سلفی هاتون با درخت کریسمس، تو حلقم!
۶۵۰۱۳۴
۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
۵۶۹۰
دو روز پیش رضا رشیدپور در برنامه تلویزیونی صبح آمد از خرید و آذین بندی درخت کاج برای کریسمس انتقاد کرد. او گفت: من ایرانیِ مسلمان دنبال درخت کاج برای کریسمس نمیگردم.
برترین ها: دو روز پیش رضا رشیدپور در برنامه تلویزیونی صبح آمد از خرید و آذین بندی درخت کاج برای  کریسمس انتقاد کرد. او گفت: من ایرانیِ مسلمان دنبال درخت کاج برای کریسمس نمیگردم. به هر حال احتمالا دیده اید دوستان و آشنایانی  را که در تب کریسمس با درخت کاج و نمادهای جشن کریسمس عکس می گیرند و در صفحات مجازی به اشتراک می گذارند.
 
در نگاه اول شاید ایرادی هم نداشته باشد به هر حال شادی فصل مشترک تمام جهان است، اما نه برای کسانی که از مناسبت ها  و آیین ها فقط آن هایی را دست چین می کنند که فازِ لاکچری دارد. به عبارتی غرق شدن در مناسک کریسمس اگر با پذیرش سنت ها و آیین های دیگر همراه باشد نشان از پذیرندگی و گشودگی هویتی دارد که من و ما و شما علاوه بر حفظ هویت خودمان با مناسک هویتی دیگر هم شاد می شویم و زندگی می کنیم، اما بی تعارف تر اگر باشیم این فضای کریسمس پسندی به زبان ساده چون کلاس دارد، مطابق میل جماعتی است که می خواهند خرج خودشان را از عموم جدا کنند و با برچسبی این چنینی توهم لاکچری مآبی بزنند.
 
اگر درخت کریمس زیباست که هست و اگر سلفی با کاج، تکثیر شادی است که اتفاقا همین طور هم هست، احترام به همه ی عقاید از هر جای دنیا که تکثیر شده زیباتر است. هویت ها به همان اندازه که متکثر هستند قابل احترامند. فرقی ندارد عقیده ای از خاورمیانه بیاید یا از اروپای غربی. میزان پذیرندگی ما، لاکچری ترمان می کند نه دستچین کردن آنها.
 
چهارشنبه سوری، عاشورا و کریسمس همه عزت دارد، همه اش زیبا است. انکار یکی و پرستش دیگری از جهان ذهنی کوچکی می آید که درگیر حب و بغض است.
 
 
 
 
   در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
 
رشیدپور: درخت کریسمس نشانه روشنفکری نیست 
 
 
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1396/10/02
خب عیسی هم پیامبر بوده.چه اشکال داره مردم شادی کنن ؟
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/10/02
من درخت کریسمس خریدم تا کور شود هر آن کس که چرت و پرت میگه
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/10/02
بدبختا عقده ای تشریف دارن دیگ ...
United Arab Emirates
15:13 - 1396/10/02
از لج شماها امسال کریسمس را جشن میگیرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج