طنز؛ زلزله چگونه به اقتصاد ملی کمک می‌کند؟!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۵۱۲۱۶
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
۵۱۹۶
سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: زلزله برای هر کشوری مصیبت باشد، برای ما محرک اقتصاد است! ما خودمان که به چشم خودمان ندیده‌ایم، ولی یک همشهری داشتیم که دنیا را (به غیر از تایلند!) دیده بود و می‌گفت همه‌جا زلزله با آسیب رساندن به زیرساخت‌ها، باعث از بین رفتن شغل‌ها و...
سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در ستون طنز روزنامه شهروند نوشت: زلزله برای هر کشوری مصیبت باشد، برای ما محرک اقتصاد است! ما خودمان که به چشم خودمان ندیده‌ایم، ولی یک همشهری داشتیم که دنیا را (به غیر از تایلند!) دیده بود و می‌گفت همه‌جا زلزله با آسیب رساندن به زیرساخت‌ها، باعث از بین رفتن شغل‌ها و اختلال در امور روزمره اقتصادی آن منطقه می‌شود! ولی برای ما هر فاجعه و سختی و مصیبتی، نعمت است! اصلا شما توجه بفرمایید به چند زلزله اخیر در خراسان و کرمان و کرمانشاه! ... نه قشنگ توجه بفرمایید!
 
اصلا ما در این مناطق زیرساخت اقتصادی داشتیم که آسیب ببیند؟! بیکاری از سر و کول ساکنان این مناطق محروم بالا می‌رفت، زلزله شغلی از بین برد؟! این بندگان خدا که نه آب داشتند برای کشاورزی، نه دام داشتند برای دامداری، نه مدرسه داشتند برای باسواد شدن! نه بانک داشتند برای اختلاس! به قول طارمی یک خیریتی در این زلزله است، یعنی آگاه شدن ما از عمق فقر بعضی هموطنانمان! حالا نه‌تنها زلزله آسیبی به اقتصادِ نداشته مناطق محروم نمی‌رساند، بلکه در مناطق توسعه‌یافته و در کلانشهرها به اقتصاد کمک می‌کند!
 
مردم با تماس‌های تلفنی برای اطلاع یافتن از وضع عزیزان خود، اطلاع یافتن از وضع داف‌های منقضی‌شده! اطلاع یافتن از موقعیت داف‌های جدید! درآمد قابل توجهی برای شرکت مخابرات ایجاد می‌کنند! همچنین نیمه-زلزله‌زدگان تهرانی جهت آگاهی از جدیدترین جوک‌های مربوط به زلزله که مدیران خونسرد کانال‌های تلگرامی در برهه حساس کنونی ساخته‌اند، همچنین جهت دیدن عکس‌های بامزه مردم وحشتزده و بدون لباس فرارکرده و فوروارد کردن آنها به رفقا، کلی به اینترنت و حجم اینترنتی احتیاج دارند که خود باعث درآمدزایی شرکت‌های اینترنتی و اپراتورهای موبایل می‌شود! همچنین در نخستین لحظات وقوع زلزله تهران، واردکنندگان شیر خشک، شرکت‌های دارویی تولیدکنندگان ژلوفن و آتل و ترامادول و چسب زخم و اسپری بی‌حسی (برای بی‌حس‌شدن مقابل زلزله) تمام موجودی انبارشان را فروختند!
 
  فردای روز زلزله، نیمه-زلزله‌زدگان تهرانی بازار چادر مسافرتی را رونق دادند! که هم به درد زلزله احتمالی می‌خورد، هم برای جاده سولقان و ترافیک‌های جاده چالوس مناسب بود! گزارش دبیر سرویس اقتصادی شهرونگ از رشد فروش قلیان سفری، منقل سفری، زغال خوب و رفیق ناباب در بازار تهران خبر می‌دهد!  زلزله تهران نشان داد که تنها جای مطمئن برای در امان بودن از زلزله، همان پراید سایپای مطمئن و سایر خودروهای وطنی است که به جای چادر و کانکس می‌توانید تا صبح به جای لرزیدن از زلزله و لرزیدن از سرما، شب خود را در خودرو گذرانده و حتی با آن دوردور کنید! شما این امکان را در کدام منطقه زلزله‌زده دارید که بتوانید با کانکس یا چادر خود در شهر بگردید و هم مصیبت باشد و هم تماشا؟!
 
این وسط با سوزاندن بنزین به تولیدکنندگان و واردکنندگان بنزین خدمتی بی‌منت کردند و آنها را به این فکر انداختند که خوب است بنزین را به قیمت فوب خلیج فارس به نیمه-زلزله‌زدگان بفروشند! همچنین تقاضا برای خرید خودرو-کانکس‌های سایپا و ایران‌خودرو بالا رفته است! این ٥,٢ ریشتر زلزله و نظر کارشناسی و صادقانه مدیر بحران کشور که فرمود تهرانی‌ها به فکر یک مسکن در شهرستان باشند، باعث رونق بازار کساد مسکن در شهرستان‌ها شد که جا دارد از تدبیر خردمندانه این بزرگوار تشکر کنیم، چرا که ٥‌سال است روحانی و نوبخت دارند زور می‌زنند که مسکن را رونق بدهند و نتوانسته‌اند! واقعا که باید کار را به کاردان سپرد!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر