اقدام ترامپ دربارۀ معاهدۀ پاریس، شرم‌ آور است
۶۴۵۰۶۲
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
۳۲۰۵ 
جان کری:
وزیر خارجه سابق آمریکا روز سه شنبه در اجلاس پیگیری توافق مقابله با گرمایش زمین، عقب نشینی آمریکا از معاهده آب و هوایی پاریس را شرم آور توصیف کرد.
ایرنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، 'جان کری' وزیر خارجه سابق آمریکا در نشست پیگیری توافق مقابله با گرمایش زمین در پاریس، جایی که تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتقادهای شدیدی روبرو شد، گفت: 'این شرم آور است. تصمیم ترامپ واقعا شرم آور است'.

جان کری که در کنار 'باراک اوباما' رئیس جمهوری پیشین آمریکا تلاش های زیادی برای امضای توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 انجام داد، گفت: این تصمیم ترامپ در واقع یک تصمیم تخریبی با هدف سیاسی است.

جان کری گفت: اگر حقیقت را می خواهید بدانید، این دونالد ترامپ است که از توافق پاریس خارج شده است نه ملت آمریکا. بسیاری از شهرها و کارخانجات آمریکایی همچنان به این معاهده وفادار و پایبند هستند.

بان کی مون دبیرکل پیشین سازمان ملل متحد نیز در این نشست از تصمیم دونالد ترامپ درباره معاهده آب و هوایی پاریس انتقاد کرد و آن را تصمیمی سیاسی خواند که از نظر اقتصادی غیرقابل پذیرش است. 
اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم ‏اوضاع در جهان دچار آشفتگی ‏است و آنقدر دلیل وجود دارد ‏که ما درباره وضع کنونی ‏جهان نگران باشیم.‏

وی در همین باره افزود: جهان ‏با همان مشکلات گذشته مواجه است ‏اما تفاوتی که بین مشکلات امروز ‏با مشکلات گذشته وجود دارد ‏این است ما در گذشته هنگامی ‏که با چنین مشکلاتی مواجه می ‏شدیم رهبران شجاع و با بینشی ‏داشتیم که وارد عمل می شدند و‏ درک می کردند که ‏باید از طریق همکاری با دیگران مشکل را ‏حل کنند. ‏

'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا که در کارزار انتخاباتی اش وعده داده بود که درصورت ورود به کاخ سفید بلافاصله از توافق آب و هوایی پاریس خارج شود، بعداز پیروزی در انتخابات در کوتاه ترین مدت از این معاهده بین المللی خارج شد که با انتقاد شدید کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه روبرو شد.

توافق نامه پاریس تحت پیمان ‌نامه سازمان ملل در تغییر اقلیم درخصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، سازگاری و امور مالی است که از سال ۲۰۲۰ شروع می‌شود. متن توافق از سوی نمایندگان ۱۹۵ کشور در کنفرانس تغییر آب و هوایی ۲۰۱۵ سازمان ملل در پاریس تصویب شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج