تجمع اعتراضی؛ از واقع‌ بینی تا ماهیگیری سیاسی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۵۴۷۸۷
۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱
۲۸۴۱
روزنامه ایران در گزارشی نوشت: نوع بازتاب وقایع اخیر در روزنامه‌های دیروز نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان واقع‌بینی پیشه کرده‌اند، اما اصولگرایان همچنان با عینک سیاسی به رویدادها می‌نگرند. این دو طیف البته در یک نقطه مشترکند.
روزنامه ایران در گزارشی نوشت: نوع بازتاب وقایع اخیر در روزنامه‌های دیروز نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان واقع‌بینی پیشه کرده‌اند، اما اصولگرایان همچنان با عینک سیاسی به رویدادها می‌نگرند. این دو طیف البته در یک نقطه مشترکند.
 
آنان جرقه اعتراض‌های اخیر را مسائل مربوط به مؤسسات مالی و اعتباری می‌دانند، با این تفاوت که اصلاح‌طلبان نقطه آغاز حوادث در مشهد را برنامه‌ریزی مخالفان دولت قلمداد کردند. روزنامه‌ها و کارشناسان اصلاح‌طلب همه ارکان و بخش‌های کشور را به شنیدن صدای مردم و پاسخگویی فوری به مطالبات آنان فرا خواندند. روزنامه‌های اصولگرا اعتراض‌ها را صرفاً معیشتی، مخاطب شعارهای مردم را نیز صرفاً دولت و تندشدن‌ها را ناچیز قلمداد کردند.
 
ناظران سیاسی از تیتر یک دیروز «کیهان» با عنوان «ملت قیام کرد/ به فتنه‌گران اجازه موج‌سواری ندهید» چنین چیزی را برداشت کردند؛ بویژه اینکه این رسانه در یک ارزیابی اعجاب‌آور، گسترش اعتراض‌ها را به حامیان دولت نسبت داد!
 
روزنامه «اعتماد» در سرمقاله خود با عنوان «صدای مردم و آسیب‌شناسی انقلاب» به قلم الیاس حضرتی، این پرسش را طرح کرد که چه اتفاقی افتاده تا در آستانه 40 سالگی انقلاب، آستانه تحمل شهروندان پایین آمده است؟ او با بیان اینکه شعارهای این چند روزه مردم مؤید این مسأله است که این اعتراضات فراتر از یک قوه و یک نهاد رفته است، اضافه کرد: همه ما مسئولان باید بدانیم اگر مردم بازتاب و ما به ازای رأی خود را در زندگی‌شان نبینند و طعم اصلاح، تغییر و بهبود حیات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی‌شان را نچشند، تمامی عرصه‌های عمومی و خصوصی از خیابان گرفته تا رستوران و سینما و از بازارهای خرید و اتوبوس‌ها و... به پارلمان مردم تبدیل می‌شود. حضرتی راه‌حل را پاسخگویی و کارآمدی دولت و همه نهادهای ملی و پرهیز از برخورد جناحی با مسائل دانست و افزود: باید بر سر منافع مردم و امنیت ملی به تفاهم برسیم. دیروز را بدون حب و بغض‌ها تحلیل کنیم و چشم‌انداز واحدی را برای مدیریت کشور طراحی کنیم.
 
جامعه فردا در یادداشتی با عنوان «راه دوم» با بیان اینکه اکثریت (مردم) از نارسایی‌ها ناراضی است و فرصتی برای ابراز این نارضایتی و پیگیری مطالبات خود می‌جوید، نوشت: بیش از دو راه وجود ندارد؛ یا باید مطالبات و نارضایتی‌ها را نفی و سرکوب کرد و یا با جامعه وارد دیالوگ سازنده شد. باز کردن این راه خردمندانه دوم را نباید به دست کسانی سپرد که به خاطر رأی 6 ماه پیش مردم از آنها کینه دارند. باز کردن این مسیر را پیش از آنکه دیر شود، باید به کسانی سپرد که می‌توانند علاقه و میل مردم به این جمهوری را تکرار کنند. زمان آشتی ملی فرا رسیده است..
 
روزنامه «کیهان» با تیتر یک «ملت قیام کرد/ به فتنه‌گران اجازه موج‌سواری ندهید» وقایع اخیر را اعتراض حداقلی مردم توصیف کرد! و نوشت: «این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که بخش مهمی از این نارضایتی‌ها، نارضایتی‌هایی بحق و انتظاراتی درست از جانب مردم است که به نظر می‌‌رسد تازه در موضع حداقلی است و ظاهراً مردم، وعده‌های رئیس‌ جمهوری در ایام انتخابات را به طور کلی نادیده گرفته‌اند و به حداقل‌ها قناعت کرده‌اند! اما ظاهراً دولت محترم فرصت و انگیزه‌ای برای برآوردن همان انتظارات حداقلی هم ندارد.» این روزنامه در سرمقاله خود با عنوان «آقای رئیس ‌جمهوری! دوست و دشمن‌تان را بشناسید» نوشت: «چند صد نفری از حامیان همین دولت که چهره و قد و قواره‌شان نه به قشر ضعیف جامعه می‌خورد و نه اصولاً شبیه دغدغه‌مندها بودند، با مدیریت شبکه‌های بد‌نام وارد فاز براندازی شدند و مردم هم خیلی زود صف خود را از آنها جدا کردند.»
 
«جوان» دیگر روزنامه اصولگرا، اعتراض را حق مردم دانست، اما از موج سواری عده‌ای نسبت به اعتراض مردم نسبت به گرانی‌ها انتقاد کرد. این روزنامه همچون کیهان این خط خبری غیرواقعی را دنبال کرد که برخی در دولت از شرایط موجود استقبال می‌کنند: «این موج‌سواری سیاسی بزرگ‌ترین ظلم به مردمی است که از «بی‌عملی» مسئولین اجرایی به ستوه آمده و نمی‌دانند چگونه می‌توانند گله‌مندی و مطالبه نجات معیشت خود از وضع بغرنج کنونی را فریاد بزنند. سیاسی نمایی اعتراضات معیشتی، چه از سوی ضدانقلاب موج‌سوار و چه از سوی مدیران راحت‌طلب مسئولیت‌ناشناس، نه‌تنها کمکی به حل مسأله نمی‌کند، بلکه هم مردم و هم نظام را دچار چالش‌هایی جدی می‌سازد.»
 
روزنامه «وطن امروز» هم روز گذشته چندان به اعتراض‌ها نپرداخت، جز با مطلب کوتاهی در صفحه دو که طی آن تلاش کرد اصلاح‌طلبان و حامیان دولت را مخالف اعتراض‌های مردم جا بزند. این روزنامه نوشت: «تجمعات اعتراضی مردم نسبت به نابسامانی وضعیت معیشتی در چند شهر کشور موجی از هراس را در جریان حامیان دولت و بویژه اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان ایجاد کرده است.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1396/10/11
یکی از علل اعتراض عمومی همین روزنامه های کیهان و جوان و ....است که هم بودجه نجومی از دولت میگیرند هم ضد مردم
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1396/10/11
مقصردولت ومسولین که دست وبهانه به دست ملت دادین نه اعتراض مسالمت آمیز گذاشتین نه فقروبیکاری رورفع کردین بادستکاری اما گفتین بیکارند
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/10/11
مقصر اصلی ما دولته که ایران رو با کشورهای دیگه مقایسه میکنه مثلا حامل های انرژی و هزار چیز دیگر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2