مردم با پول یارانه ها چه می‌کنند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۶۳۱۴
۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
۱۲۱۱۹
با یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافتی چه می کنید؟ این سوالی است که در چهار گوشه شهر تهران و برخی شهرهای ایران با برخی از دریافت کنندگان یارانه در میان گذاشتیم. پاسخ ها اما جزییات جالبی از زندگی مردمان ایران را اینجا و آنجای شهرهای بزرگ تشریح می کرد.
خبرآنلاین: با یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافتی چه می کنید؟ این سوالی است که در چهار گوشه شهر تهران و برخی شهرهای ایران با برخی از دریافت کنندگان یارانه در میان گذاشتیم. پاسخ ها اما جزییات جالبی از زندگی مردمان ایران را اینجا و آنجای شهرهای بزرگ تشریح می کرد.

زهرا علی اکبری: یارانه حالا هفت سالی است بحث روز اقتصاد ایران است. اولین روزی که پرداخت یارانه نقدی به موجب قانون 5 ساله هدفمندی یارانه ها مصوب شد، تا امروز که هفت سال از اجرای این قانون می گذرد، نه فقط اقتصاد که سیاست و اجتماع درگیر موضوع یارانه ها بوده و هستند. حالا قرار است یارانه 31 میلیون نفر در سال اینده حذف شود. آیا این بار این پیش بینی به تحقق خواهد پیوست؟ بررسی این نکته که یارانه کجای زندگی اهالی ایران است، شاید بتواند پاسخ به این پرسش را امکان پذیر کند. یک راننده تاکسی اولین مخاطب بود. وقتی در برابر این پرسش قرار گرفت، گفت: نمی دانم چه روزی از ماه یارانه را می ریزند، پیگیری زیادی هم نمی کنم اما مشمول دریافت یارانه هستم چون حقوق بازنشستگی ام در حدود 2 میلیون و 300 هزار تومان است.

او که 55 ساله به نظر می رسید، با اشاره به اینکه مجرد است، ادامه داد: قبض برق منزل من هر ماه حدود 30 هزار تومان است، این یارانه ای که می گیرم جواب قبض برق من را می دهد اما در کل برایم چندان مهم نیست که پرداخت یارانه ادامه پیدا کند یا خیر. شاید اگر من هم زن و بچه داشتم، برایم مهم می شد چون بالاخره یک 45 هزار تومان به سه 45 هزار تومان بسیار متفاوت است.

چرا یارانه نگیریم؟

خانمی که معلم مقطع دبستان در حوالی میدان ولیعصر است، اما نظری دیگر دارد. او می گوید: یارانه نقدی حتی اگر به درد من نخورد، باید به من پرداخت شود چون سهم من از پول نفت است.

او گفت: اصلا مطالبه من این است که تا پیش از این که یارانه پرداخت نمی شد، این پول کجا می رفت؟ چرا حالا همه مشکلات را به پرداخت نقدی یارانه ها مرتبط می دانند؛ در حالی که سال ها قبل هم با کمبود اعتبار برای بودجه های عمرانی روبرو بودیم و می دیدیم دولت پول کافی ندارد که پروژه های عمرانی را در موعد مقرر به بهره برداری برساند.

او گفت: متاسفانه حکایت مرتبط دانستن مشکلات اقتصادی با پرداخت یارانه نقدی به حکایت «مریض خر خورده» خیلی شبیه است . می گردند، ببیند چه عاملی را می توانند به این مساله مرتبط کنند و بعد هم نتیجه می گیرند پرداخت یارانه نقدی سبب شده است که مشکلات اقتصادی افزایش یابد. قبل از پرداخت یارانه نقدی عامل رشد تورم و از میان رفتن منابع کشور و راه نیفتادن پروژه های عمرانی و عدم ایجاد شغل چه بود؟ اصلا چه تضمینی هست که اگر یارانه نقدی قطع شود، این مشکلات حل شود؟

او در پاسخ به این سوال که با پول یارانه نقدی چه می کنید؟ گفت: یارانه هر نفر در ماه با پول یک کیلو گوشت برابری می کند. من جای خاصی را برای هزینه کرد این پول پیش بینی نکرده ام، اما خب بالاخره پولی که وارد خانواده سه نفره ما می شود، هزینه خرید گوشت و مرغ در ماه را برای ما تامین می کند.

 وی با تاکید بر اینکه خودش ماهانه 2 میلیون تومان دریافتی دارد و همسرش نیز 2 میلیون و 500 هزار تومان حقوق می گیرد، گفت: دریافتی من پرداخت اقساط وام به حدود 700 هزار تومان می رسد و در نتیجه می بینید که این 136 هزار تومان برای زندگی من مهم است.

شما یارانه می گیرید؟

بررسی ها نشان می دهد بیش از 76 میلیون ایرانی در ماه یارانه دریافت می کنند، اما کافی است به دنبال دریافت کننده یارانه در شهرهای بزرگ بگردید تا متوجه شوید اغلب افراد تاکید دارند که یارانه نمی گیرند.

این نکته نشان می دهد در حالی که مقاومتی عمومی در برابر حذف یارانه ها وجود دارد، ابایی در حوزه اعلام دریافت یارانه به صورت شخصی میان افراد وجود دارد.

به عبارت دیگر، در شرایطی که طبقه متوسط و پولدار در گفتگوهای رو در رو  کمتر حاضر به اعتراف دریافت یارانه هستند، در کلیت مخالفتی عمومی و جدی با حذف یارانه ها وجود دارد. به نظر می رسد این دوگانگی خود می تواند در درازمدت ضرورت پرداخت یارانه نقدی به ایرانیان را از میان ببرد. کمی دورتر از تهران، در کرج اما وضعیت تفاوتی جدی دارد.

کفاف کرایه ماشین را که می دهد

خانمی خانه دار که به گفته خودش گاهی برای نظافت منزل راهی خانه آشنایان نیز می شود، در پاسخ به این سوال گفت: یارانه برای من بسیار مهم است. حداقلش این است که پول کرایه ماشین بچه من برای رفتن به دانشگاه را تامین می کند. اصلا همین که ماهانه 182 هزار تومان به حساب ما ریخته می شود، برایمان مهم است و بخشی از زندگیمان را جمع می کند. مثل این می ماند که من سه تا چهار بار برای نظافت منزل راهی خانه های مردم شوم. پس این پول برایم اهمیت دارد. او درباره وضعیت کاری شوهرش گفت: شوهرم نه الان، در حدود بیست سال است که بیکار است. اصلا مسئولیت ندارد که دنبال کار برود. گاهی از این دست چیزی می خرد و به آن دست می فروشد که البته همیشه هم ضرر می دهد اما در کل کاری نمی کند که دریافتی ماهانه و روزانه یا به طور کلی درآمد داشته باشد.

او گفت: شنیده ام می خواهند فقط به خانواده هایی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند، یارانه بدهند. من و بچه هایم تحت پوشش هیچ کجا نیستیم و درآمدی هم نداریم، به این ترتیب وضعیتمان به مراتب بدتر از گذشته خواهد شد و امیدوارم این طرح اجرایی نشود.

حقوق ها را افزایش دهید

دختر دانشجویی در دانشگاه علوم و تحقیقات در پاسخ به این سوال خبرنگار ما گفت: من هنوز ازدواج نکرده ام و یارانه دریافتی ام را به پدرم می پردازند. من فکر می کنم بهتر بود این یارانه را قطع می کردند و حقوق پدر بازنشسته ام که تنها دو میلیون و 500 هزار تومان است را افزایش می دادند. در این صورت مشکلات ما حل می شد این در حالی است که حقوق بازنشستگی پدر من کم است و از سوی دیگر، این یارانه هم قطع شود، شرایط مالی اش بدتر می شود.

او با اشاره به اینکه پدرش 34 سال قبل با هدف یافتن شغل از نایین راهی تهران شده است، گفت: البته آن گونه که شنیده ام، یارانه ها به درد فامیل ما در نایین بیشتر از ما می خورد. آن ها هزینه های کمتری نسبت به ما دارند، هزینه مواد غذایی، کرایه خانه و کرایه ماشین در شهر نایین خیلی پایین تر از تهران است و بی تردید 180 هزار تومان برای یک خانواده چهار نفره در شهر پدری من پول خوبی است.

از من پولدارتر نبود؟

مردی 60 ساله در ایستگاه اتوبوس در خیابان مطهری با تاکید بر اینکه یارانه نمی گیرد، گفت: یارانه من سال 1394 قطع شد، من هم دیگر شکایت نکردم اما باورم نمی شود که من با حقوق 3 میلیون و 200 هزار تومان در ماه جزو 6 میلیون نفری باشم که مستحق دریافت یارانه شناخته نشده ام.

او گفت: سه فرزند دارم که تنها یکی از آنها مجرد است و با ما زندگی می کند اما برایم تعجب آور است که یارانه من قطع شده و حالا شنیده ام 76 میلیون یارانه بگیر در ایران وجود دارد. یعنی در این مملکت فقط 6 میلیون نفر شبیه من هستند، بروید بالای شهر تهران و مناطق گران قیمت اصفهان و شیراز و تبریز و ... را ببینید، من مطئنم که در این کشور حداقل 10 میلیون نفر از من پولدارتر هستند، حالا چطور یارانه من قطع شده است؟

او در پاسخ به این سوال که در زمان دریافت یارانه با پول یارانه تان چه می کردید؟ گفت: جای خاصی را برای هزینه اش نداشتم. وقتی قبض برق می امد، قبض آب و گاز و... خوب پرداخت می کردم و طبیعتا بخشی از این هزینه ها با همین پول یارانه تامین می شد.

او در پاسخ به این سوال که با قطع یارانه ها موافقید یا خیر؟ گفت: قطعا موافقم، کسانی که از من پولدار تر هستند یارانه نگیرند اما خوب اگر هم این یارانه را نگیرند، چه می شود؟ قسم می خورم هیچی. ما از این تصمیمات زیاد دیده ایم. مثلا گفته اند بنزین را گران می کنیم تا جلوی قاچاق را بگیریم. هم بنزین گران شده و هم قاچاق بنزین ادامه یافته است.

مناطق غیر برخوردار را مستثنی کنید

در این میان یک شهروند سیستانی اما نظراتی متفاوت درباره یارانه ها داشت. وی که برای انجام پیگیری درمان به تهران سفر کرده بود و در بیمارستان میلاد حضور داشت، در این خصوص به خبرنگار ما گفت: یارانه نه فقط به درد من که به درد همشهریان من می خورد. ما درآمدمان خیلی پایین است. بسیاری از جوانان ما از بیکاری تن به کارهایی می دهند که دریافتی شان روزی 5 هزار تومان یا حتی 10 هزار تومان است. خوب این وضعیت درست است؟ طبیعی است که همین 45 هزار تومان به داد خانواده های سیستانی می رسد. کاش دولت مناطق برخوردار و غیر برخوردار را طبقه بندی می کرد و در مرحله حذف یارانه ها این موضوع را مد نظر قرار می داد.

دولت در قالب لایحه بودجه سال آینده پیش بینی کرده است 31 میلیون نفر از فهرست 76 میلیون نفری یارانه بگیران حذف شوند. این بدان معناست که دولت هر ماه هزار و 410 میلیارد تومان کمتر از شرایط کنونی یارانه پرداخت می کند.

کسانی که مخاطب این سوال واقع شدند، اما حاضر نشدند به آن پاسخ دهند و غالبا به این نکته اشاره می کردند که اظهارنظر در این مورد فایده ای ندارد و دولت ها در ایران نشان داده اند که هر وقت هر کاری را بخواهند انجام می دهند. در ضمن پولی که با عدم پرداخت یارانه می ماند، معلوم نیست صرف چه خواهد شد.  

برخی با اعتراض به آنچه در هفت سال گذشته رخ داده، گفت: کاش شما آن وقت، سال 1389 می آمدید از ما می پرسیدید می خواهید یارانه بگیرید یا نه؟ جواب ما مطمئنا همان زمان منفی بود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 66
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1396/09/24
خونه میخرن .ماشین میخرن .کلی هم پس انداز میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
"یارانه نقدی حتی اگر به درد من نخورد، باید به من پرداخت شود چون سهم من از پول نفت است" !!
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1396/09/24
هه چه سؤال مسخره ای!!!خوب معلومه یه مقدارم میذارن روش میدن به خود دولت!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1396/09/24
یه خونه خریدم از یارانه میگیرم میدم برای قسط خانه
...
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1396/09/24
اصلا بگید این چه سوالی مردم هزاراان کار بایارانه انجام. میدن چرانمک میپاشید روزخم مردم بیچاره. اگه عزمتون رو جزم کردین قطعشون کنید.
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1396/09/24
اینو رفته با کارمندها صحبت کرده خوب معلومه که کارمندها نیازی به یارانه ندارند دوما یارانه الان تو سال ۹۶ باید 265000 تومان بود که متاسفانه ...
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/09/24
میدیم پفک میخریم,اخه ای چه سوالی...لعنت بر یارانه,به کام دولتمردان,به مرگ نداران
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/09/24
بابا اینا که همش بالای 2 میلیون میگرفتن بیا از من بپرس سه نفریم ماهیانه 1200 میگیرم
پاسخ ها
خراباتی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
چرا مصاحبه میکنید. اکثر بازنشسته ها زیر ۱/۵ حقوق میگیرن . لبشتر از اونو قطه کنید . منتها درست بی کاک .
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1396/09/24
بابا همه چی رو گرون کردین الان دریافتی این یارانه با گرونی یکی نیست
پاسخ ها
پمعلم
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
آفرین عالی گفتی دست مربزاد ...
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1396/09/24
150 تومنم میزاریم روش میریم رستوران
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1396/09/24
مگه بجز پول آب،برق،گاز،میشه کاری دیگه باهاش کرد؟؟تازه یه چیزم از جیبمون می‌زارم روش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
اگه راست میگن قیمتدهارو برگردونن به قدیم بعد یارانه رو قطع کنن !!؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
من با یارانه ای که میگیرم یه چیزی هم میگذارم روش قبض اب و برق و گاز رو پرداخت میکنم۰
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1396/09/24
جمع کنید خودتونو ل ما ملت
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1396/09/24
دارن جمشون میکنن تا دو روز دیگه که این یارانه رو هم واریز کردن هر کدوم یه مجتمع اپارتمانی بخرن...
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1396/09/24
با کمک دستکاری کنتورهای محاسبه گر اشتراکات میتونیم با این یارانه قبوض رو فعلا بپردازیم
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/09/24
هیچی، با این پول فقط میرن حمام عمومی میدن دلاک که یه کم مشت و مال بهشون بده
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/09/24
لعنت به هدفمندي يارانه که کمر مردم شکست....450برابر گروني شده...بعدا هم ميگن دزدي وجرم وجنايت زياد شده...من کارگر فقط شب عيد ميتونم چند کيلو گوشت وخرت وپرت بگيرم بقيه سال رو شايد بعضي روزا 2وعده غذا ميخورم...کسي انصاف داره درک کنه من چي ميگم..يک مليون وسيصد حقوقمه.300اقساط..150پول اب برق ...200شهريه مدرسه.موند550هزار حالا پوشاک و خرود وخوراک و.......واسه يک ماه .هرروزش20 هزار ميفته..که
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1396/09/24
یارانه حق ملت ایران است و باید پرداخت شود
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1396/09/24
هم میخوریم هم مسافرت میرویم و هم پس انداز میکنم : جان ابول خخخخخخخ
پاسخ ها
بی نام
United Arab Emirates
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
میدهیم پول نفت مدرسه
می دهیم پول نفت مدرسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
اگر ول یارانها. از پول نفت است بس حق. تمام ملت لیران. است حالا چه فقیر است. جه پول دار. باشد مگر میشه خقریکر به دیگری داد ؟ یا انیکه همه حذف شود. تا مشکلات دولت حل شود
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1396/09/24
یارانه رو ندادن. ازمون ده برابر گرفتن .یک دهم شو واسمون واریز کردن .شد یک به. نه به نفع دولت..برق اب .گاز .بنزین .روغن ماشینو .نان .تا فردا بنویسم کمه............قیمت دلار همه چیزو میگه من زحمتشو نمیکشم.
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1396/09/24
آقای احمدی نژاد خدا ازت نگذره، قبل یارانه ها میگفتن، این پول بابت اینه که چون پولدارها بیشتر از سوبسیدها استفاده میکنند و بیشتر مردم از این سوبسیدها نمیتوانند استفاده کنند،با نقدی کردن این سوبسیدها میخواهیم عدالت رو اجرا کنیم،حالا دوساله یارانه ما رو قطع کردن،این کجاش عدالته،همه چی رو با قیمت آزاد پرداخت کنی و بعد یارانه هم بهت ندن،خیلی مسخره ست، ... ،آقایون شما چیکار میکنید،خیلی ها دارن اعضای بدنشون رو میفروشن،به خدا خجالت آوره تو یه همچین جایی زندگی کردن
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1396/09/24
من که واقعیتش پول دستمال کاغذیم نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1396/09/24
بابا خجالت بکشیم با این پول یارنتون،،،اصلا روتون میشه بگین چقدر یارنه میدین،،،برید از عربا یاد بگیرید که چقدر به فکرمردمش هست،،وماهیانه چندبرابر این چهل پنج تومن یارانه میدن به مردمشون،،همیشه هم در رفاه هستن،،،،
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1396/09/24
خیلی خوبه من با یارانه پیشترفت کردم.
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1396/09/24
،هرماه یه خونه ،یه ماشین میخرن اینم دیگه سوال داشت
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1396/09/24
خیلی برامان خوش می گذرد می ریم رستوران وباقی راپس انداز می کنیم در بانک خیلی خوش به حالمان است
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1396/09/24
جراازمردمبدبخت نمیپرسید اکریارانه دریافت نمیکنید نان فرزندانت ازکجابایدتامین شودشماکه مگوییدخیلی از مردم یارانه نمی گیرندپس چرا اماریارانه بگیران کم نمیشود چرانمگوییدکسانی که حقوق سرسام میگیرند کم
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1396/09/24
واقعا دیوانه ان..این رسانه ها رشوه گیرای دولتی هستن که پول میگیرن این خبرا رو پخش کنن
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1396/09/24
یارانه حق ما است پول نفت مال همه اسا نه برای یه عده یارانه را زیاد کنید ما مردم نیاز داریم.
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1396/09/24
این همه تورم یارانه مردم عادی را هم عینه کمیته امداد چند برابر کنید
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1396/09/24
من برای بچه یک ونیم ساله ام شیر می خرم که گشنه نمونه برای خانه ام نان می خرم که دختر هفت ساله ام می ره مدرسه گشنه نمونه برای پول فیش آب وگاز وبرق هم کم می آورم خدا شاهده راست میگم .
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1396/09/24
خخخخ باهاش قبر میخریم تو این بدبختی
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/09/24
برین با این سوالهای مسخره و آمار اشتباهتون مردم روز شماری می کنن ببینن چه روزی یارانه ها واریز می شن تا که پول این یارانه رو بزارن روی زخمشون
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1396/09/24
جمع کنیدآخه شمابیکارهستین این حق مردم هست اگه خودشون بخان انصراف میدهندبیشترمردم به یارانه نیازمبرم دارند
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1396/09/24
مردم با پول یارانه به بهترین کشورهای اروپایی سفر و به بهترین تفریحات انجا می پردازند خوشا به حالمان
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/09/24
میذاریم بانک سودشو میگیریم
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1396/09/24
از یارانه گل می خرم می زنم رو سرم آدم کم عقل یارانه چه هست که با پولش چکار کنیم شما خودتان با این همه نجومی چکار می کنید این سوال جواب بدهید نه یارانه خجالتی هم خیلی خوب است
United Arab Emirates
22:20 - 1396/09/24
میرن‌تایلند خوشگذرانی؟؟؟.......
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1396/09/24
والا من این ماه یارانه ام رو از پدرم گرفتم یه آپارتمان خریدم الان هم دارم یه خونه ویلایی با استخر دارم میسازم حالا هم نمیدونم با باقی مونده اش بنز بخرم یا پورشه :)
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1396/09/24
این پول رو مردم 2 تا مرغ میگیرند میبرند خونه برا یک دو ماه
ماه بعد یه قبضپرداخت میشه به اضافه 1 سطل ماست و همینطور
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1396/09/24
آخه این سوال واقعا مسخره بیا با قشر مستضعف جامعه سوال کن که لحظه شماری میکنیم برا یارانه اصلا اقتصاد ما از ریشه مشکل داره شما گیر دادین به چندز غاز یارانه متاسفم
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1396/09/24
باپول یارانه میریم مسافرت ازخارج کشور
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1396/09/24
باپول یارانه میریم مسافرت ازخارج کشور
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1396/09/24
اینم سواله ؟ماسه نفریم و1200حقوقمونه واضافه کارنداریم ماهی700وام و...200هزارکرایه خونه پول آب وبرق وگازهم بماند به نظرتون بیشتراز 45500حقمونه یاقطع کردن یارانه اگه همه چی روارزون میکنیدیاحقوق هارودوبرابرمیکنید یارانه روقطع کنید
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1396/09/25
هیچی ۱۰ برابرشم میذارن روش خرج ۳ روزشون میکنن
United Arab Emirates
01:29 - 1396/09/25
حالا چه کسی اختلاس نکرده جامونده میخواد بدونه پول یارانه رو کجا میزارن برن ... چه حرف مسخره هست معلومه چند برابرشو دولت ازشون میگیره شرمند که نمیتونین ...
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1396/09/25
خداوندازحقش میگذره اماازحق الناس نمیگذره مطمعن باشید که خداهم دراین دنیا ودرآخرت به عذاب دردناکی میکشونه چرا خون مارابه حوش میارید من حتی پول ندارم پای شکستموعمل کنم ...
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1396/09/25
از کشورهای عربی یاد بگیرید یارانه اونا 40 برابر یارانه ماست
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1396/09/25
اگر مردم مطمئن باشن که با نگرفتن یارانه وضع اقتصادشان در آینده بهتر میشود مطمئن باشید یارانه نمیگیرن ولی متاسفانه اعتماد از بین رفته
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1396/09/25
من قصد دارم با پول یارانه شرکت گوگل بخرم شاید یه جزیره در اروپا خریدم ولی تورم بالاست نمیتونم بهتره یه پولی هم روش بذارم بدم پول گاز .اقای روحانی ساز آنها باید سه برابر شود این حق مردم .سرمایه کشور متعلق به مردم و شما حق نداری قطع کنی باید اضافه هم بکنی چون مردم این میخوان
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1396/09/25
بیاازمن بپرس که یک روزدرمیون توپالایشگاه ابادان کارگرپیمانکاری موقت کارمی کنم جمعه هاوروزهای تعطیلی ازش کم بکنی کل کارکردم 12روزه باحقوق 700تومان بادوتوبچه چه خاکی به سرم بزارم پول یارانه چه دردی دوامیکنه خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/09/25
من بودم آب میشدم
خجالت بکشین
یارانه ۴۵هزار تومانی چند سال پیش که باید الآن ۲۵۰هزارتومن باشه حق مردمه
این یارانه فقط اضافه پول گرون کردن گاز مردمه
پول آب و برق و بنزین و گازوئیل و.....
اونا چی میشن؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1396/09/25
ما باهاش ویلا خریدیم تازه اضافشون رو هم میخایم یه سفر خارجه بریم
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1396/09/26
بایا رانه فقط پول اب وبرق میدم
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1396/09/28
در این سرکاری بدم ندم حرف یارانه ها سازمان تامین اجتمای شش هزارتومان هزینه بیمه عمر و پانزده هزارتومان هزینه بیمه تکمیلی. از مستمری بازنشسته بیچاره بدبخت این ماه بیشتر کم کرده. .. دولت بی تدبیر نا امید.
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1396/09/28
کسانی رو میشناسم که از فقر و نداری با همین پول زندگی میکنن البته نه زندگی بلکه تلاش برای زنده ماندن
United Kingdom
17:20 - 1396/09/30
از وقتی یارانه دادن، قیمت اجناس بر اساس کارشناسان از 120 تا 290 درصد افزایش داشته، حالا حساب کنید ینفر که بیمه نداره و معلول جسمی هست و کسی رو هم نداره با این پول چیکار کنه، اقای احمدی نژاد میگفت سعی کنید الکی خرج نکنید، ماشین و خونه بخرید، یعنی سالی 530 تومن در سال اگه دست نزی تقریبا جمع میشه، و اگر 30 سال همینطور جمع کنی و قطع نکن یارانه رو میشه 15900000تومان، حالا از نرخ تورم حالا بخوای حساب کنی 30 سال بعد رو تقریبا میتونی جاروبرقی بخری احتمالا
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1396/10/01
گوشی میخریم
خونه میخریم
تلوزیون میخریم
ماشین میخریم
ووو ........
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/11/08
خدا لعنت تون کنه با این یارانه هاتون مردم و بدبخت کردین ......خدایا زلزله ای حواله کن تا بمیریم و از دست این زندگی کثافت و نکبت بار خلاص بشیم
Iran, Islamic Republic of
04:30 - 1397/05/27
یارانه هم قطع کنندبازهم .همینه تادزدتومملکت هست ایران ماروبه نابودی است بابامسئولین دزدی نکنندارزش پول مابالاست زمان جنگ بادوهزارتومان خانواده نه نفره یکماه کفاف میکرد برنج بیشاورپاکستانی هشت تومان. یعنی هرکیلوهشتادریال.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر