٧ واژه علمی که ترامپ استفاده از آنها را ممنوع کرد!
۶۴۷۸۹۹
۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
۶۲۶۰
دفتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک دستور عجیب، استفاده از 7 واژه از جمله "جنین" و "مبتنی بر علم" را در اسناد منتشر شده از سوی مراکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری ها ممنوع اعلام کرد.
وبسایت خبرآنلاین: دفتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک دستور عجیب، استفاده از 7 واژه از جمله "جنین" و "مبتنی بر علم" را در اسناد منتشر شده از سوی مراکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری ها ممنوع اعلام کرد.

به گزارش سیناپرس،تحلیلگران سیاست های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در جریان یک نشست 90 دقیقه ای در آتلانتا با مقامات ارشد این مرکز، آنها را در جریان این دستور عجیب ترامپ قرار دادند.

براساس گزارش واشنگتن پست، 7 واژه ای که استفاده از آنها در اسناد CDC ممنوع اعلام شده است، شامل: مبتنی بر علم (Science Based)، مبتنی بر شواهد (evidence-based)، جنین (Fetus)، تنوع (diversity)، آسیب پذیر (vulnerable)، حق (entitlement)، فراجنسیتی یا ترانس ژن (Transgender) هستند.

براین اساس، در اسنادی که برای دریافت بودجه سالانه از سوی های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) به دولت فدرال ارسال می شوند، نباید از این واژه ها استفاده شود. مقامات ارشد CDC هنوز دلیل ممنوع شدن این واژه ها را نمی دانند.

دکتر لورن اسچتر (Loren Schechter) مدیر مرکز جراحی در بیمارستان مموریال وایس در شیکاگو عنوان کرد که از این تصمیم بشدت شوکه شده است.

دکتر آشیش جها (Ashish Jha) مدیر موسسه سلامت عمومی هاروارد نیز عنوان کرد: تصمیم به سانسور این 7 واژه درست مانند مجبور کردن افراد به خودسانسوری فعالیت هایشان است.

برخی اخبار تأیید نشده عنوان می کنند که لیست مشابهی به سایر نهادهای درگیر در حوزه بهداشت و سلامت جامعه مانند سازمان غذا و دارو (FDA) و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) نیز ارسال شده است، اما FDA این اخبار را رد کرده است.

این ممنوعیت در ادامه سلسله اقدامات عجیب و تأمل برانگیز ترامپ صورت گرفت: فرمان تبعیض آمیز وی برای اعمال محدودیت در صدور روادید برای اتباع شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران؛ خروج آمریکا از معاهده آب و هوایی پاریس؛ حمله تند ترامپ به صنعت خودروسازی آلمان؛ ممنوع کردن استفاده از آنتی ویروس های شرکت روسی کاسپرسکی به بهانه جاسوسی این کشور از مردم آمریکا نمونه هایی از این اقدامات محسوب می شوند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج