حجازی: به خانواده حجازی ‌تیم بزرگ نمی‌سپارند!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۵۱۱۹۹
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹
۱۰۷۷۳
فرزند اسطوره فقید فوتبال ایران که مدتی برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی در ترکیه به سر می‌بُرد، با پیشنهاد مالک بلاتکلیف‌ترین باشگاه ایران برگشت تا نخستین تجربه سرمربیگری خود را استارت بزند.
شهروند: فرزند اسطوره فقید فوتبال ایران که مدتی برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی در ترکیه به سر می‌بُرد، با پیشنهاد مالک بلاتکلیف‌ترین باشگاه ایران برگشت تا نخستین تجربه سرمربیگری خود را استارت بزند. آتیلا حجازی بعد از دوران دستیاری‌اش در کنار پرویز مظلومی در استقلال و آلومینیوم هرمزگان حالا در فضایی جدید قرار گرفته و کار بسیار دشواری پیش رو دارد. او بعد از جدایی حمید درخشان از نفت برای نخستین‌بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت یک تیم لیگ برتری خواهد نشست. این‌که نفت در حال‌ حاضر شرایطی بسیار بحرانی دارد و جزو کاندیداهای سقوط به لیگ دسته اول است، حجازی را برای انتخاب این تیم مردد نکرد. حجازی در نخستین تجربه‌اش در تیم نفت در لیگ برتر مقابل سپیدرود شکست خورد تا شرایط برای او و نفت دشوارتر شود. اگر چه در روزهای اخیر انتقادات زیادی از حضور او در این تیم بحران‌زده شده، اما او می‌گوید به مالک باشگاه گفته تنها در صورتی به حضور در نفت ادامه می‌دهد که پنجره نقل‌و‌انتقالات برای این تیم باز شود و او بتواند بازیکنان مورد نیازش را بخرد. فرزند اسطوره فوتبال ایران که همواره از مناسبات فوتبال ایران گله‌مند بوده، معتقد است در فوتبال ایران به او تیم‌های بدون مشکل و بحران را نمی‌دهند و به همین دلیل باید کار مربیگری خود را با تیمی مثل نفت که پشتوانه مالی ندارد و با مشکلات زیادی دست و پا می‌زند، آغاز کند. حرف‌های آتیلا حجازی با خبرنگار «شهروند» را در ادامه می‌خوانید.

شاید برای خیلی‌ها جالب باشد که بدانند شما چرا نفت تهران را برای نخستین تجربه سرمربیگری خود انتخاب کردید.

این تصمیم من جای تعجب ندارد؛ چون در تاریخ فوتبال ایران بارها ثابت شده که پدر من از مربیگری در تیم‌های خوب و صدرنشین محروم بوده است. این قاعده درباره من هم صدق می‌کند و حالا به همه ثابت شده خانواده حجازی از هدایت تیم‌های خوب محروم هستند. راستش را بخواهید من هم به همان مشکلی که پدرم با آن مواجه بود، دچار شده‌ام. نمی‌دانم خانواده حجازی چه گناهی مرتکب شده‌اند که تیم‌های دولتی سراغ ما نمی‌آیند و تنها باید به مربیگری در تیم‌های خصوصی بسنده کنیم که با ‌هزار و یک مشکل روبه‌رو هستند. شما به رزومه مربیگری پدر من نگاه کنید، متوجه می‌شوید که جز استقلال، او با تیم‌های نساجی، استقلال خوزستان؟  ابومسلم و گسترش فولاد همکاری کرده که هیچ‌کدام باشگاه‌های دولتی و منسجمی نیستند. به ‌هر حال من هم باید از یک جا استارت سرمربیگری را می‌زدم و امیدوارم با برآورده‌شدن خواسته‌هایم تجربه موفقی در نفت داشته باشم. مربی اگر تجربه لازم را نداشته باشد و موفق شود، موفقیتش جرقه‌ای خواهد بود.

شرایط نامشخص و به هم ریخته نفت تصمیم شما را تغییر نداده است؟

از همان روزی که پیشنهاد جهانیان را پذیرفتم، می‌دانستم نفت چه شرایط بحرانی و دشواری دارد. می‌دانستم کار بسیار سختی پیش رو دارم؛ به همین دلیل خودم را برای همه چیز آماده کرده‌ام اما چیزی که بیشتر از هر موضوع دیگری من را آزار می‌دهد، انتقادهای تمام‌نشدنی دوستان و فاز منفی آنها است. از تمام دوستان خواهش می‌کنم این همه برای من و نفت فاز منفی نفرستند؛ چون تمام تلاشم را به کار گرفته‌ام که بتوانم به این تیم کمک کنم.

ظاهرا برای ادامه حضور در نفت شرایطی را در نظر گرفته‌اید؟

بله؛ همین‌طور است. من به جهانیان گفتم شرایط باید طوری باشد که بتوانیم در فصل نقل و انتقالات ٦ بازیکن جذب کنیم؛ چون بشدت با کمبود بازیکن مواجه هستیم و ترکیب اصلی را به‌سختی انتخاب می‌کنیم. تنها شرط من برای ادامه حضور در نفت همین است که تیم تقویت شود وگرنه از سرمربیگری این تیم کناره‌گیری می‌کنم. بدون جذب بازیکن امکان ندارد که بتوانم با این تیم نتیجه بگیرم و شرایط سخت‌تر خواهد شد. ما الان این امید را داریم که با تقویت تیم در جدول جهش داشته باشیم و در لیگ بمانیم اما در غیر این صورت امیدی به بقای نفت وجود نخواهد داشت. البته چند بازیکن مازاد هم در لیست من هستند که با فروش آنها و برطرف‌شدن مشکلات نقل‌و‌انتقالاتی تیم می‌توان تیمی خوب و منسجمي برای ادامه لیگ ساخت.

شما همیشه از چرخش مربیان ناکام در تیم‌های مختلف انتقاد می‌کردید. الان با توجه به حضور در نفت این موضوع را تأیید می‌کنید؟

بله؛ دقیقا همین‌طور است. مربیانی در فوتبال ایران هستند که سالی یک یا دو تیم را به دسته دوم می‌فرستند و باز هم در لیگ برتر تیم می‌گیرند که جای تعجب زیادی دارد؛ اما وقتی قرار است به مربیان جوان فرصت داده شود، انتقادها شروع می‌شود. این‌که نفت با یک جلسه تمرین و با ٨ بازیکن مقابل سپیدرود شکست بخورد، قطعا معیار مناسبی برای قضاوت درباره عملکرد فنی من نیست.

با توجه به این شرایط به موفقیت در نفت امید دارید؟

اگر امیدوار نبودم، قبول مسئولیت نمی‌کردم. می‌دانم صندلی لیگ برتر برای خیلی‌ها جذابیت دارد؛ اما این مسأله شامل من نمی‌شود. برای من لیگ برتر، لیگ یک و لیگ دو هیچ فرقی نمی‌کند چرا که می‌خواهم کار کنم و برای کارکردن انگیزه بالایی دارم. اگر تیم ما مورد حمایت قرار بگیرد و بازیکن جدید جذب شود، شرایط برای کار کردن مهیا خواهد بود؛ در غیر این ‌صورت فکر نمی‌کنم فعالیتم ادامه پیدا کند البته در این چند روزی که من در نفت هستم شرایط به خوبی پیش رفته و از ارکان باشگاه گرفته تا بازیکنان خواسته‌های مرا برآورده کرده‌اند. به ‌هر حال اگر مشکلاتی مثل کمبود بازیکن یا مصدوم‌نشدن در نفت وجود نداشت، این تیم الان چهاردهم جدول نبود.

به‌ نظر می‌رسد این‌که مدیرعامل نفت بعد از اختلاف با علی کریمی و درخشان سراغ شما آمد، به دنبال استفاده از چهره‌های محبوب است؟

من نه‌تنها چهره ویژه‌ای در فوتبال هستم بلکه محبوبیت خاصی دارم؛ البته هیچ ادعایی هم در این زمینه ندارم. جهانیان به من گفت با چند گزینه حرف زده و از آنها برای بقای نفت تضمین خواسته که هیچ‌کدام ضمانت ندادند. البته من هم در صورتی تضمین دادم که مشکلات نقل‌و‌انتقالات باشگاه حل شود. من و دستیارانم اکیپی جوان هستیم که هر روز از ساعت ٩ تا ١٢ شب در باشگاه هستیم و به کارهای تیم رسیدگی می‌کنیم. هدف من این است از مشکلات جزیی گرفته تا مسائل کلی را به همراه دستیارانم برطرف کنیم.

فکر می‌کنید اگر پدرتان در قید حیات بود با حضور شما در نفت موافقت می‌کرد؟

قطعا موافقت می‌کرد؛ چون خود او هم استاد مربیگری در تیم‌های بحران‌زده بود و آنها را نجات می‌داد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1396/10/04
مرحوم پدرت فقط دروازبان خوبي بود ولي مربي کاربلدنبود همان يک بارکه تيمش 8گل ازتيم مشهدي خورد کافي بود کارهربزنيست خرمن کوفتن،
United States
09:09 - 1396/10/04
خیلی خنده دار بود
داداش این چرت و پرت ها چیه تحویل میدی..
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1396/10/04
جنابعالی با کدام سابقه درخشان مربی گری میخواید مربی یه تیم بزرگ بشید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
چوب و هنر _فوتر