عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا
۶۴۵۲۵۷
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
۲۸۴۲۸
در طول تاریخ افراد بی شماری پیشگویی می‌کردند و افراد بی شماری از این پیشگویی‌ها به عنوان راهنما استفاده می‌کردند. این پیشگویان روش‌های مختلفی برای آینده نگری داشتند که برخی از آن‌ها کاملا عجیب هستند.
برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: در طول تاریخ افراد بی شماری پیشگویی می‌کردند و افراد بی شماری از این پیشگویی‌ها به عنوان راهنما استفاده می‌کردند. این پیشگویان روش‌های مختلفی برای آینده نگری داشتند که برخی از آن‌ها کاملا عجیب هستند.

پیشگویی با مرغ (Alectryomancy)

الکتریومنسی عمل پیشگویی آینده از طریق قدرت پیشگویی مرغ‌ها بود. ابتدا یک مرغ میان توده هایی از دانه قرار می‌گرفت. هر توده نشان دهنده یک حرف بود و جوابی که فالگیر می‌داد از کنار هم قرار دادن حروفی به دست می‌آمد که مرغ با برداشتن دانه تعیین می‌کرد. برای این کار ابتدا ناخن های مرغ (ترجیحا یک خروس کاملا سفید) کوتاه می‌شد. سپس ناخن‌های او را در پوست بره پیچیده و به خروس می‌دادند که بخورد و احتمالا آنقدر گرسنه نگهش می‌داشتند که آن‌ها را بخورد. سپس فالگیر در حالی که مرغ را نگه داشته بود یک ورد جادویی می‌خواند و او را در مقابل توده‌های دانه زمین می‌گذاشت. این کار زمانی انجام می‌شد که ماه یا خورشید در برج حمل قرار داشتند.

به نظر می‌رسد از این روش برای پیش بینی جانشین امپراتور والنس روم استفاده کردند اگر چه جزئیات ناقص و اغلب متناقض است. برخی می‌گویند والنس خودش دستور پیشگویی داد که بتواند رقیب احتمالی خود را پیدا و نابود کند تا نتواند تخت سلطنت را از او بگیرد. در هر صورت مرغ حروف th، e، o. و d را در زبان یونانی نشان داده بود. والنس قبلا پیشگویی را غیرقانونی اعلام کرده بود، اما مردی که مرغ پیشگویی کرده بود را به مرگ محکوم کرد. او شماری از مردان که نامشان با این حروف شروع می‌شد را کشت. والنس خودش بعد‌ها در جنگ کشته شد و به طور ترسناک و باورنکردنی جانشین او مردی به نام theodosius شد.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


هروسپایسی (Haruspicy)

هروسپایسی به معنای پیش بینی و حتی تاثیرگذاری در آینده از طریق مطالعه دقیق اندام داخلی حیوانات، معمولا کبد بود. اگرچه این روش بیشتر توسط رومیان استفاده می‌شد، اما در واقع اتروسکان بود. اتروسکان‌ها حتی بعد از اینکه تمدنشان با امپراطوری روم تلفیق شد از این روش استفاده می‌کردند. رومی‌ها پیشگویی های هروسپایسی را بسیار قدرتمند دیدند و حتی فیلسوف و سیاستمدار مشهور رومی، سیسرون هم درباره آن نوشت.

مشهورترین پیشگو «اسپورینا» بود. او در زمان خود بسیار مورد احترام بود و افراد بزرگ و مشهوری مثل ژولیوس سزار برای پیشگویی نزد او می‌آمدند. شکسپیر مشهورترین پیشگویی او را در نمایشنامه خود به کار گرفت. این پیشگو به سزار هشدار داده بود که مراقب اواسط ماه مارس باشد، که مطابق با ۱۵ مارس بود که سزار به قتل رسید.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


طالع بینی طوطی

طالع بینی طوطی در اصل از جنوب هند آمده ولی بیشترین محبوبیت را در سنگاپور کسب کرده است. علیرغم نامش، پرندگانی که برای این پیشگویی استفاده می‌شوند در واقع پاراکیت‌های سبزرنگ بودند. اگرچه هر پیشگوی مشهوری سبک منحصربفرد خودش را دارد، اما جلسه پیشگویی اغلب با گفتن نام مشتری و چیدن تعدادی کارت بر اساس کیهان شناسی هندی انجام می‌شود.

سپس قفس پرنده باز شده و طوطی راه می‌رفت و یک کارت را انتخاب می‌کرد که طالع مشتری را نشان می‌داد. وقتی یک کارت انتخاب می‌شد پرنده به قفس برگردانده می‌شد. به طور شگفت انگیزی، یک طوطی به نام مانی توانست به درستی تمام برندگان دوره یک چهارم نهایی جام جهانی فیفا ۲۰۱۰ و هم چنین مسابقه نیمه نهایی اسپانیا-آلمان را پیش گویی کند. اما متاسفانه نتوانست در پیشگویی برنده فینال موفق عمل کند. باوجود شهرت مانی، طالع بینی با طوطی منسوخ شده است. سنگاپوری‌ها اعتقادشان را به توانایی طوطی ها در پیشگویی از دست داده اند و بیشتر درآمد فالگیر‌ها از گردشگران خارجی تامین می‌شود. تعداد آن‌ها هم در حال کاهش است.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا اسکاتومنسی (Scatomancy)
 
پیشگویی از طریق مدفوع، قرن هاست که به شکل‌های مختلف انجام می‌شود. احتمالا این پیشگویی اولین بار در مصر باستان و با استفاده از سوسک انجام شده است. در روش جدید اردک‌ها در یک محوطه بسته راه می‌روند، غذا می‌خورند و مدفوع می‌کنند و پیشگو‌ها با استفاده از مدفوع آن‌ها آینده را می‌خواندند. اما برخی پیشگوها از مدفوع افراد برای پیشگویی آینده شان استفاده می‌کنند. این پیشگویی از طریق تحلیل شکل، بافت و حتی بوی مدفوع انجام می‌شود.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


آسپارامنسی (Asparamancy)
 
«جمیما پکینگتون» که در انگلستان زندگی می‌کند، ادعا می‌کند می‌تواند با استفاده از مارچوبه آینده بینی کند. او می‌گوید از هشت ساگی می‌توانسته مارچوبه‌ها را بخواند و این نعمت را از مادربزرگش به ارث برده است که با استفاده از برگ چای پیشگویی می‌کرده است. روش پیشگویی او بدین صورت است که مارچوبه را به هوا پرت می‌کند و از طرز فرود آمدنش آینده را می‌خواند.

او پیش بینی کرد که انگلستان در المپیک ۲۰۱۲ عملکرد خوبی خواهد داشت و در رویدادی اعلام شد که انگلستان در المپیک ۲۰۱۲ بهترین عملکرد خود را در تمام المپیک‌ها داشته است. همچنین او پیش بینی کرد که انگلستان در یورو ۲۰۱۲ عملکرد ضعیفی خواهد داشت و همان جا بود که این تیم در یک چهارم نهایی حذف شد؛ و شگفت انگیزی این موضوع موضوع بحث برانگیزی درمیان طرفداران فوتبال شد. هرچند خود او هم اقرار می‌کند که خواندن مارچوبه احمقانه به نظر می‌رسد، اما پیشگویی هایش را دقیق می‌داند.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


پیشگویی با استفاده از نوک سینه

پیشگویی از طریق قدرت جادویی هاله رنگی نوک سینه از ژاپن می‌آید. پیشگویی‌ها عمدتا براساس شکل این ناحیه هستند. رنگ یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در این پیشگویی است. اگرچه این نوع پیشگویی احمقانه به نظر می‌رسد، اما بسیاری از افراد آن را جدی گرفته و به آن معتقدند.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


پیشگویی با استفاده از میز

از دوران رم باستان مردم با استفاده از میز پیشگویی می‌کردند. حروفی روی سطح این میز‌ها حک شده و وقتی سوالی پرسیده می‌شد، حلقه‌ای آویزان بالای میز به سمت حروفی که جواب رامشخص می‌کرد حرکت می‌کرد. حداقل دو پیشگوی باستانی به دلیل اینکه سعی کردند نام امپراتور بعدی را با این روش پیدا کنند، شکنجه شدند.

پیشگویی با میز به شکل کنونی آن از آمریکا آغاز شد و بعد‌ها در اروپا هم گسترش یافت. این روش در مهمانی‌ها مورد توجه قرار می‌گرفت، زیرا نیاز نبود پولی به پیشگو پرداخت شود. شرکت کنندگان در این جلسات دور یک میز نشسته و با انگشتانشان به آرامی لبه میز را لمس می‌کنند، و یکی از اعضا با روحی که مایل به گفتگو باشد ارتباط برقرار می‌کند. سپس سوالاتی پرسیده می‌شود که معمولا جواب آن‌ها «بله» یا «خیر» است و از روح خواسته می‌شود با ضربه زدن، برگرداندن و حرکت دادن میز به سوالات جواب دهد.

جالبترین اتفاقی که در این روش افتاد «آزمایش فیلیپس» بود. در این روش دکتر آلن رابرت جورج اون، یک روح تخیلی ایجاد کرد که او و تیمش با آن ارتباط برقرار کنند. او هر هفته این جلسات پیشگویی را برای صحبت با این روح ساختگی برگزار می‌کرد، اعضای گروه ادعا کردند که پدیده‌های مختلفی مثل ضربه زدن، خراشیدن، حرکت میز و کم نور شدن اتاق را احساس کرده اند. همه اعضا می‌دانستند که این روح واقعا وجود ندارد و پاسخ به تمام سوالاتی که این روح خیالی پاسخ داده بود حداقل برای برخی شرکت کنندگان شناخته شده بود. هدف آزمایش این بود که ثابت کند پدیده هایی که شرکت کنندگان ادعا می‌کنند حس کرده اند ساخته ذهن خودشان است.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
 


نوشتن ناخودآگاه

نوشتن خودکار نوشتن بدون تلاش آگاهانه است. اعتقاد بر این بود که این نوشته‌های بی فکر از نهادهای بیرونی می‌آیند. این روش به عنوان راهی برای ارتباط با موجودات فراطبیعی به خصوص مرده‌ها رایج شد. به خصوص بعد از اینکه توسط خواهران فاکس استفاده شد که پیشگوهای مشهوری بودند که احضار روح را ایجاد کردند.

این خواهران در فقر مردند، اما میراث و روش هایشان زنده ماند. هلن اسمیت، مدیوم قرن نوزدهمی، ادعا کرد که با استفاده از این تکنیک پیام هایی از مریخ دریافت می‌کند. او این پیام‌های فراسیاره‌ای را به مشتریانش به زبان مریخی انتقال می‌داد. کسانی که به او شک داشتند معتقد بودند این زبان شبیه به زبان فرانسوی مادری اوست. کسانی که به عالم روحانی اعتقاد ندارند این روش را کلاهبرداری یا بیان ذهن ناخودآگاه می‌دانستند.
 
عجیب‌ترین روش‌های پیشگویی در دنیا 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج