شریعتمداری به اصلاح طلبان: در خدمت به مردم، انگشت کوچک احمدی نژاد نمی شوید
۶۴۰۱۰۳
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
۱۱۴۱۶ 
شریعتمداری در کیهان نوشت: مگر احمدی‌نژاد امروزه - و نه دیروز که شما در عمران و آبادانی و خدمت به مردم انگشت کوچک او هم نمی‌شدید- چه مواضعی دارد که شما مدعیان اصلاحات ندارید؟! و آیا در میان مواضع امروز او می‌توانید به موضعی اشاره کنید که با مواضع شما تفاوت و اختلاف اساسی داشته باشد؟!
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: دیروز، روزنامه‌های زنجیره‌ای با تیترهای درشت در صفحه اول خود و یادداشت و گزارش در صفحات دیگر به سراغ آیت‌الله مصباح‌یزدی رفته بودند و کینه‌های دیرینه‌ای که از روشنگری‌های ایشان در سینه داشتند را یکجا بیرون ریخته بودند. مدعیان اصلاحات با ‌اشاره به مواضع اخیر احمدی‌نژاد و تیم همراه وی، به آیت‌الله مصباح اعتراض کرده‌اند که چرا از او حمایت کرده بود؟! ماجرای این اعتراض به اندازه‌ای مضحک و خنده‌دار است که فقط در چنته زنجیره‌ای‌ها که به تحلیل‌های قهوه‌خانه‌ای عادت دارند، و فقط به فرموده می‌نویسند یافت می‌شود. بخوانید؛

 این دو حالت را در نظر بگیرید و سپس قضاوت کنید که برخورد کدام طیف با هر یک از این دو حالت، عاقلانه و برخاسته از شعور بوده و کدامیک کم‌شعوری کرده‌اند؟!

حالت اول- شخص یا جریانی را در نظر آورید که مواضع پسندیده و مردمی دارد و تمام تلاش خود را در خدمت به خلق‌الله، دفاع از محرومان، مقابله با ستمگران و دشمنان ملت و... به کار می‌گیرد. در این حالت آیا کسانی که از او حمایت می‌کنند قابل سرزنش و ملامت هستند یا کسانی که به دشمنی با وی بر می‌خیزند؟!

احمدی‌نژاد در آغاز کار اینچنین بود و به همین علت مورد حمایت اردوگاه انقلاب قرار گرفته بود و افراد و جریاناتی که با انقلاب اسلامی زاویه داشتند و زندگی‌های ‌اشرافی و رانت‌خواری‌های خود را در خطر می‌دیدند و نیز جماعتی که با قدرت‌های بیگانه زد و بند داشتند به مقابله و دشمنی با او برخاستند. حالا، کدام طیف باید از اقدام خود شرمنده باشند؟ بدیهی است که اردوگاه انقلاب به اقدامی عاقلانه و منطقی و خدا‌پسندانه دست‌زده است و مدعیان اصلاحات و کاسه‌لیسان غرب باید به خاطر دشمنی آن روز خود از خجالت آب شوند! البته اگر مفهوم خجالت را بشناسند!

حالت دوم- همان شخص یا جریان سیاسی را در نظر بگیرید که تغییر مسیر داده و به انحراف کشیده شده است. در این حالت آیا عقل و شرع و منطق و شعور حکم نمی‌کند که با روش و منش انحرافی و خسارت‌آفرین او مقابله شود؟ و این دقیقا راهبردی بود که اردوگاه انقلاب در مقابل آن مسیر زشت و پلشت به کار گرفت و نشان داد که قبیله‌گرا نیست و تابع حق است.

اما مدعیان اصلاحات هیچیک از اعضای حزب خود - بخوانید قبیله خود- را حتی بعد از آنکه دست به فساد آشکار اقتصادی، دزدی اموال‌عمومی، جاسوسی و دهها خیانت و جنایت دیگر زده بودند، نه فقط طرد نکردند بلکه با کمال وقاحت به حمایت از آنها نیز پرداختند که فهرست آن هم به درازا می‌کشد. فلان مفسد اقتصادی محکوم به اعدام شده را « کارآفرین»! و نابغه اقتصادی که باید از وجود او استفاده!! شود نامیدند، از جاسوسانی که به جرم خود نیز اعتراف داشتند حمایت کردند، دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را ذخیره‌نظام!! معرفی کردند و...

 باید از مدعیان اصلاحات و حمله‌کنندگان به حضرت آیت‌الله‌مصباح پرسید؛ برخورد حق‌طلبانه ایشان در حمایت از مسیر مردمی اولیه احمدی‌نژاد و طرد و نفی مسیر انحرافی بعدی و کنونی وی قابل ملامت است یا برخورد قبیله‌گرایانه شما که غیر از منافع حزبی و قبیله‌ای و آلاف و اولوف‌های خود به هیچ مسئله دیگری نمی‌اندیشید؟!

خدای متعال بر درجات حضرت امام(ره)- همان امامی که اصرار دارید نظرات ایشان را تحریف کنید- بیفزاید که در همین زمینه می‌فرمودند «چه کسی گفته حرف مرد یکی است»؟! و توضیح می‌دادند که همواره حق ملاک گفتار و عمل است، یعنی دقیقا همان که آیت‌الله مصباح‌یزدی به آن عمل کرده‌اند و نیز دقیقا برعکس آنچه که مدعیان قبیله‌گرای اصلاحات عمل کرده و می‌کنند!

نمونه‌هایی از این دست در تاریخ اسلام به فراوانی دیده می‌شود و فقط به عنوان مثال؛ حضرت امیر‌المؤمنین علیه‌السلام در معرفی زبیربن‌عوام، یعنی همان کسی که باتفاق طلحه جنگ جمل را علیه حضرتش بر پا کردند می‌فرماید :«مَا زَالَ الزُّبَیْرُ رَجُلاً مِنَّا أَهْلَ الْبَیْتِ... زبیر یکی از مردان ما اهل‌البیت بود». یعنی حضرت امیر علیه‌السلام در آن هنگام که طلحه و زبیر در جبهه حق بودند از آنها دفاع جانانه

- و نه عادی و معمولی- می‌فرمودند و پس از آنکه از اردوگاه حق خارج شدند با آنان به مقابله و مقاتله نیز پرداختند. حالا باید از مدعیان اصلاحات پرسید؛ شما اگر در دوران امام علی علیه‌السلام بودید به حضرت اعتراض نمی‌کردید که چرا در آغاز از طلحه و زبیر حمایت کرده‌اند؟! با این دیدگاهی که امروز دارید به یقین آن روز هم به امیرالمؤمنین علیه‌السلام اعتراض می‌کردید! نمی‌کردید؟! مگر نه‌اینکه حق همیشه حق و باطل همیشه باطل است؟
همین جا ‌اشاره به یکی از مواضع سخت آیت‌الله مصباح علیه جریان انحرافی و فرقه‌گونه احمدی‌نژاد را که بعد از مشخص شدن انحراف آنان مطرح کرده‌اند ضروری می‌دانیم:

« اگر یک روز دیدیم که سید‌علی‌محمد‌باب دیگری به دست خودمان و با ثمره خون شهیدان و مقاومت‌های فراوان به وجود آمده است،‌ تعجب نکنیم. حال اگر کسی ریاست، پول و سوابق داشته باشد و خدمات دولت نهم و دهم نیز در اختیار او قرار گیرد و چه بسا رئیس‌جمهور هم بگوید؛ هر چه دارم از او بوده است! چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد...امروز یک مقام رسمی کشور، بیاید و مطرح کند که دیگر دوران تعریف از اسلام و شعار اسلامی گذشته است، پلورالیسمی می‌باشد که در گذشته سایه آن را نیز با تیر می‌زدیم...» -22 اردیبهشت
1390
 
و بالاخره این نکته نیز گفتنی است که مگر احمدی‌نژاد امروزه - و نه دیروز که شما در عمران و آبادانی و خدمت به مردم انگشت کوچک او هم نمی‌شدید- چه مواضعی دارد که شما مدعیان اصلاحات ندارید؟! و آیا در میان مواضع امروز او می‌توانید به موضعی اشاره کنید که با مواضع شما تفاوت و اختلاف اساسی داشته باشد؟! آیا نباید به خاطر مواضع دیروزتان خجالت بکشید و برای اعتراض امروزتان به اردوگاه انقلاب و حق‌جویان- و نه قبیله‌گرایان- شرمنده باشید؟!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1396/09/12
درست میگه الان همش حرفهای قشنگ قشنگ ولی بدون عمل تحویل میدن اون موقع خیلی مشکلات داشتیم اما یه کارایی هم برای مردم انجام میشد
United Kingdom
00:36 - 1396/09/12
چند مطلب در پاسخ به بیانات اقای شریعتمداری قابل ذکراست حالا من کاربه این ندارم که چه اتفاقی افتاده یانه اما من حرفم روی استلالات اقای شریعتمداری هست،اولا هرطیف یا گروه که ایشان میفرمایندکه اول به علت یاورمحرومین حامی عدالت وووو..بودن مگراین طیف یاگروه میزان نیک وبدهستن،مگرفقط انها میتوانستن حق را ازباطل تشخیص دهند؟باتوجه به چه استتلال وروشی این ویژه گیها را تشخیص دادند!مگرغیرازاین بودکه بنی عباس باشعارانتقام خون شهدا ازهمین ایران موردحمایت قرارگرفت!؟حالا من بحثم روی شخص خاصی نیست ولی این استتلالها جای تامل دارد!من دقیقا یادم هست دراون زمان انتخابات دلسوزان کشورمسائل امروزرایاداورمیشدندولی ....تمام روسای جمهوری که امده اندویاانتخاب شده اندحقیقتا زحمت کشیدندواین قضاوتش با ملت است نه با ایشان.اما ان حمایت ازمحرومی مستضعفین وعدالت که ایشان فرمودند اگر روئسای جمهورقبلی بیشترنداشتن کمترنبوده
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1396/09/12
سلام اقای همبشه منفی اصلاطلبان ۶۰میلیون هستن میفهمی
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1396/09/12
آقای شریعتمداری.خیلی ازدوستان شما میگن خوب نبود هی شما بگین خوب بوده اگر شماتایید نمیکردید مردم باید شک میکردند
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1396/09/12
سلام هرکس ذره ی وجدان داشته باشد آزاده باشد نظر آقای شریعتمداری در مورد احمدی نژاد 84و احمدی نژاد 96را با جان ودل قبول می کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
بنا برگفته شما پس هرکس دم از حمایت از مستضعفان بزند بعد پدر کشور و مستضعفان را در بیاورد قابل قبول است!
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1396/09/12
الان بخدا نمیدونم فاز این شریعتمداری و کیهان چیه؟!!
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1396/09/12
خدا همه ما را قبل از مرگ هدایت فرماید و بخشنده اوست و از سر تقصیراتمان بگذرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
آقا فعلا نقد را بچسب ! آن دنیا پیشکش
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1396/09/12
عوضش اصلاح طلبان هم خیلی چیزا بلدن، می تونن جشن ورود به اینستا در مجلس بگیرن، خوب سخنرانی کنن و وعده بدن، با کفش برن خونه مردم، پروژه های عمرانی ساخته شده توسط سپاه رو افتتاح کنن پز بدن بعد با سپاه مخالفت کنن، می تونن مسکن مهر رو مزخرف بخونن ولی خودشون کوچکترین قدمی برای بهبود وضعیت بردارند، همچنین میتونن صنعت هسته ای رو سیمان کاری کنن و مادر تحریم ها( کاتسا ) رو بخرن برای کشور، نگو شریعتمداری جان، اصلاح طلبان خیلیی هنرها دارن، بععععله!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
دسته گلهای اصولگراها را هم دیدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
شریعتمداری که شخصیتش مشخصه و معلومه از کجا داره میسوزه؛ اما در جواب این کاربر اگر با کفش بری روی فرش مردم شرف داره که مثل امثال احمدی نژاد و اصولگراها با ریاکاری از سفره مردم دزدی کنی
United States
04:06 - 1396/09/12
کاش این عمران و آبادانی که گفتی رو با رسم شکل و در نظر گرفتن اینکه اینجا خونواده نشسته توضیح میدادی
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1396/09/12
اقای شریعتمداری ژن خوب و از خود متشکر به شماها میگن،
Iran, Islamic Republic of
06:51 - 1396/09/12
زنده باد آقای شريعتمداری واقعا دکترایی نژاد انسانی زحمتکش و فداکارو دلسوز بودند خدا همیشه پشت و پناهتان باشد انشا...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
لطفا هندونه زیر بغلش نگذارید همینجوری هم الکی باد کرده
Germany
07:25 - 1396/09/12
.آقای شریعتمدار شما قبیله گرا نیستی؟؟؟ که برای قبیله خودت از تاریخ و حدیث و روایت تا آیه قران. دلیل میتراشی؟؟ کمی انصاف هم خوب چیزیست ... شما در پیچ های تاریخ گیر کرده ای یک روزی این آقا را با شعیب ابن صالح و امروز با طلحه زبیر و فردا لابد با بدتر از اینها مقایسه میکنی؟ ..
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1396/09/12
نه طیف تو شریعتمداری کیهان به مردم خدمت کرد ونه طیف اصلاح طلبان
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1396/09/12
یک خدمتشون ، تبدیل دلار 930تومنی به 4000تومن بود که قشر ضعیف و بازنشسته را بیچاره کرد......بله درسته ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
با شریعتمداری از آمار صحیح حرف نزنید ایشون به آمار الکی احمدی نژاد عادت دارند
United Arab Emirates
07:48 - 1396/09/12
اقای شریعتمداری ماروستائیان زمانیکه اقای احمدی نژاد
بقائی را به عنوان معاون اول خودمعرفی کرد وتمرد نامه
رهبرمعظم انقلاب کرد فهمیدیم ایشان انقلابی نیست شما
هنوزایشان راذخیره امام زمان معرفی میکردی
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1396/09/12
منظور از انگشت کوچیک چی هست؟
فردی که مدام کشور را با اطرافیانش به هم میریزد و یاران قبلی هم جریان انحرافی نامیدند را مصلح کشور میدانید؟
کسی که در پرونده بابک زنجانی رضا ضراب خاوری و ..... دست داشته خادم مردم هست یا خادم عده قلیل ولی ژن خوب؟
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1396/09/12
این کیهان مثال همیشه محمل میبافه و دیگران رو به تحلیل قهوه خانه ای متهم میکنه، الان شما با تیترها و تحلیل هاتون خیلی به ایران و ایرانی کمک کردید؟
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1396/09/12
حرف حق زدی ... درود بر تو و دکتر احمدی نژاد ... اونهایی که باور ندارن یک سراغی از چند خانواده ی مستضعف بگیرن همه چیز دستشون میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
چرا خودتون رو به کوچه علی چپ می زنید ! احمدی نژاد فقط حرف مفت زد و ایران رو به ورطه نابودی کشید. هنوز دارید دفاع می کنید
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/09/12
واقعا راست گفته اقای احمدی نژاد هر عمل اشتباهی هم اگه انجام داد اما واقعا مرد عمل وبه فکر مردم بود الان من تو شهر خودم نگاه میکنم هر چی باشگاه ورزشی ساختمان نو ....هست در زمان اقای احمدی نژاد بود تو این چند سال اقای روحانی جز بیکاری وگرانی هیچی نداشت وآجر ازآجر تکان نخورد به هرحال انصاف هم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1396/09/12
آقای شریعیتمداری ! متاسفانه حمایت شما از احمدی نژاد کمی برای ایران گران تمام شد !
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1396/09/12
من الان با محمود مشكل دارم ولي واقعا با تمام وجود به جمله شريعتمداري اعتقاد دارم روحاني و دارودستش هيچ كاري هيچچچ كاري نكردن
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1396/09/12
ولی انصافا در ساختن مسکن مرگ انگشت کوچیکه او هم نمیشیم.... توو اخلاق هم ایشون زبان زد عام و خاص هستند... کیهان اشکال نداره پماد خاستی تعارف نکن
United Arab Emirates
10:15 - 1396/09/12
مشکل اصلی شریعتمداری اینکه معنی دقیق خدمت وخیانت رو نمیفهم ٪٪
Iran, Islamic Republic of
03:57 - 1396/09/13
شریعتمداری حرفهای گنده تر از خودش میزنه از رو هم نمیره
...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
چرا از رو بره وقتی حمایت همه جانبه می شود. حمایت مالی جانی و... چرا روزنامه نگارهای دیگر اینطور در امان نیستند.
Iran, Islamic Republic of
05:55 - 1396/09/13
شریعتمداری هم خجالت میکشد از مردم عذرخواهی کند زیاد بهش فشار نیارید سنش بالا رفته خدایی نکرده سکته میزند ما میمونیم و شیشه های پر از لکه
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1396/09/13
آقای شریعتمداری مثل همیشه تحلیل های آب دوغ خیاری ارائه میدهد آسمان به ریسمان میبافد و حکم این مثل معروف را دارد :خودم گویم خودم خندم عجب مرد هنرمندم
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1396/09/13
احمدی نژاد بیچاره تازه از خواب انحراف بیدار شده و به راه راست آمده و به جمع مردم محروم پیوسته. حالا هی شما بگین از راه به در شده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
احمدی نژاد ارزشی برای مردم قائل نیست الان چون منافعش در خطره با مردم همسو شده وگرنه همونی که هست
Netherlands
08:25 - 1396/09/14
آقای شریعتمداری چقدر فحش میدی معمولا انسانی که پای استدلال و منطقش می لنگد گفتارش اینگونه است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج