مهم‌ترین پازل توافق نفتی اوپک
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۷۲۸۳
۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
۴۹۰۴
نشست ماه گذشته اوپک در وین با وجود تمام هیاهوها بدون شگفتی خاصی برگزار شد زیرا تمدید توافق کاهش تولید نفت از قبل و پیش از اینکه اعضای این سازمان دیدار کنند تصمیم‌گیری شده بود و تنها درباره مدت تمدید توافق گمانه‌زنی‌هایی وجود داشت.
خبرگزاری ایسنا: نشست ماه گذشته اوپک در وین با وجود تمام هیاهوها بدون شگفتی خاصی برگزار شد زیرا تمدید توافق کاهش تولید نفت از قبل و پیش از اینکه اعضای این سازمان دیدار کنند تصمیم‌گیری شده بود و تنها درباره مدت تمدید توافق گمانه‌زنی‌هایی وجود داشت.

 اما شش ماه دیگر اعضای اوپک دوباره دیدار خواهند کرد و این دیدار بدون‌شک مهم خواهد بود.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، در جریان نشست ماه گذشته اوپک در وین اظهار کرد که بحث درباره استراتژی خروج از توافق کاهش تولید هنوز زود است و خروج از توافق تدریجی خواهد بود. اکنون به نظر می‌رسد که اظهارات وی اندکی زودهنگام بوده و سایر مقامات اوپک نیز در حال صحبت درباره این مسئله هستند.

در روزهای دو وزیر نفت اوپک شامل وزیران نفت امارات و کویت درباره استراتژی خروج از توافق اظهارنظر کرده‌اند اما در اظهاراتشان محتاط بوده‌اند. سهیل المزروعی، وزیر نفت امارات متحده عربی اظهار کرد که هنوز برای گمانه زنی درباره استراتژی خروج زود است و عصام المرزوق، وزیر نفت کویت، نیز عنوان کرد که روسیه مایل است هر چه سریع‌تر از توافق خارج شود. این مقامات توجه همه را به مسئله خروج جلب کردند و این مسئله مهمی است که سال آینده ممکن است بازارها را متلاطم کنند.

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی استراتژی خروج از توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک را در میان پنج عاملی قرار داد که سال آینده بر قیمت‌های نفت تاثیرگذار خواهند بود. نیک کانینگهام، تحلیلگر "اویل پرایس" خروج از توافق کاهش تولید اوپک را با مشکلی مقایسه کرده است که اکنون بانک‌های مرکزی با آن مواجه هستند و بایستی تعدیل برنامه‌های محرک مالی که در واکنش به بحران مالی سال ۲۰۰۸ به اجرا گذاشته بودند را آغاز کنند. به گفته وی: مداخله آسان است اما عقب‌نشینی بخش بسیار حساس برنامه به شمار می‌رود.

ابهامی که پیرامون استراتژی خروج از توافق کاهش تولید وجود دارد، مطمئنا معامله‌گران را از عصبی و قیمت‌ها را نوسانی می‌کند. دیدن علت این نگرانی ساده است: تدریجی می‌تواند چیزهای زیادی معنی کنند و برای برخی از مشارکت کنندگان در این توافق ممکن است به جای بازگرداندن تولید حذف شده با وجود ریسکی که برای بازار وجود دارد، بهتر باشد که به کاهش تولید ادامه دهند.

یک مسئله قطعی است: زمانی که استراتژی خروج اعلام شود، قیمت‌ها را تحت فشار قرار خواهد داد. در بهترین سناریوی ممکن، خروج از توافق به اندازه‌ای تدریجی خواهد بود که عمر کاهش قیمت را موقتی می‌سازد. در بدترین سناریو، خروج از توافق نتیجه مذاکرات پرتنش میان کشورها با برنامه‌های مختلف خواهد بود و ممکن است باعث کاهش طولانی‌مدت قیمت‌های بازار جهانی شود.

به دلیل این تاثیر مخرب احتمالی بر قیمت‌ها و ماهیت حساس به خبر معامله‌گران نفت است که اوپک درباره استراتژی خروج سکوت اختیار کرده است. به گفته مقامات این گروه، این مسئله پیش از این مورد بحث قرار گرفته با این‌همه به صورت محرمانه مورد بررسی قرار گرفته است تا معامله‌گران به وحشت نیافتند. در نتیجه می توان انتظار داشت که در شش ماهه آینده به احتمال زیاد اظهارات محتاطانه بیشتری مطرح شود.

اما همه استراتژی خروج را یک مسئله دراماتیک برای اوپک و متحدانش نمی‌بینند. به عنوان نمونه بانک آمریکایی گلدمن ساکس نسبت به این مسئله کاملاً آسوده خاطر است و در یک یادداشت تحقیقاتی در ۳۰ نوامبر تحلیلگران کالای این بانک سرمایه‌گذاری اعلام کردند اولویت شماره یک اوپک، خلاص کردن بازارهای جهانی از عرضه مازاد است و این سازمان مطابق با این اولویت عمل می‌کند. طبق یادداشت گلدمن، این مسئله به این معناست که اوپک فوق‌العاده مراقب خواهد بود تا بازارها را با افزایش یکباره تولید یا کاهش بیش از حد عرضه شوکه نکند.

مطمئناً بی‌اطلاعی از قیمت‌های کالا به خصوص قیمت‌های نفت نگران‌کننده است. دورنمای اوپک ممکن است اندکی اذهان نگران را آسوده کند زیرا منطقی به نظر می‌رسد اوپک و روسیه آنچه را که تاکنون با کاهش تولید به دست آورده‌اند، به خطر نیاندازید به خصوص که تولید آمریکا همچنان رو به رشد است و دستاوردهای آنها را به چالش کشانده است. با این‌همه احتمال سوپرایز همیشه وجود داشته و رصد تحولات شش ماه آینده جالب خواهد بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو