سه كتاب حسين سناپور در انتظار مجوز
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۴۳۵۴۶
۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
۲۳۱۱
حسين سناپور هم مانند بسياري ديگر از همكاران نويسنده‌اش چند كتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دارد و منتظر است تا تكليف مجوز انتشار اين آثار مشخص شود.
روزنامه اعتماد: حسين سناپور هم مانند بسياري ديگر از همكاران نويسنده‌اش چند كتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دارد و منتظر است تا تكليف مجوز انتشار اين آثار مشخص شود. هرچند به گفته بسياري از نويسندگان و مترجمان، روند صدور مجوز انتشار كتاب در دولت تدبير و اميد در مقايسه با دولت قبلي بسيار بهتر شده است اما همچنان در گفت‌وگو با اهل قلم اين جملات تكراري را مي‌شنويم كه كتاب‌هاي آنان در انتظار دريافت مجوز انتشار است و تعدادي از آنان سال‌هاست كه با اين وضعيت بلاتكليف رو به رو هستند.
 
سه كتاب حسين سناپور در انتظار مجوز 
 
در اين ميان هرازگاهي هم خبري خوش منتشر مي‌شود و نويسنده يا مترجمي اعلام مي‌كند اثرش بعد از سال‌ها از سد عبور مجوز گذشته و قرار است به انتشار برسد. در اين بين نويسنده‌اي مانند حسين سناپور هم همچنان در انتظار مشخص شدن تكليف سه كتاب خود است. سناپور كه با انتشار رمان «نيمه غايب» به يكي از نويسندگان شناخته شده معاصر تبديل شد، درباره وضعيت انتشار تازه‌ترين كتاب‌هاي خود به «اعتماد» مي‌گويد: «سه كتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دارم كه از ميان آنها دو تا را امسال و يكي ديگر را قبل‌تر به اين وزارتخانه تحويل داده‌ام و منتظر جوابي درباره صدور مجوز آنها هستم.»
 
او حدود دو سال پيش رماني را به وزارت ارشاد ارايه داده است كه بعد از مدتي با اصلاحاتي رو به رو شده است. اما اين اصلاحات تنها يك مرحله نداشته و در دو مرحله به نويسنده اعلام شده است. سناپور كه اين اصلاحات و تغييرات را غيرضروري دانسته است، هر دو بار اعتراض خود را به وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام مي‌كند اما در نهايت مانند هر نويسنده ديگري كه خواهان انتشار اثر خود است، تغييراتي را اعمال مي‌كند و براي چندمين بار كتاب خود را ارايه مي‌دهد و بعد از طي اين مراحل همچنان در انتظار پاسخ تازه‌تري از سوي اين وزارتخانه است.
 
او خود روند اين تغييرات را چنين توضيح مي‌دهد: «از كتابم ايرادهاي بسيار زيادي گرفتند و به گمان من اين ايرادها بيشتر به دليل سوءتفاهم و كج‌فهمي درباره موارد مطرح شده در كتاب بود و به هر حال همين مسائل سبب شده است تا اين كتاب حدود دو سال در وزارت ارشاد در انتظار مجوز انتشار بماند.»
 
در فاصله اين دو سال و در حالي كه هنوز تكليف انتشار كتاب قبلي مشخص نشده است، نويسنده «شمايل تاريك كاخ‌ها» دو كتاب ديگر را هم به وزارت ارشاد ارايه مي‌كند و حالا سه كتاب او در انتظار صدور مجوز هستند.  سناپور كه البته بهتر مي‌داند درباره درون مايه آثار خود توضيحات جزيي ارايه ندهد، تنها به بيان اين نكته بسنده مي‌كند كه رماني كه دو سال پيش ارايه داده است، «خاكستر» نام دارد و آنگونه كه او خود توضيح مي‌دهد، اين رمان هم در ادامه تجربيات قبلي اين نويسنده است و چندان از فضاي داستان‌هاي ديگرش دور نيست: «رماني است درباره جامعه و آدم‌هاي امروزين آن. البته زمان وقوع اتفاقات رمان به 15 سال پيش برمي‌گردد ولي به نوعي به مسائل زندگي معاصر هم مي‌پردازد.»
 
او بعدتر يك رمان ديگر و يك مجموعه داستان تازه را براي دريافت مجوز انتشار ارايه كرد و حالا در انتظار مجوز سه كتاب است. اين نويسنده كه در كارنامه هنري خود نگارش داستان‌هايي همچون «سمت تاريك كلمات»، «ويران مي‌آيي»، «لب بر تيغ» و... را دارد، تاكنون جوايزي همچون جايزه مهرگان ادب، هوشنگ گلشيري و جايزه ادبي يلدا را دريافت كرده است و تازه‌ترين رماني كه از او منتشر شد، «سپيدتر از استخوان» نام داشت كه سال 94 به انتشار رسيد. او علاوه بر نگارش چند رمان و مجموعه داستان، مجموعه‌هاي شعري به نام «سياهه من» «مهلكه» و... و چند كتاب تئوريك درباره داستان‌نويسي مانند «همخواني كاتبان»، «ده جستار داستان‌نويسي»، «جادوهاي داستان» و «يك شيوه براي رمان‌نويسي» نيز دارد. رمان «نيمه غايب» او كه برگزيده جايزه مهرگان ادب است، تاكنون بارها و بارها از سوي نشر «چشمه» تجديد چاپ شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر