شادابی و سرزندگی در کمتر از ۶۰ ثانیه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
۶۵۰۹۵۰
۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۲
۱۰۲۸۷
یادداشتی از جک کنفیلد
هر از گاهی پیش می آید که دچار ناامیدی شویم و آن زمان است که نیاز داریم کسی یا چیزی به ما انرژی ببخشد و شادابی را به ما بازگرداند. شاید لاستیک خودرویتان پنچر شده یا قهوه ای که در کافه نوشیده اید، آن طور که باید، خوب نبوده است. در چنین شرایطی به چیزی نیاز دارید که دوباره سرحالتان کند. باید حال و هوای خود را عوض کنید تا دوباره شاد شوید.
مجله پنجره خلاقیت - ترجمه شادی حسن پور: هر از گاهی پیش می آید که دچار ناامیدی شویم و آن زمان است که نیاز داریم کسی یا چیزی به ما انرژی ببخشد و شادابی را به ما بازگرداند. شاید لاستیک خودرویتان پنچر شده یا قهوه ای که در کافه نوشیده اید، آن طور که باید، خوب نبوده است. در چنین شرایطی به چیزی نیاز دارید که دوباره سرحالتان کند. باید حال و هوای خود را عوض کنید تا دوباره شاد شوید. استراتژی های زیادی وجود دارند که هر کس می تواند برای تغییر حال و هوا و نگرش خود در طولانی مدت از آنها استفاده کند؛
 
اما خیلی از آنها نمی توانند در کوتاه مدت و خیلی سریع حال و هوای شما را عوض و ناراحتی هایتان را از دلتان پاک کنند. درضمن رویکرد شما در لحظه حال، تاثیر زیادی بر کل روز و کل زندگی تان خواهدداشت. دفعه بعدی که احساس کردید فکر و خیالتان به جایی کشیده شده است که نباید، یکی از روش های زیر را امتحان کنید تا در کمتر از 60 ثانیه سرزنده و شاداب شوید.

1. لبخند بزنید.
 
پژوهش ها نشان داده اند که لبخند زدن- حتی بی دلیل- می تواند به آزادشدن سریع حجم زیادی از اندورفین بینجامد که درواقع از حرکات عضلات صورتتان ناشی می شود. این بدان معناست که لبخند زدن مزایای زیادی برایتان دارد، حتی اگر از ته قلب خوشحال نباشید. اندورفین آزادشده در نتیجه لبخندتان، سطح شادی و رضایت شما را افزایش و به وسیله تحریک هورمون ضداسترس کورتیزول، اضطرابتان را کاهش می دهد. به عبارت ساده تر، اندورفین، انتقال دهنده عصبی حال خوب و شادی است و لبخندزدن می تواند در هنگام نیاز، این حال خوب را به شما ببخشد.

شادابی و سرزندگی در کمتر از 60 ثانیه 
 
2. برای چیزهایی که دارید، ابراز قدردانی کنید.
 
راهکار دوم این است که از روش «ابزار قدردانی با صدای بلند» استفاده کنید. اگر احساس کردید که دارید حال و هوای منفی ای پیدا می کنید، یک دقیقه بعدی را به شمردن چیزهایی سپری کنید که نسبت به آنها احساس قدردانی می کنید. هر چیزی که در زندگی تان وجود دارد و شما دلیلی دارید که نسبت به آن احساس قدردانی داشته باشید، شناسایی کنید و یکی دو دقیقه را به تفکر در مورد آن مسئله خوشایند بگذرانید. سپاسگزار باشید که آن چیزهای خوشایند در زندگی تان وجود دارند. از این که در این دنیا حضور دارید هم قدردانی کنید. وقتی احساس سپاسگزاری خود را با صدای بلند بیان می کنید، قدرت و احساس خوب بیشتری به دست خواهیدآورد. حقیقت این است که هرکس دلایل متعددی برای سپاسگزاربودن دارد و تنها با چند دقیقه تمرکز روی آن دلایل، می تواند دنیایی از حال خوب را برای خود به ارمغان بیاورد.
 
کار یکه من انجام می دهم این است که از جا برخیزم، کمی قدم بزنم و هر چیزی را که در اطرافم می بینم، تحسین کنم. به عنوان مثال: عجب قالیچه زیبایی! وجود این قالیچه انگار همه چیز را زیباتر کرده است. واقعا دست افرادی که این قالیچه را بافته اند درد نکند. چقدر خود که من کامپیوتر و اینترنت دارم و می توانم به لطف آنها با تمام دانشجویانم در سراسر دنیا ارتباط داشته باشم؛ و چقدر عالی است که من یک تلفن همراه هوشمند دارم. چه هوای دلنشینی! خوشحالم که نور آفتاب میز کارم را روشن کرده است؛ و چه خوب که میز کاری دارم و می توانم وسایل مورد نیازم را روی آن بچینم.

3. دقایقی را به مدیتیشن بپردازید.
 
پژوهش ها نشان داده اند که مدیتیشن، حتی به مدت سه دقیقه هم می تواند حال و هوای روحی شما را کاملا تغییر دهد. مزایای کوتاه مدت مدیتیشن همان قدر موثر و مفیدند که مزایای بلندمدت آن هستند. اگر نیاز دارید که به سرعت روحیه بهتری به دست آورید، چند دقیقه از وقت خود را به مدیتیشن اختصاص دهید تا چند تمرین تنفس عمیق انجام دهید.
حتی چند دقیقه مدیتیشن نیز می تواند به عنوان دکمه ریست ذهنی تان عمل کند، استراس را کاهش دهد، نگرانی و عصبانیت را از وجودتان بزداید و حال و هوای بهتری را به شما ببخشد.

4. از جملات تاکیدی و مثبت استفاده کنید.
 
قدرت چند دقیقه تکرار جملات تاکید مثبت با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. تکرار جملات مثبت، روش ثابت شده ای برای بهبود حال و هوای روحی، کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس است. نکته این روش در این است که ضمیر ناخودآگاهتان هر آنچه شما مکررا به زبان می آورید را باور می کند؛ حال می خواهد این جملات پرتکرارتان مثبت باشد یا منفی. می توانید از جملات مثبت برای متقاعد کردن خودتان استفاده کنید و مطمئن باشید که ذهنتان خیلی زود همه آن جملات را باور و به حقیقت بدل می کند. این جملات مثبت، بسته به اهداف، علایق و وضعیت فعلی تان می توانند متفاوت باشند، اما جملاتی را انتخاب کنید که روحیه تان را بالا ببرند و الهام بخش شما باشند. سپس هر روز چند دقیقه وقت بگذارید و تکرارشان کنید.

به چند نمونه جمله روحیه بخش توجه کنید:
 
من شجاعم و روی پای خودم می ایستم.
من سرشار از انرژی هستم و بسیار خوشحالم.
من هر چیزی را که برای انجام دادن کارهای مورد علاقه ام می خواهم، دارم.
با هر نفسی که می کشم، آرام تر و متمرکزتر می شوم.
من وظایف روزمره ام را با شادی و در آرامش انجام می دهم.
من از موهبت ها و استعدادهای نامحدودم برای رسیدن به آمال و آرزوهایم استفاده می کنم.
من همیشه به آسانی برای چالش ها و موانعی که سر راهم قرار می گیرند، راه حل پیدا می کنم و به سرعت از آنها رد می شوم.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر