گران‌ترین بازیگران سریال‌های تلویزیونی تاریخ
۶۵۰۸۶۴
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
۲۰۲۶۶
کاملاً قابل درک است که بازیگران سریال های تلویزیونی نسبت به فیلم های سینمایی از شهرت کمتری برخوردار بوده و دستمزد بسیار کمتری نیز دریافت کنند. اما این رویه همیشه به همین شکل نیست و گاهی اوقات یک سریال تلویزیونی به چنان محبوبیتی دست می یابد که باعث می شود دستمزد بازیگران آن نیز به سرعت چند برابر شود.
برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: کاملاً قابل درک است که بازیگران سریال های تلویزیونی نسبت به فیلم های سینمایی از شهرت کمتری برخوردار بوده و دستمزد بسیار کمتری نیز دریافت کنند. اما این رویه همیشه به همین شکل نیست و گاهی اوقات یک سریال تلویزیونی به چنان محبوبیتی دست می یابد که باعث می شود دستمزد بازیگران آن نیز به سرعت چند برابر شود.
 
اخیراً نیز مشاهده شده که بازیگران درجه یک سینما به حضور در سریال های تلویزیونی روی آورده و برای این کار دستمزدهای گزافی نیز گرفته اند زیرا بازیگر بزرگ تماشاگران زیادی را پای سریال مذکور خواهد کشاند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بازیگرانی که بیشترین دستمزد را برای بازی در سریال های تلویزیونی دریافت کرده و یا می کنند آشنا کنیم.
 
10-جان کرایر- 650.000 دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

سریال «دو مرد و نصفی» (Two and a Half Men) به اندازه کافی درآمدزایی داشت که جان کرایر، یکی از بازیگران اصلی این سریال که از شبکه سی بی اس پخش می شد، برای هر اپیزود بیش از 650.000 دلار دستمزد می گرفت. در سال 2003 کرایر نقش یک پدر مجرد دائماً استرسی را بازی کرد که مجبور بود از پسرش به تنهایی نگهداری کند. کرایر این سریال را به یک سریال جذاب و کمدی موفق تبدیل کرد که بسیاری عاشق شوخ طبعی های او بودند تبدیل کرد و برای این هنرنمایی خود دو بار برنده جایزه امی شد. آخرین اپیزود از این سریال در سال 2015 پخش شد و کرایر تنها بازیگری بود که در تمام این سال ها به طور ثابت در آن حضور داشت.
 

9- اشتون کوچر- 750.000 دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

اشتون کوچر جانشین یکی از ستارگان مشهور دنیای تلویزیون شد و برای این کار نیز دستمزد بالایی دریافت کرد. او در سریال «دو مرد و نصفی» جای چارلی شین مشهور در نقش چارلی را گرفت که در سال 2011 از این نقش کنار گذاشته شد. کوچر در این سریال نقش والدن اشمیت میلیاردر را بازی می کرد که خانه در رهن سنگین چارلی را می خرد و به آلن سوگوار اجازه می دهد که در آن زندگی کند.
 

8- جری سینفلد- 1 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

سریال «سینفلد» (Seinfeld) موفقیتی چشمگیر بود که برنده 10 جایزه امی شده و عبارات و واژه های جدید را وارد گفتمان آمریکایی کرد. این سریال کمدی که برای اولین بار در سال 1989 از شبکه ی ان بی سی پخش شد با دیگر سریال های این ژانر تفاوت های زیادی داشت و با استقبال تماشاگران مواجه شد. شبکه ان بی سی با پیشنهاد باورنکردنی 5 میلیون دلار برای هر اپیزود تلاش کرد که این سریال را در سال های 1998 و 1999 نیز ادامه دهد اما سینفلد نپذیرفت و خواست که این سریال را در اوج به پایان برساند.
 

7- هلن هانت و پل ریسر- 1 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

مدیران اجرایی شبکه ان بی سی در سال 1998 تصمیم گرفتند که برای هر اپیزود از سریال «من دیوانه توام» (Mad About You) یک میلیون دلار دستمزد به هلن هانت و پل ریسر بدهند. زمان بسیار مهم بود و این قرارداد تنها ساعاتی قبل از آن که هانت برای بازی در فیلم «بهتر از این نمیشه» (As Good as It Gets)  برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شود به امضا رسید این مبلغ چهار برابر دستمزد این دو در سال های گذشته برای بازی در نقش یک زوج نیویورکی در این سریال بود.
 

6- بازیگران سریال «دوستان»- 1 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

در سال 1996 دستمزد تمامی بازیگران سریال «دوستان» (Friends) تهیه شده در شبکه ان بی سی به 100.000 دلار افزایش یافت که دو برابر دستمزد قبلی آن ها بود. اما دو سال بعد این دستمزد به 750.000 دلار برای هر اپیزود افزایش یافت. دو سال بعد جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، لیزا کوردو، مت لبلانک، متیو پری و دیوید شویمر هر کدام یک میلیون دلار برای هر اپیزود از پربیننده ترین سریال تلویزیونی دوران خود دریافت می کردند. این رقم با توجه به تورم امروزی به عدد خیره کننده 1.5 میلیون دلار برای هر هفته می رسد. البته این دستمزدهای بالا هیچگاه باعث ورشکست شدن شبکه ان بی سی نشد.
 

5- بازیگران اصلی سریال «تئوری بیگ بنگ»- 1 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

دوستانی که در کنار هم می مانند دستمزد یکسانی نیز دریافت خواهند کرد. جیم پیرسون، جانی گالکی و کالی کووکو در سال 2014 برای حضور در فصول هشتم، نهم و دهم سریال پرطرفدار «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory) از شبکه سی بی اس به صورت مشترک با مدیران شبکه وارد مذاکره شدند. بر اساس گزارش ها هر کدام از این بازیگران برای هر اپیزود از فصول گفته شده یک میلیون دلار دریافت کرده و بندهایی نیز در قرارداد آن ها وجود داشت که درآمد آن ها در طی این مدت را به 100 میلیون دلار می رساند.
 

4- تیم آلن- 1.25 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

از یک قاچاقچی مواد مخدر تا دنیای کمدی و نویسنده پرفروش ترین کتاب سال، تیم آلن زندگی پرفراز و نشیبی داشت و هر سال بهتر از سال گذشته خود عمل کرده است. بنابراین جای تعجب ندارد که شبکه ان بی سی در سال 1998 برای بازی در هر اپیزود سریال «Home Improvement» 1.25 میلیون دلار به وی دستمزد می داد. این سریال کمدی اگر چه اکنون دیگر شهرت سابق را ندارد اما در میان یکی از بهترین و پرتماشاگرترین سریال های کمدی تاریخ تلویزیون قرار دارد. پس از پایان این سریال او همچنان به موفقیت در سریال های تلویزیونی ادامه داد و در سال 2011 با یک سریال تلویزیونی موفق دیگر به نام «آخرین مرد مقاوم» (Last Man Standing) به تلویزیون بازگشت.
 

3- کلسی گرمر-1.6 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

در اواسط دهه 1980 و اوایل دهه 1990 کلزی گرامر نقش دوست داشتنی یک روانشناس به نام فریزر کرین را در سریال معروف شبکه ان بی سی با نام «Cheers» بازی می کرد که ابتدا قرار بود تنها به عنوان مهمان در 4 اپیزود حضور داشته باشد. اما نقش گرمر چنان مورد توجه قرار گرفت که پس از پایان این سریال در سال 1993 سریال دیگری بر مبنای شخصیت فریزر با همین نام ساخته شد. در سال های 2002 و 2003 وی برای هر اپیزود 1.6 میلیون دلار دستمزد دریافت می کرد. بدین ترتیب گرمر در دو فصل پایانی این سریال بیش از 75 میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.
 

2- روی رومانو- 1.8 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

سریال «همه ریموند را دوست دارند» (Everybody Loves Raymond) بین سال های 1996 تا 2005 پخش می شد و تنها فصل دهم در میان 10 سریال پربیننده سال قرار گرفت. این فصل خود به اندازه یک سوم تمام بیننده های فصول دیگر بیننده داشت و در کل 13 جایزه امی دریافت کرد. در آن دوران روی رومانو پردرآمدترین بازیگر سریال های تلویزیونی بود که برای هر اپیزود 1.8 میلیون دلار دستمزد دریافت می کرد. دستمزد قبلی او هفته ای 800.000 دلار بود. بدین ترتیب برای فصل آخر رومانو در حدود 50 میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.
 

1-چارلی شین- 2 میلیون دلار
 
 گران ترین بازیگران سریال های تلویزیونی در تمام دوران

در سال 2011 وقتی که سریال «دو مرد و نصفی» بهترین و پربیننده ترین سریال تلویزیونی شبکه سی بی اس بود، تیم تولید این شبکه اعلام کرد چارلی شین همکاری لازم را با سازندگان این سریال ندارد، به سختی دیالوگ هایش را حفظ می کند، حرف های ناخوشایندی در سر صحنه می زند و از لحاظ فیزیکی توان ادامه کار را ندارد. اخباری در مورد سوء مصرف مواد مخدر و بدرفتاری های او در سر صحنه نیز به گوش می رسید. در آن زمان هنوز 8 اپیزود از فصل جاری و 24 اپیزود از فصل بعدی سریال باقی مانده و چارلی شین برای بازی در آن ها قرارداد امضا کرده بود. در نهایت وی بازی در سریالی که برای هر اپیزود آن 2 میلیون دلار دریافت می کرد را از دست داد.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/03/23
چرته
پاسخ ها
Sami
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
بیگ بنگ تئوری عالییییه
هر هفته منتظر قسمت جدید هستم.
امیدوارم فصل جدید و با ازدواج شلدون هم زیبا و دوست داشتنی باشه
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/03/23
بهترین سریالی که هر دقیقه اش می‌خندیدم دو مرد و نصفی بود و قبلش هم فرندز !!!! عالی عالی بودن این دوتا!!!!! هنوز هم که هنوزه واسه تغییر روحیه نگاشون میکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج