عمان؛ رتبه یکم امنیت سایبری در جهان عرب
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۳۲۷۱
۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
۴۹۴۷
به گفته مهندس بدر علی الصالحی (Badar Ali Al Salehi)، مدیرکل گروه آمادگی پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای (CERT)، عمان از جایگاه خودش که نشان‌دهنده میزان بالای آمادگی امنیت سایبری است، با تمرکز بر پنج ستون اصلی امنیت سایبری یعنی قانون، دانش فنی، انسجام سازمانی، ظرفیت‌سازی و همکاری، محافظت می‌نماید.
وبسایت سایبربان - محسن ابراهیمی: بر اساس آخرین شاخص امنیت سایبری جهانی منتشرشده توسط اتحادیه بین‌المللی ارتباطات، عمان رتبه چهارم جهانی و رتبه اول جهان عرب را در اختیار دارد.

به گفته مهندس بدر علی الصالحی (Badar Ali Al Salehi)، مدیرکل گروه آمادگی پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای (CERT)، عمان از جایگاه خودش که نشان‌دهنده میزان بالای آمادگی امنیت سایبری است، با تمرکز بر پنج ستون اصلی امنیت سایبری یعنی قانون، دانش فنی، انسجام سازمانی، ظرفیت‌سازی و همکاری، محافظت می‌نماید.

الصالحی ادامه داد: «عمان قوانینی نظیر مبارزه با جرائم اینترنتی در حوزه معاملات الکترونیکی (ETL) دارد که باعث امنیت بیشتر در دنیای مجازی و معاملات آنلاین در کشور شده است. این دو قانون در کنار هم برای مقابله با جرائم فناوری اطلاعات و تأمین اعتبار بیشتر عمان با بهترین شیوه‌های قانونی برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی سایبری، استفاده می‌شوند.»

در نشستی که به میزبانی گروه آمادگی پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای ملی عمان و در همین رابطه برگزار شد، در موردنیاز به همکاری بیشتر میان کشورها برای رفع تهدیدات سایبری و پیامدهای آن بر امنیت و اقتصاد کشورها بحث شد. برخی نمایندگان و سخنرانان، از اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) و اینترپل با حضور در این نشست در مورد حرکت به سمت امنیت سایبری صحبت کردند. حدود 150 نماینده عرب از مراکز امنیتی سایبری منطقه و همچنین مقامات و متخصصان دیگر سازمان‌های خصوصی و دولتی نیز حضور داشتند.

در جهان عرب، عمان با استفاده از بهترین شیوه‌ها، استراتژی امنیت سایبری در سطح بالا، یکپارچه‌سازی CERT و کمپین امنیت اطلاعات دولتی با نام Waay توانسته امنیت کشورش را تأمین کند. Waay شامل وزرا و مقامات دولتی، بخشی از ابتکار امنیت اطلاعات ملی است که توسط گروه آمادگی پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای ملی عمان در سال 2009 راه‌اندازی شده است و وظیفه آگاهی از امنیت سایبری و اطلاعات و به اشتراک‌گذاری بهترین روش‌ها برای کاهش خطرات امنیتی را به عهده دارد. این کار باعث تضمین تداوم کسب‌وکار و کاهش تأثیرات خطرات امنیتی بر دولت می‌شود.

الصالحی با بیان اینکه این گروه به‌عنوان مرکز منطقه‌ای امنیت سایبری برای 21 کشور منطقه عرب انتخاب شده است و این حرکت موضع عمان در بخش امنیت الکترونیکی را تقویت خواهد کرد، اظهار داشت: «در سال 2012 یادداشت تفاهمی با اتحادیه ارتباطات بین‌الملل و IMPACT (همکاری چندجانبه بین‌المللی علیه تهدیدات سایبری) امضا شد که بر اساس آن، با قرار گرفتن عمان به‌عنوان قطب کلیدی امنیت سایبری در منطقه عرب، نقش اساسی گروه آمادگی پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای ملی عمان برای مقابله با جرائم سایبری مشخص شد.»

وی در مورد مقابله با حملات سایبری افزود: «ما با بیش از شش میلیون حمله سایبری به وب‌سایت‌های دولتی، با افزایش 300 درصدی روبرو شدیم. سال گذشته متخصصان امنیت فناوری اطلاعات، بیش از 70 میلیون حمله بر روی شبکه‌های دولتی و بیش از 1800 حادثه امنیتی سایبری برای افراد و سازمان‌ها را خنثی کردند.»

مدیرکل CERT تائید کرد که هزینه حملات سایبری نزدیک به نیم تریلیون دلار در سال جاری است و تهدید امنیتی برای هر بخش واقعی بوده است. سلطان الرشیدی (Aziza Sultan Al Rashidi)، مدیر خدمات حرفه‌ای امنیت سایبری CERT گفت: «حملات بدافزاری با تأثیر بر روی سیستم‌ها و داده‌ها در کشور شناسایی‌ شده‌اند. به دنبال حملات بدافزاری از جمله واناکرای که تأثیرات مخرب جهانی داشت، تأثیرات کمتری در عمان گزارش شد.»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/09/18
اگه طلبه اید تا بریم عمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر