انتقاد نماینده مجلس از قیمت بنزین و عوارض خروج از کشور
۶۵۰۴۳۴
۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
۷۴۲۴
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بودجه پیشنهادی دولت برای سال 97، گفت که موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی و عوارض خروج از کشور نگرانی‌های جدی در جامعه ایجاد کرده است.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بودجه پیشنهادی دولت برای سال 97، گفت که موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی و عوارض خروج از کشور نگرانی‌های جدی در جامعه ایجاد کرده است.

بهروز نعمتی در سمینار نظام بودجه‌ریزی دولتی ایران که در دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برگزار شد، اظهار کرد: ما در پیشنهادی که تیم آقای نوبخت برای بودجه سال 97 ارائه کرده، بودجه عملیاتی نمی‌بینیم و ارکان مختلف بودجه ایراداتی دارد که باید در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق چکش‌کاری شود.

وی افزود: بودجه 97 در خیلی از موضوعات نتوانسته نیازهای کشور را در نظر بگیرد. بودجه 300 هزار میلیارد تومانی کشور از دو بخش اصلی تشکیل شده؛ یکی حقوق، دستمزد و هزینه‌های دولت که 195 هزار میلیارد تومان درآمد خالص برای این کار گذاشته شده که هم شامل درآمدهای نفتی و هم درآمدهای مالیاتی است که 128 هزار میلیارد تومان است اما مابقی کارهایی که باید انجام شود به اتفاقات و حوادث آینده موکول شده است.

وی با بیان این‌که «اعتبار 65 هزار میلیارد تومانی اشتغال در بودجه 97 موکول به سایر درآمدها و صندوق توسعه ملی شده است»، تصریح کرد: من چشم‌انداز خوبی برای بودجه سال 97 نمی‌بینم، ضمن این‌که این بودجه گاف‌های شدیدی هم دارد.

نعمتی ابراز عقیده کرد: رییس‌جمهور می‌گوید بنزین دو هزار تومان می‌شود و وزیر می‌گوید سرجمع قیمت سوخت دو هزار تومان خواهد شد یعنی نهایتا بنزین 50 درصد گران می‌شود البته عده‌ای می‌گویند فوب خلیج‌فارس چهار هزار تومان است ولی مگر درآمدهای ما ارزی است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به حواشی ایجاد شده درباره افزایش نرخ عوارض خروج از کشور، گفت: موضوعی مطرح شده که می‌گویند جمهوری اسلامی می‌خواهد مسافرت‌ها را کم کند، متاسفانه در مورد عوارض خروج از کشور کار ناپخته‌ای انجام شده، شاید در کل بودجه هم اثرگذار نباشد ولی نگرانی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که «نگاه بودجه، نگاه اقتصاد مقاومتی نیست»، بیان کرد: در دوره قبل مجلس کمیسیون ویژه‌ای به همین منظور تشکیل شد و کارهای خوبی در مورد اقتصاد مقاومتی انجام شد اما دولت هنوز آیین‌نامه‌ها را صادر نکرده یعنی مجموع تیم آقای نوبخت دنبال اقتصاد مقاومتی نیستند. البته گله‌مندی‌هایی هم وجود دارد و می‌گویند همه بودجه در اختیار دولت نیست، ما هم قبول داریم. نهادهای دیگر هم از امکانات بودجه استفاده می‌کنند اما امروز که سکان مدیریت و اداره اقتصاد کشور و مجموعه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دست دولت است، دولت به فکر باشد که کار را به نحو احسن پیش ببرد.

وی با اشاره به رفتن صالحی امیری از وزارت ارشاد، گفت: متاسفانه یکی از توانمندترین نیروهای فرهنگی کشور حذف می‌شود و معاونش سکان کار را به دست می‌گیرد اما معلوم نیست حوزه فرهنگ دست کیست. برخی حرکت‌هایی هم در مجلس به طور جدی شروع شده که به نفع کشور نیست.

سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه تحولات در حوزه بودجه‌ریزی باید به سمت انتفاع مردم باشد، خاطرنشان کرد: مجموعه‌هایی که در اختیار دولت است مثل شستا یک خط هم درباره آنها  نیامده که باید برایشان چه کار کنیم فقط به صورت لفظی می‌گویند که باید واگذار شوند ولی در عمل کاری نمی‌شود، اگر این اتفاق می‌افتد خصولتی‌ها وارد عمل می‌شوند.

نعمتی درباره موضوع هدفمندی نیز گفت: کسی که باید از بودجه دفاع کند می‌گوید بانک اطلاعاتی برای حذف یارانه ندارم ولی مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی مشخص هستند، یادمان باشد خیلی افراد جامعه افراد آبرومندی هستند که حتی به این دو نهاد برای دریافت کمک مراجعه نمی‌کنند.

سخنگوی هیات رییسه مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد که این سمینار منشا حرکت جدی برای اثربخشی در بودجه سال آینده باشد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1396/10/02
واقعأ کسانی هستن که نه از کمیته امداد ونه از جای دیگر هیچ درآمدی ندارن،پس نمیشه یارانه همچین آدمها را قطع کرد.
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1396/10/02
البته عوارض خروج از کشور بیشر شماهارو نگران کرده نه مردمو چون نودوپنج در صد مردم به خارج کشور نمیرن
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1396/10/02
الکی میگه...مجلس که اول تصویب کرده باید حاملهای انرژی گرون بشه....از الان تو فکر رای اینده هستن..زرنگا
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1396/10/02
باسلام به هیچ وجه فوب خلیج فارس چهار هزار تومان نمیباشد درکویت شصت وپنج فلس برابربا نهصد تومان امارات یک درهم برابر با هزاروصدو بیست تومان عربستان کمتر از یک ریال سعودی کمتر از هزارتومان ولی بماند مگر ملت ما رفا مردم خلیج فارس را دارند که قیمت بنزین ما را با انها مقایسه میکنند قیمت یک ماشین کره ای در کشورهای خلیج فارس انهم کسی ازان اسقبالی هم نمی کند چقدر هست در کشور ما چقدر هست با این سود حقوق گمرکی که میگیرند
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/10/02
بله افراد آرومندی هستند ماهمچنان سر حرف مان هستیم شما تامیخوای به ماچکش بزنید افغانیهارابیرون کنید که بدآمده این مسایل پدر مردم درمیادشما فقط بنزین گفتین باعوارص خروج از کشورولی من هم میگم حاملهای انرژی
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1396/10/02
خدا به داد مردم بیچاره برسه,نمایندهای مجلس به فکر نیستن ... ,با این افزایش قیمت حاملهای انرژی به پنجاه درصد بالاتر دقیقا در سال آینده باید منتظر تورم سی یا چهل درصد برسیم بعد حقوق کارمند و کارگر ده درصد اضافه میشه,,نمیدونیم تا چه موقع باید این حقوقهای بخور نمیر رو تحمل کنیم,آخه مگه چقد افزایش حقوق میدن که باید به ریال حقوق بگیریم وبه دلار خرج کنیم,,بخدا مردم دارن نون تو خونشون میزنن میخورن,,,همین الان که این متن رو مینویسم اخبار وطنم داره از غزه وانتفاضه میگه بابا این همه خبر ناگوار تو مملکت میوفته اما سانسور خبری نمیزاره صداش بالا بیاد,,تورو خدا ب داد مردم برسین,,,فکری به حال حقوق کارمندها و کارگران باشین,,,نمیدونم رسانها تا کی میخان بیتفاوت باشن
United Arab Emirates
22:19 - 1396/10/02
مواضع درستی بود جناب نعمتی فقط اشکالش بی ابرو خواندن اوناییست که تحت تکفل نهادهای حمایتی هستن
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1396/10/03
جای تاسف است که میخواهند خلائ احساس شده در ارقام بودجه را از جیب و فشار روی ملت تامین کنند یه فکر اساسی در خصوص توسعه اشتغال یا تولید نمیکنند بلکه میخواهند راحت ترین راه و کوتاهترین راه را بروند دیگر به مشکلات بعدی فکر نمیکنند واقعا جای شگفتی دارد!!!
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1396/10/03
اخه به شما هم می کویند نما ینده مردم هر چه به ضرر مردم است تصویب می کنید حذف یارانه حذف یارانه نانوایان بالا بردن قیمت بنزین می دانید چه بر سر ملت و مردم میاورید فقط به فکر خودتان هستید
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1396/10/04
تاجگردان اگه بنزین کران شود همه چیز خود به خود گران میشود این را ادم بیسواد هم می داند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج