هندوانه شب یلدا از کجا می‌آید؟
۶۴۳۴۲۶
۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۷
۷۹۲۸
مدیر کل دفتر محصولات علوفه ای معاونت امور زراعت جهاد کشاورزی با بیان این که در حال حاضر قیمت عرضه هر کیلو هندوانه در میادین میوه و تره بار ۸۰۰ تا ۸۵۰ تومان است گفت: به لحاظ تولید محصول هندوانه هیچ گونه کمبودی در کشور وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم: مدیر کل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مصاحبه با رادیو گفت: هرمزگان به ویژه شهرستان میناب از مهمترین تولیدکنندگان هندوانه پائیزه و شب یلدا در کشور محسوب می شوند.

حسین اصغری افزود: امکان کشت هنداونه در مناطق مختلف ایران با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب طی چهارفصل سال وجود دارد.

وی همچنین اظهارداشت: تولید هندوانه در این فصل بیشتر مربوط به استان های بوشهر، هرمزگان، خوزستان و فارس است.

مدیر کل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بین مناطق مزبور هرمزگان بالاخص شهرستان میناب از مهمترین تولیدکنندگان هندوانه پائیزه و شب یلدا در کشور محسوب می شوند.

وی در ادامه افزود: هرساله بخشی از هندوانه های تولیدی استان های فارس و خوزستان به سبب وجود امکانات انباری برای شب یلدا ذخیره سازی می شود.

اصغری بیان داشت: بیشترین هندوانه های مورد عرضه برای بازار شب یلدا محصول تازه و تنها 10 هزار تن هندوانه انباری از استان های فارس و خوزستان به این بازار عرضه می شود.

وی ضمن اشاره به این جمله که نظام قیمت گذاری چنین محصولاتی تابع عرضه و تقاضاست، گفت: در حال حاضر قیمت عرضه هر کیلو هندوانه در میادین میوه و تره بار 800 تا 850 تومان است.

مدیر کل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مورد گرانی هندوانه در روزهای پایانی فصل پائیز نیز افزود: کشاورزی به نحوی برنامه ریزی می کنند که بیشترین تولید در زمان بیشترین تقاضا باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به لحاظ تولید محصول هندوانه هیچ گونه کمبودی در کشور وجود ندارد.

اصغری اضافه کرد: گرانی هندوانه در روزهای پایانی فصل پائیز به سبب کمبود محصول در بازار نبوده بلکه بیشتر مربوط به چرخه های تامین و توزیع در کشور است.

وی یادآورشد:وزارت جهاد کشاورزی با برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های صورت گرفته به دنبال تولید حداکثری محصول هندوانه با کمترین میزان مصرف آب در مملکت است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1396/09/19
نگران هندوانه شب یلدا هستیم؟
تو مملکت ما چه خبره؟ به ولله این مسلمونی نیست،
تو گوگل سرچ کنید فروش کلیه؟
ببینید چه خبره ! آخه چرا باید اینجوری باشه،یه پدرومادر واسه سیرکردن شکم بچه هاشون ،کلیه هاشون رو گذاشتن واسه فروش یا یه پدر واسه هزینه عمل دخترش داره کلیه شو میفروشه،صدتا مورد دیگه ، به خدا قلبم گرفت و اشک تو چشام جمع شد، به ولله اگه داشتم کمکشون میکردم ولی افسوس .....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج