اتومبیل‌های آینده فراتر از انتظار
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۵۲۱۱۰
۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
۸۶۳۰
اخیرا شرکت تابع کمپانی فولکس واگن موسوم به Moia خودرو مفهومی یا کانسپتی را طی رویدادی در برلین رونمایی کرده است. این خودرو مفهومی یک ون تمام الکتریکی شش متری و لوکس است.
وبسایت سخت افزار: اخیرا شرکت تابع کمپانی فولکس واگن موسوم به Moia خودرو مفهومی یا کانسپتی را طی رویدادی در برلین رونمایی کرده است. این خودرو مفهومی یک ون تمام الکتریکی شش متری و لوکس است. در خودرو کانسپت Moia می تواند سرنشینان متعددی را جای داد و به نام Moia EV شناخته می شود. جالب اینجاست که ون برای سرویس هایی چون Uber و Lyft طراحی شده و Moia را نباید طراحی کننده خودرویی دانست که آینده مشخصی ندارد. سال گذشته صنعت خودرو با اتومبیل های متعددی رو به رو شد که از جمله آن باید به رانندگی اتوماتیک و بدون راننده اشاره داشت که از اصلی ترین تحولات صنعت خودرو به شمار می رود. البته علاوه بر این فناوری، انواع دیگری از تکنولوژی ها در صنعت خودرو مشاهده شد که باید به اتومبیل های الکتریکی، سرویس اشتراک خودرو و برخی دیگر اشاره داشت. این طور که پیداست هر سال صنعت خودرو با ویژگی های جدیدی همراه می شود و از اصلیت خود فاصله پیدا می کند.
 
اتومبیل‌های آینده فراتر از انتظار

دیگر دوران سوار شدن در خودروهای معمولی چهارچرخ کلاسیک در حال رسیدن به انتها خود بوده و باید شاهد نسل جدیدی از اتومبیل ها بود. Michael Ramsay یکی از تحلیلگران گارنتر اظهار داشت:

اگر شما با اعتماد به نفس نسبت به آینده خودروها اعتمادی داشته باشید، قطعا خودرو ونی چون MOIA EV به عنوان یکی از محصولات این سبک فولکس واگن تحت توسعه قرار داده شده، محسوب می شود. البته این روزها اتومبیل های الکتریکی کوچک فراوان بوده اما تعداد اتوبوس ها و خودروهای بزرگتر الکتریکی بسیار نیست و به کمی یافت می شود. فولکس واگن قصد داشته تولید ون الکتریکی Moia EV را از سال آینده آغاز کند. این مفهومی در هفته های آینده طی رویدادی در آلمان به نمایش درمی آید و شاهد ونی خواهیم بود که لوکس به نظر می‌رسد. در ماه آینده فولکس ۲۰۰ دستگاه از ون Moia EV را روانه خیابان های هامبورگ می کند و به گفته Ole Harms مدیرعامل MOIA هدف این است که تا سال ۲۰۲۵ بیش از یک میلیون دستگاه خودرو بزرگ الکتریکی در خیابان های اروپا و ایالات متحده به حرکت درآید.

شرکت های دیگری نیز در این زمینه کار کرده و به تولید مینی ون و شاتل باس می پردازند. سال گذشته فورد سرویس حمل و نقل خودروهای بزرگ الکتریکی Chariot را در سانفرانسیسکو به راه انداخت. شرکت جنرال موتورز و Cruise Automation یک سرویس تاکسی مستقل در سانفرانسیسکو را با خودروهای شورولت بولت به راه انداخته است. استارتاپ ویمو که به عنوان زیرمجموعه فورد بوده با خودروهای ون پاسیفیکا کرایسلر در کالیفرنیا به تست اتومبیل خودران می پردازند صحبت از ویمو استارتاپ متعلق به گوگل یا همان آلفابت شد. این استارتاپ نقش بزرگی در به واقعیت تبدیل کردن فناوری خودران داشته و توانسته با همکاری کرایسلر از خودرو پاسیفیکا برای بهره گیری از فناوری استفاده کند. این مینی ون در ۱۰۰ دستگاه وارد خیابان های کالیفرنیا شده تا تحت تست قرار گیرد و نقایص آن برای عملی شدن این فناوری برطرف شود.

مینی ون های خودران نقش بسزایی در سرویس ها توریستی نیز دارند و می تواند موردتوجه قرار گیرند. این نوع وسایل نقلیه که توسط شرکت های مختلفی چون Local Motors, May Mobility و  Navya توسعه یافتند در شهرهایی چون واشنگتن دی سی، لاس وگاس و دنور مورد استفاده قرار گرفتند. این نوع وسایل نقلیه در مسیرهای ساده به حرکت در می آیند و حتی در میان جمعیت نیز هستند تا بتوانند بیشتر به واقعیت نزدیک شوند. هنگامی که شما به خودروهای مفهومی بزرگتر نگاه می کنید خواهید دریافت که صنعت می خواهد اتومبیل های چندمنظوره و بزرگتری را برای آینده اتومبیل های خودران در نظر گیرد. اوایل سال جاری شرکت فولکس واگن خودرو Sedric را بدون هیچ فرمان و پدالی معرفی کرده که با فشردن یک کلید سفر را آغاز و به پایان می رساند. این مانند شاتل های فرودگاهی بزرگ بوده که طراحی جالبی ندارد.

Sam Abuelsamid یکی از تحلیلگران معتقد است یکی از بخش های اکوسیستم تحرک خودروها دقت عملکرد بالا بوده که با اتومبیل های خودران می توان به آن رسید. پشتیبانی حرکتی بی نقص یکی از ویژگی های اتومبیل های خودران آینده است که امید می رود شرکت ها به آن عمل کرده و توجهی داشته باشند. مینی ون ها و شاتل ها یکی از مزایا آنها ابعاد بزرگی بوده که سرنشینان در آنها احساس راحتی خواهند داشت و گذشته از آن با فناوری روزی رو به رو هستند. شرکت های بزرگی تصمیم گرفته تا در این زمینه به فعالیت بپردازند زیرا معتقدند که آینده درخشان و بزرگی برای این نوع خودروها در انتظار است. آینده ای که به عنوان آینده ای مدرن شناخته شده و قطعا به کمک چنین کمپانی هایی زودتر عملی می شود. خودروهای مدرن با هوش مصنوعی خود قادرند حمل و نقل را متحول سازند و آینده ای بزرگ در این زمینه رقم زنند. علاوه بر این اتوماسیون حمل و نقل، وسایله نقلیه مورد اشاره در فضای داخلی نیز می توانند طراحی پیشرفته از جمله صندلی های قابل حرکت و لذت بخشی داشته باشند تا طول سفر را برای مخاطب و سرنشینان فوق العاده سازند. البته این نوع صندلی ها از طریق سیستم سرگرمی قابل کنترل هستند تا فضا پیشرفته ای را رقم زنند.

تنها 1 درصد وسایل نقلیه در ایالات متحده از این دسته خودروها محسوب شده بنابراین باید منتظر گذشت زمان و پیشرفت توسعه فناوری های موردنظر بود تا بر جمعیت خودروهای خودران و پیشرفته افزوده شود. انتظار می رود شرکت های فعال حمل و نقلی چون اوبر و لیفت بزودی چنین وسایل نقلیه را در لیست خدمات خود قرار دهند تا تجربه سفری کامل را برای مخاطب به ارمغان آورند. البته برای خدمات سفر بایستی رضایت مشتریان را کسب کرد تا در این نوع کسب و کار ادامه حیات داد. اوبر تاکنون عملکرد خوبی با اتومبیل های باکیفیت و مطلوب از خود نشان داد و انتظار می رود در آینده نزدیک ناوگان خود را بروزرسانی کرده و آنها را به اتومبیل های کارآمدی تبدیل سازد.

دو شرکت اوبر و لیفت در این زمینه قدم های رو به رو شدی برداشتند و انتظار می رود در آینده نزدیک بتوانند عملکرد بارزی از خود نشان دهند. البته انتظار داریم با بهبود فناوری هزینه استفاده از این تکنولوژی ها بالا نبوده تا افراد بتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند و زندگی روزمره آسانی در حمل و نقل را تجربه کنند. صندلی این نوع خودروها بسیار کارآمد بوده و اجازه می دهد تا افراد تجربه خوبی در استفاده از آن کسب کنند. در نمایشگاه های اتومبیل مطرحی چون ژنو یا CES شرکت‌ها تصمیم می گیرند به معرفی فناوری های خود در زمینه صنعت خودروسازی را به نمایش درآورد. از این رو اگر در آینده شاهد به نمایش درآمدن چنین اتومبیل های مدرن و پیشرفته ای باشیم قطعا جای تعجبی ندارد و می توان انتظاری حتی داشت. در کنار ون شرکت فولکس واگن، پیشتر شرکتی Sedric را به عنوان یک مینی ون مستقل معرفی کرده است.

تحقیقات اخیر نشان داده با افزایش خودروهای ون مستقل و سرویس هایی از این قبیل تا سال 2025 احتمالا نیمی از سدان ها کنار خواهند رفت و به نوعی از دور خارج می شوند. موسسه KPMG معتقد است در ایالات متحده سدان های شخصی بسیاری کاهش پیدا کرده و دیگر خبری از آنها نخواهد بود. تا سال 2030 از 5 میلیون دستگاهی که به فروش می رسد به کاهش 2 میلیون خواهد رسید. این حرکت می تواند تولیدکنندگان را ترغیب سازد تا از تولید خودروهای شخصی فاصله گرفته و به سمت اتومبیل های ون پیشرفته روند.

شرکت های فناوری ممکن است در حال آماده شدن برای استفاده از چنین فناوری هایی در فضای عمومی از طریق مینی ون ها و ون ها هستند، اما برای شایع شدن آن و پیشرفت این فناوری نیاز به گذشت زمان بوده و در حال حاضر نمی توان انتظار بسیاری از آن داشت. اوبر و لیفت در حال حاضر روی آن مشغول به کار هستند اما مشخص نیست چه زمانی ایده مورد انتظار را عملی می کنند و برنامه بزرگ را به حقیقت تبدیل خواهند کرد. در حالی که حمل و نقل عمومی با عملکرد نامطلوبی رو به رو بوده و بسیاری از افراد ترجیح می دهند به شکل شخصی به مقصد موردنظر برسند، آیا می توان انتظار آینده روشنی برای چنین حمل و نقلی داشت. اگرچه شرکت های بزرگی در حال فعالیت هستند تا به پیشرفت این بخش کمک شایانی کنند اما هم اکنون کاستی هایی وجود داشته که باید نخست برطرف شود تا بتوان حمل و نقل مدرن و پیشرفته ای را جایگزین آن کرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1396/10/05
وال کن این خبرها را پراید خودمان را بچسب
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/10/05
اکثر سازنده های این خود روها از مخترعان کشورهای دیگر از جمله ایران استفاده کرده اند بعد ما نتونستیم یکی از انها را در ایران خودمان حمایت کنیم بعد برای تولید خودروی ملی از مغز اقا زاده ها استفاده میشه که هنوز مثل خر راه می ره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو