تکذیب سرمازدگی و خودکشی در مناطق زلزله‌زده
۶۵۲۸۴۹
۰۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۸
۵۲۴۵
نماینده ویژه وزیر بهداشت گفت: به طور پیوسته از مناطق زلزله زده غرب کشور بازدید می کنیم تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر فوت براثر سرمازدگی یا خودکشی در این مناطق نداشتیم.
خبرگزاری مهر: به نقل از وبدا، دکتر طیب قدیمی، ضمن تفکیک دو موضوع "خودکشی و "اقدام به خودکشی"، اظهار داشت: در شرایطی که فرد با مشکلات خاص روحی، روانی و اجتماعی روبرو باشند، احتمال اقدام به خودکشی در شرایط عادی و بحرانی وجود دارد و از نخستین روزهای وقوع زلزله ۴۰ تیم سلامت روان از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حمایت وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده حضور یافتند و تا کنون ۳۲ هزار نفر غربالگری شدند.

وی یادآور شد: از ۳۲ هزار نفری که از نظر سلامت روانی غربالگری شدند، ۱۵ درصد نیاز به مداخلات و حمایت های روانی و اجتماعی داشتند و چندین نفر نیز در بیمارستانهای کرمانشاه بستری شدند اما در شهرستان سرپل ذهاب نیز روانپزشک استقرار دارد و خدمات خود را ارائه می دهد.

نماینده ویژه وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده غرب کشور تاکید کرد: تا کنون هیچ مورد فوت ناشی از "خودکشی" در این مناطق مشاهده و ثبت نشده است.

دکتر قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مراقبت از مادران باردار در مناطق زلزله زده به خوبی انجام شده است، افزود: تمام مادران باردار این مناطق تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارند و در بیمارستان بانگر سرپل ذهاب تا کنون ۵۰ زایمان انجام شده که ۳۶ مورد از آنها زایمان طبیعی بوده است.

وی اضافه کرد: قبل و حین زایمان خدمات بهداشتی و درمانی خوبی به مادران باردار ارائه می شود اما همه باید در اسکان مادران باردار و زایمان کرده در محلی امن و گرم کمک کنند و این موضوع را ستاد اسکان زلزله زدگان دنبال می کند و در مکاتبات و مذاکراتی که با این ستاد داشتیم، خواستار در اولویت قرار داشتن اسکان مادران باردار و زایمان کرده و بیماران سخت و خاص در کانکس شده ایم.

نماینده ویژه وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده یادآور شد: با کمک معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و حمایت خیرین، برای اسکان برخی از بیماران، کانکس تهیه شد و در حال حاضر هیچ نوزادی به دلیل اسکان در چادر در معرض خطر نیست که نیاز به بستری داشته باشد.

دکتر قدیمی در پایان اظهار داشت: شرایط لازم برای انجام زایمان در بلوک زایمانی در سرپل ذهاب از جمله شرایط ایمنی مادران باردار و نوزادان، وضعیت گرمایشی و حضور متخصصین و ماماها فراهم شده اما برای اسکان مادران باردار و بیماران خاص نیازمند حمایت ارگانهای حمایتی هستیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1396/10/07
مسئولان سایت برترینها شما مسئول نشر اکاذیب هستین !!
چرا تا سندی بر یک خبر بدست نیاورده اید آن را منتشر می کنید ؟!!
اکثر خبرهاتون همینطوره !! یه روز تایید می کنید و یه روز رد می کنید !!
دوانگی شدیدی در این سایت وجود داره . اصلاح کنید !
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1396/10/07
آره این هم مثل هر خبر دیگه که به ضررتون هست تکذیب کنید
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1396/10/07
خوشم میاد برای تکذیب کردن اخبار زیاد معطل نمی کنید
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/10/07
ثابت شده تو این مملکت هر چی و تکذیب کردن 100درصد درسته
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1396/10/07
وقتی تکذیب شد یعنی واقعیت داشته وقتی تایید شد مردم رو ....حساب کرده و صحنه سازی شروع میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج