دستفروش مضروب، از اتباع غیرمجازِ افغان بود
۶۴۶۱۵۵
۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
۱۸۸۵۷
شرکت شهربان شهرداری تهران درباره فیلم منتشرشده در فضای مجازی که حاکی از ضرب‌وشتم یک دستفروش است اعلام کرد: این دستفروش جوان از اتباع غیرمجاز افغانستانی و فاقد مجوز حضور در ایران است.
خبرگزاری تسنیم : به نقل از روابط عمومی شهربان شهرداری تهران، در خصوص کلیپ منتشر شده با محتوای درگیری ماموران رفع سدمعبر با یک دستفروش جوان در تهران، چند نکته را در راستای عمل به وظیفه پاسخگویی به شهروندان و نیز با هدف تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند:

1- ماموران رفع سدمعبر منطقه 6 تهران، طی یکماه اخیر، بارها به دستفروش مذکور (با نام ملکشاه) که از اتباع خارجی اهل افغانستان است جهت اشغال نکردن پیاده رو (معبر عمومی) تذکر داده بودند اما این دستفروش متخلف به پشتوانه تعدادی از هموطنان افغانی خود، با بی‌احترامی به قانون، همچنان به اشغال معبر عمومی و سد کردن راه شهروندان ادامه داده بود. در روز حادثه نیز، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 137 شهرداری و اعتراض به سدمعبر دستفروش مذکور، با آمریت و دستور شهرداری ناحیه به محل اعزام می‌شوند.

2- کلیپ منتشر شده، گویای تمام ماجرا نیست و واقعه را از ابتدا روایت نمی‌کند. آغاز کننده این درگیری، دستفروش افغانی است که با حمایت هموطنانش و با فحاشی به ماموران رفع سدمعبر، از جمع کردن بساط خودداری می‌کند. وی همچنین با مامور نیروی انتظامی حاضر در محل نیز درگیر شده است.

3- فیلم این درگیری، توسط یکی از هموطنان افغانی این فرد متخلف، ضبط و منتشر شده است بدون آنکه در آن، اشاره‌ای به خارجی بودن تابعیت دستفروش شود! در حقیقت، جمعی از اتباع افغانی در این محدوده و دیگر نقاط شهر، با تشکیل تیم‌هایی به صورت سازماندهی شده و هماهنگ، اقدام به اشغال معابر عمومی جهت دستفروشی کرده‌اند.

4- طبق اظهارات افسر پرونده، این تبعه افغانستانی، فاقد اوراق تردد و هویتی بوده و به صورت قاچاق و غیرقانونی به ایران وارد شده است. وی در حال حاضر به دلیل ورود غیرقانونی به ایران، تمرد از مامور قانون، فحاشی و درگیری فیزیکی در بازداشت به سر می‌برد.

5- در این محدوده (چهارراه ولیعصر)، در راستای تسهیل رفت و آمد شهروندان و نیز کمک به امرار معاش دستفروشان نیازمند، طرح ساماندهی دستفروشان استمرار دارد و این عزیزان فقط در ساعات تعیین شده (از مغرب به بعد) مجاز به حضور هستند. این در حالیست که دستفروش مذکور، به کرات در ساعات ممنوعه اقدام به فعالیت کرده است.

6- فارغ از تابعیت دستفروش متخلف، با توجه به ممنوعیت درگیری فیزیکی در آیین‌نامه انضباطی نیروهای انضباط شهری، ماموران خاطی توسط کمیته تخلفات شرکت شهربان شهرداری تهران از کار تعلیق شده‌اند و به زودی حکم نهایی درباره آنان صادر و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

7- با توجه به رصد و شناسایی‌های صورت گرفته، طیفی از بساط‌گستران که معابر عمومی را اشغال کرده‌اند و‌ متکدیانی که در چهارراه‌ها از خودروها تکدی‌گری می‌کنند، جزو اتباع خارجی غیرمجاز هستند.

8- درخواست ما از رسانه های شریف این است که در راستای رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاق رسانه‌ای، بدون اطلاع از کم و کیف چنین موضوعاتی و دلایل وقوع آن، از انتشار ناقص محتوا در این موارد که سبب جریحه‌دار کردن احساسات عمومی و حمایت ناخواسته از متخلفین است خودداری فرمایند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 117
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1396/09/24
یعنی چون افغانی بوده لا اشکال !!!! عجب
میگم اون پیرزن در فومنم تحقیق کنند شاید اجدادش از جای دیگه به ایران اومدن موقع مهاجرت اریاییها به فلات ایران لابد!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
اون خانم پیرزن نبود .یک زن میانه سال چهل پنجاه ساله بود با یک پسر نوجوان.یک زن هم باید بابت وضعیت اقتصادی در این کشور زجر بکشه هم از زن ستیزها که به زنان به چشم کالا نگاه می کنند .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
پیرزن به فردی میگن که طوری پیر شده که از پا افتاده و عاجز شده .نه یک زن میانه سال و سالم.چرا دوست دارید زنها رو عاجز نشون بدهید و براشون دلسوزی کنید؟ اینطوری مردانگی تون رو اثبات می کنید؟ زنهایی مثل دستفروش فومنی از امثال شما خیلی قوی تر و با جربزه تر هستند.خشونت بر علیه زنان رو متوقف کنید.به زنان به چشم کالای جنسی نگاه نکنید
Iran, Islamic Republic of
02:16 - 1396/09/24
یعنی مامور مجاز به زدن شد از این به بعد چون افغان هستش
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1396/09/24
چه بد تر اینکه میشه نژاد پرستی گرچه برای شهرداری فرقی نمیکنه مگه تاحالا دستفروشای ایرانیو نزدن حتا خانومارم زدن این اولیش نیست اخریشم نیست نه اینکه اقتصادتون خوبه جای گرم نشستین از حال روز مردم خبر ندارین ننگ به شما....
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
نه نژاد پرستی نیست کسی که غیر قانونی وارد مملکت ما شده میشه اسمشا گذاشت اشقال گر بااشقال گر بدتر ازاین باید کرد اونها حقی درایران ندارند که دربهترین منتقه تهران سدمعبرکنه
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1396/09/24
گیرم که حضور این شخص غیرقانونی باشد گیرم که سدمعبر کرده باشد گیرم که بارها به اوتذکر داده شده باشد ایا این نوع برخورد ورفتار نشانه انسانیت است آنهم کتک کاری یک غول بی شاخ ودم نسبت به یک نوجوان ضعیف بیست کیلوئی روابط عمومی شهربان شهرداری چرادروغ می نوزسید اگر این مظلومان چند نفربودند که به این بی وجدان مامور اجازه نمیدادند این طفل معصوم را این چنین زیرمشت ولگد بگیرد انها غیرت دارند که متاسفانه مامورشما نداست.......
ی شاخ ودم
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
اگرکسی حتا ایرانی نه بیگانه قسمتی ازمحل سکونت شمارا اشقال کند حتما شما ازش پذبرایی میکنی. متجاوزا بدتر ازاین باید کرد ایرانی ها اجازه سد معبر ندارن ای آقا چقدر پرروبوده که دربهترین منتقه تهران بساط میکرده حقشه دنبال جو سازی نباشید اگرخودتان هم بجای آن معمور بودید میخواستید که بسا تشا جمع کنه پررویی میکرد بدتر ازاین میکردید.
بدون نام
France
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
واقعا بایدتاسف خورد نمیدانم چه مسئله ای است همه دارید ماموررا مقصر میدانید. آقاییکه باکمال پررویی سد معبر کرده آدم خوبی شده ازکجا میدانید اول تذکر داده نشده. کاری نکنید که مامورین هم جرئت نکنن بوضائفشان عمل کنن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
معلوم میشه که این شهروند خودش افغانیه ... افغانیها تمام کشوررا گرفتند کار از جوان ایرانی خشونت علیه مردم ایرانی و هزاران مشکل دیگر حالا دفاع هم میکنید
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1396/09/24
حالا افغانی بودن جرمه مگه؟
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
البته بیشتر اینهاکه ازدست فروش دفاع کردن افقانیین.وگرنه ایرانی باشه میدانه با متجاوز بدتر ازاین باید کرد.
France
03:15 - 1396/09/24
چرا باید به اتبای ببگانه آنقدر آزادی بدن.که باکمال پرروی سدمعبر کنه وجلوی مامور ارزاندام کنه.فقط این کار تنها نیست افقانی هاکارهای پیمان کاری سازمان آب وآنجام میدن که خلاف قانون اساسیه ای بابا کی بکیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
با مجرم باید محترمانه و طبق قانون برخورد بشه.
کدوم قانون به شهرداری اجازه میده ایرانی یا افغانی را کتک بزنه و به شخصیتشون توهین کنه؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
یعنی فردا در یک کشور اروپایی به یک جوان ایرانی توهین بشه و پلیس اون کشور یا ... کتکش بزنند شما به اون کشور حق میدی که به هموطنت توهین کردند و بدون محاکمه زدندش؟!
مگه ما نژاد پرستیم ؟!
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1396/09/24
افغانی بدون مجوز، خارجی کله سیاه آواره، کافر و ...
هر چی که میخواد باشه،
مامور شهرداری مگر نماینده قانونه که با کسی درگیر بشه و نفر رو مورد ضرب و شتم قرار بده؟؟؟
بساط کرده، بساط جمع آوری میشه و اگر مجوز نداشته و درگیری ایجاد کرده، تماس با پلیس و بازداشت میشه. دیگه ضرب و شتم معنی نداره.
همه چی جای خودشو از دست داده و این یعنی بی قانونی. داریم به سمت هرج و مرج پیش میریم.
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1396/09/24
هر کی میخواد باشه،انسانیت کجا رفته چرا باید با یک بنده خدا اینطور رفتار کرد،اصلا تیتر خبر نژادپرستانه است،یعنی مردم از کتک خوردن این آدم ناراحت نشین افغانی بود حیوان بود!اصلا از جنس بنی بشر نبود،واقعا متاسفم...
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1396/09/24
باشه

توراست میگی


ماهم گوشامون مخملیه
Iran, Islamic Republic of
04:20 - 1396/09/24
سلام ادم که بود
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
درسته آدم بوده اگر کسی وارد خانه شماشده وقسمتی را اشقال کرده شما میخواهید ازخانه بیرون برود باکمال پررویی نمیرود شما چه میکنید. بامتجاوز نباید خوش رفتاریکرد این آقا که غیر قانونی هم وارد مملکت شده.
United States
04:37 - 1396/09/24
جمع کنین این چرت و پرت ها رو.... فقط بلدین داستان سرایی کنید... یکنفر هم نون حلال در میاره میخواین ..
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
نون حلالشو بری توکشور خودش دربیاره بره کابل اکر گذاشتن بساط کنه .
Iran, Islamic Republic of
04:44 - 1396/09/24
این شد دلیل؟ حالا چون افغانستانی و غیر مجاز بود باید کتک بزنید؟هرچند ماموران شهرداری این مملکت اونقدر بی انصاف و بی غیرت اند که سابقه کتک زدن زن دستفروش ایرانی را هم دارند اما با گفتن چنین حرف هایی به قول معروف میشیم گاو 9 من شیر ده.... همین افغانستانیا تنها مردم غیر ایرانی بودند که در جنگ با عراق در جبهه های ایران جنگیدند.بر خلاف صدام که از مصر و کویت و همه جا نیرو داشت.
مردم و مسئولان باید بدونن وفادار ترین دوست برای ما ایرانی ها مردم هزاره و تاجیک افغانستان اند حالا اگر بینشون چند نفر هم دست به اعمال خلاف میزنن اصل موضوع که پیوستگی بین ما و اونها هست را نباید نادیده بگیریم اینا جونشون را هم برای ما دادند دیگه چجوری باید دوستیشون را ثابت کنن؟ این رفتار رسم دوستی و انصاف نیست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
... باید کل افغانها را از کشور بیرون کنند هرکس هم مجددا وارد کشور ایران شد دردم اعدام کنند چون اینها گرسنه های چندین ساله هستند
Canada
05:05 - 1396/09/24
عجب رویی هم داری .حالا چون افغانستانی بوده باید بزننش .خوبه مردم ما رو هم تو کشورهای دیگه بگیرن بزنن.به جای عذر خواهی دو قورت و نیمشونم باقی هست .
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1396/09/24
دروغ هم حدی داره حالا گیرم حرف راست میزنی مامور سد معبر و یا مامور نیروی انتظامی چاره این مملکت هستند هم مدعی هم حاکم و اجرا کننده حکم میشوند به چه دلیل و مدرکی یک انسان را مورد حمله قرار داد ه و کتک کاری میکنند آبرو ی هر چه اسلام و مسلمان را هم شما بردید ...
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1396/09/24
دارین دروغ میگین حالا فرض بر این باشه ک طرف افغانی و غیر مجاز باشه اون نامرد ک فقط هیکل گنده کرده این بینوا رو میزنه .... واقعا شرم بادبر شهرداری تهران
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
بیخود حرف مفت نزن افغانها باید از کشور ما بروند
Iran, Islamic Republic of
06:23 - 1396/09/24
کاش افغانیها رو از کشور بیرون کنن .تمام شهرها پر شده از افغانها
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1396/09/24
مگراتباع آدم نیستن بایدکتک زد.چرامرزها بی دروپیکرباشدهرکی خواست وارذ ایران بشه وهرکاری خواست بکن چراازروزاول پلیس بساط اوراق هویتی نخواسته بودحالابعدچنداخطار بعنوان سدمعبربه گمگ شهربان آمدهم شهربان وپلیس درکارخودکوتاهی کردوچطوربدون اوراق هویتی سیم کارت گرفته است توضیحات مسئول مربوطه برتی رفع مسئولیت است ولی جواب قانع کننده نیست پس بهتربه افرادی زیردست شما مشغولندبه کارشنان نظارت کنید
Iran, Islamic Republic of
06:50 - 1396/09/24
خوب که چی...یعنی افغانی ادم نیست...وقتی ملت اعتراض میکنن که اینارو راه ندید که میشید مدافع حقوق بشر....الان چون افغانیه باید بره دزدی...
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1396/09/24
افغانی بودن آن نوجوان به هیچ وجه موجه این کتک کاری وحشیانه نمیشود!.... اولین بار نیست که ماموران شهرداری چنین وحشیانه دستفروشان بیچاره را کتک میزنند...
United Arab Emirates
07:04 - 1396/09/24
این افغانی‌ها را ازکشور اخراج کنید مردم ایران کم مشکل دارند
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1396/09/24
عجب دروغهایی؟؟ و عجب توجیهاتی؟ فیلم از اول پخش شده و نه کسی همراه طرف بوده و نه بعدا کسی میاد!.گ دوم بر فرض افغانی بوده ، مگه ادم نبوده، با حیواناتم این کارو نمیکنن، بجای این دروغها اراذل و اوباش را استخدام نکنید
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1396/09/24
ی لباس شخصی بود مثل ادم های قبل تاریخ
... حالا اگر هم خارجی باشدانسان
چرا ان رفتار میکردن
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1396/09/24
چه فرقی داره؟ اولا انسانیت حکم میکرد درست باهاش برخورد شه نه زیر مشت و لگد بگیرنش این توجیه مناسبی واسه این کار زشتشون نیست دوم اینکه افغانی نه و افغانستانی نژاد پرستی تا کجا؟
United States
07:33 - 1396/09/24
خب اینکه این بنده خدا افغانی غیر مجاز بوده چه چیزی رو تغییر میده؟ انسان که بوده! اساسا سوال اینجاس که به چه حقی مردم رو در کوچه و خیابان مورد ضرب و شتم قرار میدن؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1396/09/24
مگه افغانی انسان نیست؟
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1396/09/24
چراتوجیه میکنی من خودم بارهاطرفای چهارراه ولیعصریاجاهای دیگه دیدم چطوربادستفروشان رفتارمیکنن
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1396/09/24
ربطی نداره انسان که بود ،
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1396/09/24
نقش بازدارنده کتک کاری نیست ،بی تربیت بازکار،ت روتوجیه کن .
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1396/09/24
شما گفتین ما هم باور کردیم
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1396/09/24
اول اینکه هیچ فرقی نیکنه اهل کجا باشه دوم اینکه اون قبلیا که ایرانی بودن کتک خوردن سوم این که مواد فروشهای حرفه ای که با فروش مواد ملیونر شدن چرا کسی باهشون کاری نداره اینا که دارن یه لقمه نون در میارن من یه پیشنهاد به دستفرو شان دارم برید مواد فروش بشید با درامد عالی کسی باهتون کاری نداره که هیچ احترامم هم بهتون میزارن
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1396/09/24
خدا لعنتتون بکنه که با یک فرد افغانی به عنوان یک انسان مستضعف و پناه آورده به این مملکت احترام نمی گذارید و این مزخرفاترو برای توجیه توحش خود بکار می برید الحمدالله قراره 10 هزارنفر از همین چماغ بدستای قداره بند به عنوان مامورای شهرداری و تعداد زیادی از شهرداری چیا اخراج و تعدیل بشن چون پولی برای حقوق اینا ندارن انشاالله یه روز همینا بشینن برا دستفروشی یه عده دیگه با لگد بزنن توو کمرو دهنشون ببینن زور گویی به یه انسان ضعیف وپناه آورده به این مملکت بی تربیت و با این توحش چه معنایی داره
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1396/09/24
اهل هرچا بوده و مجاز یا غیر مجاز ، انسان که بوده ،
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1396/09/24
چرا مزخرف میگین؟؟؟ این همه نوشتین که فرد خارجی بوده به چه دلیلی هست؟؟؟؟ مگه انسان نبود؟؟؟ مگه باید هرکسی خارجی بود را کتک زد؟؟؟؟ مگه هرکسی مامور بود باید کتک بزند؟؟؟ آیا راهکار بهتری نیست؟؟؟ این پاسخ بلند بالا از اون صحنه کتکاری بدتر است. لطفا شما افکار عمومی را جریحه دار نکنید..
Germany
09:02 - 1396/09/24
اون پیرزن در فومن چطور اونم مهاجر غیر قانونی بود؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
اون زن پیرزن نبود .مررردان که عرضه بالا کشیدن شلوارشون رو هم ندارند و در ذهنشون زن به جوان و پیر تقسیم شده به این زن قوی و سالار که نمی گذاشت حقش توسط اون مردک گرفته بشه گفتند پیرزن تا عاجز و حقیر نشونش بدن و خودشون رو هم در دسته نجات دهنده و دلسوز اون زن قرار بدن .مردان بی وجود و مزخرف باف و یاوه گو
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1396/09/24
ربطی نداره خلاف کرده قانون داره حیوان که نیست...
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1396/09/24
افغانی یا چیزی دیگر بنده خدا بود که حق نبود مامور شهرداری این کار را بکند مگر چکار بود مامور شهرداری ...
Turkey
09:18 - 1396/09/24
شما معموران و تو نویسنده عقدیی نژاد پرست فکر میکنید مردم ایران احمق خرن
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1396/09/24
واقعا که.حالا اگه افغانستانی باشه آدم نیست
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1396/09/24
این این افغانیها انقدر پر رو شدن که در ایران زندگی میکنن به خود ایرانیا زور میگن تجاوز میکن خود دولت ما چیزی نمیگه باشه ملمکت اسلامیه قربون مردم با فهم اذربایجان برم نمی زارن قدم به انجا بذارن
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
آنها ترک وغیرت مندومردن نه این که مامور بوضیفش عمل کرده همه میگن باید کتک میخورد.نه اینکه....
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1396/09/24
پس حقش بوده،اینا چرا نمیرن از ایران؟ بابا برید دیگه کشورتون،مث کنه جسبیدن،یه ذره غیرت و حس وطن پرستی ندارن که برگردن کشور خودشونو آباد کنن،الان که شرایط زندگی تو افغانستان خوب شده دیگه
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1396/09/24
حتی اگه افغانی غیر مجاز بود
اون با اون هیکلش باید با اون اونجوری برخورد میکرد؟
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
اکثر اینهایی که مامور را مقصر میدانن افقانیین.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1396/09/24
خب چ ربطی داره

انسان که هست

دارد اینجوری سرپوش میذارید رو کارتون؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1396/09/24
باش ما قبول مى كنيم ولى ميدونى از كجاش سوختيم از اونجايى كه دارن ميخندنو و كتك مى زنن
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1396/09/24
اونکه شما میگید افغانی بوده انسان که بوده خوب در المان به مهاجرای ایرانی این برخود بشه شما چی میگید شما بوی از انسانیت نبردید
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1396/09/24
اوووف بر نژادپرستی،که ما سرآمد اون در دنیا هستیم.چون اون بنده خدا افغانی بوده باید میکشتیمش؟؟؟ای مسئول نژادپرست.تو داری نژادپرستی و رواج میدی .
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1396/09/24
اگر این چنین برخوردی درکشور دیگری نسبت به یک ایرانی کرده بودن اونوقت وای مسلمانی مابلند میشد حالا چون این شوربختان به اینجامهاجرت کرده این کجای انسانیت وغیرت هست چرا اینقدرحقیروبدبختید دیدن این فیلم دل میلیونها مردم رابدردآوزده لعنت بشما که غیر ت ومعرفت ومهمانوازی بباد دادید
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/09/24
اگر با اینها بر خورد نشود پر رو می شوند .مگر اینها در کشور خود شان به ما اجازه چنین کاری می دهند . دست شما درد نکنه از اینکه روشنگری کردین .
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1396/09/24
باشه گوش شهرداری مفخلیمه نه مردم
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1396/09/24
...کار زشت خودتو میخوای فرمالیته کنی
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/09/24
عذر بدتر از گناه ؟؟!!!
وای بر مردم این مملکت ...
از کجا به کجا رسیدیم
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1396/09/24
باید این ها جریمه شوند تا بار دوم دست فروش را مورد ضرب وشتم قرار ندهند اصلا باید مسئول این دسپارک بانها که شهرداری است مجازات شود
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1396/09/24
اینایی که میگن افغانستانی‌ها رو بیرون کنید دقت کنن که ایران هم مثل افغانستان جهان سومه یعنی دیدی که کشور های دیگه به دوتا کشور دارن یکیه این همه ایرانی جاهای مختلف دنیا زندگی میکنن مردم کشور های دیگه با احترام برخورد میکنن ایرانیای عزیز لطفا مهربانتر باشید
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1396/09/24
این ... که به یک انسان اینطوری حمله میکنن رو باید مجازات کرد اگر کسی اشتباه یا حتی جرمی کرده باید در مسیر خودش بررسی بشه نه اینکه کتکش بزنن
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1396/09/24
ماموران سد معبر شده اند کاسه داغ تر ار آش پاشون رااز گلیمشون زیادتر دراز میکنند ،نه ادب دارند ونه شعور طرز برخورد هم بلد نیستند..
United States
13:25 - 1396/09/24
مردمی که اینجا نظر دادن مثل اینکه فرق قانونی و غیر قانونی رو متوجه نمی شن. شما اگر غیر قانونی به هر کشوری روی این کره خاکی برین شما رو دستگیر و زندانی میکنن چه برسه به این که برین سر چهار راهش دست فروشی هم بکنین . ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
13:25 : همین قدر که تو از قانون و انسانیت میدانی برای هفت پشت ما کافیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/09/24
انسان ک هست حالامال هرجای دنیاباشه
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/09/24
انسان ک هست حالامال هرجای دنیاباشه
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1396/09/24
آیا ما مسلمان هستیم کجائی دین ما این کار زشت شما را تائید میکند متعلق به هر جای دنیا باشد انسان و بنده خدا که هست :
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1396/09/24
اگه افغانی بودن بهترباعث فقرچبیکاری همیپهاهستن
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1396/09/24
توروخدا به این افغانیاااینقدرروباج وامتیازندین ین پدرایرانیارودراوردن شغل منابع کشورمیخورن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
چند روز پیش بود که در خبرها آمده بود درکهریزک تهران افقانی ها زور گیری میکردن حالا همه شدن مدافع افقانی واقعا که
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1396/09/24
افغانی غیرقانونی میادتوایران خودش توهین به ایران وایرانی شغل ومنابع کشور رمیخوره حدود۱۷ملیون شایدم بیشترمفت مفت میخورن فکذمیکنی هزینه ندارازجیب ملت میراگه بفهمیم بیش از۳۰درصدسرپرست خانواده‌اش بیکارن دلیلش همین هاهستن هر۴نفر۳نفربیکارهلند۱۷ملیون جمعیت ۲نفرزندانی دارداریم مثل اینکه خرج هرروزکشورخوب اون هزینه روبه۸۰ملیون ایرانی خرج کنی گلستان میش ایران وایرانی نه خرج خارجی کنید
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1396/09/24
غذای آدمهای. روشن فکرودرنیاریدهمین ملیون ملیون افغانی هرسال۳۰ملیون هزینه به کشوروملت داربدون شغل حالااگه باشغل باش ۳برابرمیش به گفته وزارت کشور خودمون بیشترین بیکاروفقیروداریم باعث ناامنی اجتماعی بیکاری‌ها شوابااوردن افغانیا بیکارترمیکنید
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/09/24
مگه دعوت نامه ورستادیم بیان ه جای دنیاباچاقی بیایی ۶ماه زندان دار بعدش اینابرن کشورشون درست کنن ایرانم درست میش باعث فقروبیکاری ایرانیان وبدبختی غیرت ایرانی داشته باشین
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1396/09/24
میدانی برای ایجاد۱ملیون شغل ۷۰۰هزارمیلیاردبایدسرمایه گذاشتن ی بش به گفته آقای روحانی یعنی حدود۱۰سال پول. نفت وگازچطورحدود۱۰ملیون ملیون شغل افغانیای گرفتن وحتی وزیرکاربه ماطرافغانیا کارت زردواخطا برای بالای نمایندگان گرفت چرابیظ از۳ملیون شغل ساختمانی. رواشغال کردن وفقط توکا ساختمانی و۲برابراینهادرتولیدیها وکارگاههاشهرک صنعتی ها بساطیها وسرایداریهاوگاودراژهاوزمینهای کشاورزی هامشغولن ....ولی ایرانیهابیکارن چون صابکاروپیماپکارهاکارگرایرانی بکارنی به کارنمیگیرن ودنبال کارگرارزان افغانی به کارنمیگیرن ونتیجش فقروبیکاری وناامنی وجرم جنایت توکشورزیاوزیادترمیش ناامنی پس عقل وانصاف خوبه چیزیه
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/09/24
محمدحسین خیلی ازافغانی خوشتر میادزروافغانستان هرچندخودت افغانی هستی پس ازطرف هم وطنان ایرانی حرف نزن همه جانبه بودنشون اعتراض میکنن فقط به نفع۱درصدصابکا وپیمانکارن وبه ض رمردم میدونید نرافغانی درسال
چقدر هزینه برای کشورودارن به گفته وزارت کشورها سال کمکم۴۰ملیون و سازمان ملل درسال۱تا۲ملیون میداونایی که کارت سبزواقامت موقت دارن حالااین هزینه روضربدر۱۵تا۲۰ملیون افغانی کن میش هزینه ۲۰۰سال بودجه کشور خوب همون تقسیم به ۸۰ملیون هم وطن ایرانی کن اینجامیش گلستان واین پول ازجیب ملت هزینه میش ایرانی نسلن نسلش زحمت کشیده وسختی۸سال جنگ تحمیلی
بهترین جوانان .ازدست دادیم الان استفادکپیم من افغانی بیادساحب بش شغلهارو....‌
پاسخ ها
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
والا به شما بیشتر میاد افغانی باشی با این دستور زبانی که برای نوشتن این چند خط استفاده کردی
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/09/24
قانون ,قانونه,نه ایرانی داره نه خارجی,چه جوری افغانی خوبه,ایرانی بده
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1396/09/24
عجب! والا اگه دستفروش افغانی نبود این خبر با ابن ادبیات منتشر نمیشد
Armenia
16:02 - 1396/09/24
دست فروش افغانی که هیچ از کره ماه باشه اصلا آمازونی اینکه شد عذر بدتر از گناه نیروی مرزبانی چه غلطی میکنن که این افراد میان داخل کشور با این همه سیل داعش و تروریست ها شاید باخودشون بجای آدامس بسته ای بمب هسته ای بیارن بعد کسی حق نداره کسی را وسط خیابون چک و لگدی کنه حالا مامور شهرداری شهربان ...
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1396/09/24
چیزی که ما دیدیم یه گنده لات بی سرپا بود که انگار طرف ارث پدرش بالا کشیده
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1396/09/24
چراسانسورمیکنیدحرفهای ایرانیارونبرین به بودن اینها اعتراض میش همجا
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1396/09/24
وقتی قراره برن سوریه افغانی وامثالهم نیستند، مهاجر غیر قانونی نیستند، کثافت و آشغال و سد معبر کن نیستند،اشغال گر، حالا که اینجوری بی دفاع و مظلوم داره کتک میخوره همه باید بگن حقشه. ... وا اسفا از این همه دورویی آدمهایی که بویی از انسانیت نبردن، از این همه تزویر. ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
حالا کی گفته اینا میرن سوریه میجنگن؟
اگر مرد جنگ بودن این حال و روز کشورشون نبود
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1396/09/24
بسیار متاسفم که میخواهیم رفتار خود را در برابر یک انسان توجیه کنیم و شان یک انسان را که نماد یک جامعه است اینجور خدشه دار کنیم هر چند اگر گناه کار باشد این ما نیستیم که باید مجازات کنیم مملکت قانون دارد و مجری ما چکاره ایم که خود قانون وضع کرده و مجازات میکنیم این صحبتهای من را خواهشا به مسولین شهرداری منعکس کنید من به عنوان یک ایرانی هر چند که ان شخص مقصر باشد از ایشان عذر خواهی میکنم ومیگویم که رفتار اینان را به پای همه مردم مهماندوست ایران نگذارند ضمنا با مامور نیروی انتظامی هم بابت کوتاهیش بر خورد شود
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1396/09/24
ازافغانی بی غیرتروپرروترنداریم بریدکشورتون بی صاحبتون پدرایرانیارودراوردن
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1396/09/24
اوووف 15:30 این همه یاد داشته ما خبر نداشتیم خخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1396/09/25
تا حالا هرچه پیام دادم پخش نکردین حالا,باید اعمال قانون بشه اول حضور غیر قانونی افغانی دو سد معبر افغانی سه رفتارمامور شهرداری باید مثل کسی که کتک خورده حق وحقوقش برابر قانون با توجه به قانون اسلام پرداخت بشه بعد هم بابت ورود غیر قانونی به کشور مجازات بشه بعدش اخراج از کشور
United States
01:04 - 1396/09/25
بدون نام با پرچم فرانسه! خواهشا رو ديكته ات كار كن. وحشتناك غلط ديكته اي داري، انگار زبان فارسي، زبان دوم ات هست!
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/09/25
خخخخ جالبه هر کسی هم از روی انسانیت و بدون نژادپرستی نظر میده بهش میگن افغانی هستی خیلی جالبه
Germany
15:11 - 1396/09/25
ایرانی درکل نژاد پرست استن جنگ سوریه تمام شد شده افغانی تمام کشورهای مختلف ایران بحیث یک کشور نژاد پرست میدون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
برو بابا
اینا واسه کشور خودشون نمیجنگن بعد میان سوریه؟؟؟
چه حرفایی میزنی!
لابد سوریه و عراق رو هم افغانیا آزاد کردن...
برو افغانی برو
برو کشورت رو آباد کن
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1396/09/25
افغانی خوب بودازایران میرفت
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1396/09/25
خدایا همین روز رو برای پناهنده های ایرانی در اروپا درست کن تا بفهمن یک من ماست چقدر کره داره.
این بنده خدا هرکی که بوده یک انسان بوده .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
هر کی غیر قانونی بره و کار غیر قانونی کنه باید مجازات بشه.
نفرین هم نکن که بر میگرده به خودت
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1396/09/26
همه افغانیها رو باید از ایران بیرون کنند
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/09/26
این مسئول عزیز یک غول بی شاخ ودم ازاین دستفروش افغانی ساخته بود البته منکرقانون شکنی درورود غیرمجاز وسدمعبر و نیستم اما وجنات اون نوجوان درهنگام کتک خوردن. که بی محابا وظالمانه. فرود میامد خلاف گفتارامسئول است البته ایشانم وظیفه داره عمال زیرمجموعه راتوجیح کنه
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1396/09/26
من همون قدر که مخالف حضور افغانیها تو ایران هستم همون قدرم مخالف خوی وحشیگری هستم.
توجیه زشتی کردین.
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1396/10/01
انسانیت کجا رفت افغانستانی باشه آدم هست حيون نیست ایران خارج مامور خارجی این طوری رفت کنه
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1396/12/07
اولا تمام اظهارات شهرداری دروغ محض هست و برای پاک کردن دستای الوده اش در برابر چشمای افکار عمومی جامعه است

دوما به فرض که افغانی بوده ، این دلیل شد که با اون توحش کتک بخوره؟؟؟؟؟


سوما ، اون پیره زن دست فروش فومنی هم افغانی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باید عاملین این کار دادگاهی و مجازات بشن
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1397/01/06
چنان مست و ملولم که انسانم آرزوست / به علی شیر خدا و رستم دستانم آرزوست
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/02/22
اره دیگه . اون افغانی بود . اون دختره خودش حمله کرد به مامور انگشتشو شکوند . اونیکی خودش اول فحش داد به مامور حراست . کلا مامورین شما مظلوم اند و بقیه همه دست نشانده اسرائیل و امریکا هستند و مخصوصا فیلم میگرند. فقط شماها خوبید . خیر سرتون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج