علل اصلی ریزش مژه‌هایی همچون سرندیپیتی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۵۶۰۳۲
۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
۴۰۶۴۶
اکثر افراد درباره ریزش مژه هایشان صحبت می کنند اما علت آن را نمی دانند. اگر شما هم دوست دارید با اشتباهاتی که منجر به آسیب و ریزش مژه ها می شوند، آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: مژه های پرپشت و زیبا یکی از عوامل زیبایی چهره است و باعث جلوه بیشتر چشم ها می شود. هر چقدر مژه هایتان بلندتر و پرپشت تر باشد، چشمان تان زیباتر به نظر می آید، اما به نظر می رسد این روزها داشتن چنین مژه هایی کار بسیار دشواری است.
 
اکثر افراد درباره ریزش مژه هایشان صحبت می کنند اما علت آن را نمی دانند. اگر شما هم دوست دارید با اشتباهاتی که منجر به آسیب و ریزش مژه ها می شوند، آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.
 
 عاداتی که مژه هایتان را نابود می کند
 
خوابیدن با ریمل
 
شاید شستن صورت تان پس از یک روز سخت کاری، برایتان دشوار باشد و ترجیح دهید که هر چه سریع تر به رختخواب تان رفته و استراحت کنید اما آیا می دانید که خوابیدن با ریمل، نه تنها موجب شکستگی مژه هایتان می شود، بلکه به سلامت آنها نیز آسیب می رساند؟ یکی از خصوصیات ریمل، سفت و ثابت نگهداشتن مژه هاست، بنابراین در این زمان ها احتمال شکستگی آنها نیز بیشتر است. به همین دلیل، بهتر است که حتما قبل از خواب، مژه هایتان را کاملا بشویید. در واقع شما باید به همان اندازه که برای آرایش چشم هایتان وقت می گذارید، برای پاک کردن آن نیز زمان صرف کنید.
 
فر کردن مژه ها بعد از ریمل
 
چه کسی از مژه های فر بدش می آید؟ شما به کمک فر مژه می توانید طول مژه هایتان را چند برابر کنید اما باید زمان درست استفاده از آن را بدانید، در غیر این صورت به مژه هایتان آسیب می رسانید. در واقع شما باید قبل از زدن ریمل، از فر مژه استفاده کنید زیرا ریمل مژه ها را سفت و ثابت کرده و در این شرایط، استفاده از فر مژه می تواند موجب شکستگی آنها شود.
 
 عاداتی که مژه هایتان را نابود می کند
 
اکستنشن مژه
 
اگر چه اکستنشن مژه چشم های شما را زیباتر نشان خواهد داد اما استفاده بیش از حد آن می تواند به مژه هایتان آسیب برساند. علاوه بر آن، از گذاشتن اکستنشن های مژه سنگین و خیلی بلند نیز خودداری کنید زیرا چشم های شما را مصنوعی نشان داده و از زیبایی طبیعی تان می کاهد. در واقع استفاده نادرست و مکرر اکستنشن مژه، فولیکول مژه را نابود کرده و به تدریج موجب ریزش آنها می شود. توصیه ما این است که اگر می خواهید از اکستنشن های دائمی استفاده کنید، برای تقویت مژه هایتان از لاتیس مصرف کنید تا مژه هایتان را بادوام تر و پرپشت تر کند.
 
مالیدن چشم ها
 
مالیدن چشم ها عادت افراد زیادی است اما این عادت در دراز مدت به کل چشم آسیب می رساند که مژه نیز جزویی از آن است. بنابراین این عادت را هر چه سریع تر کنار بگذارید و با چشم هایتان مهربان تر باشید، به خصوص زمانی که می خواهید آرایش تان را پاک و صورت تان را خشک کنید.
 
 عاداتی که مژه هایتان را نابود می کند
 
استفاده از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته
 
لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته، حاوی باکتری هستند که می توانند به صورت شما آسیب برسانند یا حتی موجب عفونت شوند. به همین دلیل تنها برای صرفه جویی و هزینه کمتر، از لوازم آرایش قدیمی تان استفاده نکنید. از آنجا که چشم ها نیز بسیار حساس اند، باید نسبت به تاریخ مصرف شان محتاط تر باشید. در واقع هر 3 ماه یک بار باید آنها را با مدل های جدید تعویض کنید و مصرف مواردی را که متوجه تغییر رنگ و بوی آن شدید، متوقف کنید.
 
به عنوان مثال یکی از نشانه های خراب بودن لوازم آرایش این است که پس از استفاده، موجب خارش یا آلرژی می شود. بنابراین اگر می خواهید که دچار چنین مشکلاتی نشوید، از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته به هیچ وجه استفاده نکنید، زیرا نه تنها شما را زیبا نمی کند، بلکه به تدریج از زیبایی و سلامتی تان نیز می کاهد.
 
 گرما
 
گرما هیچگاه دوست بدن تان(به خصوص زمانی که بحث زیبایی در میان است) نبوده است زیرا نه تنها پوست و مویتان را خشک می کند، بلکه به مژه هایتان نیز آسیب می رساند. بنابراین اگر از فر کننده های گرمایی مژه استفاده می کنید، همین حالا دست  نگه دارید. گرمای شدید مژه هایتان را پس از مدتی ضعیف کرده و به آن آسیب می رساند.
 
کندن نادرست اکستنشن مژه
 
شاید زمانی که خسته به خانه می آیید، حوصله وقت گذاشتن برای پاک کردن آرایش تان را نداشته باشید، یا حتی اکستنشن مژه هایتان را بدون دقت بکنید اما آیا می دانید که با این کار به زیبایی طبیعی تان آسیب رسانده اید؟ کندن اکستنشن مژه باید با احتیاط زیادی انجام شود زیرا ممکن است که به همراه آن مژه هایتان را هم بکنید. بهترین راه این است که از پاک کننده های آرایش حاوی روغن استفاده کنید تا از حالت چسبندگی آن بکاهد. سپس اکستنشن را از وسط چشم هایتان به سمت بیرون بکشید تا آسیبی به مژه هایتان وارد نکند.
 
 عاداتی که مژه هایتان را نابود می کند
 
 رنگ کردن مژه ها
 
رنگ کردن مژها برای برخی از افراد بسیار لذت بخش است اما اگر در این کار افراط شود، آسیب جدی به مژه ها وارد می آید، به این دلیل که رنگ ها حاوی مواد شیمیایی از جمله فنیلندیامین، فرمالدئید و اسانس ها هستند و در دراز مدت موجی ریزش تمام مژه هایتان می شوند یا حتی اگر بخواهیم شرایط بدتر را در نظر بگیریم، به کوری نیز می انجامد. به همین دلیل اگر می خواهید که مژه هایتان را رنگ کنید، تنها برای موقعیت های خاص این کار را انجام دهید.
 
 استفاده زیاد از ریمل های ضد آب
 
ریمل های ضد آب از آن جهت که به مژه ها می چسبند و به سختی پاک می شوند، می توانند در دراز مدت به مژه ها آسیب برسانند. در واقع، ریمل های ضد آب، به دلیل مواد شیمایی موجود در خود، مژه ها را در دراز مدت ضعیف و شکننده می سازند. بنابراین از مصرف روزانه آنها خودداری کنید.
 
استفاده از ریمل دیگران
 
به طور کل، استفاده از لوازم آرایش دیگران، بهداشتی نیست. استفاده مشترک از لوازم آرایش منجر به بیماری هایی چون عفونت، جوش و آکنه، تبخال، قارچ و... می شود، به خصوص برای چشم که بخش حساسی از بدن است. بنابراین به هیچ وجه از ریمل دیگران استفاده نکنید زیرا محلی برای جمع شدن باکتری هاست که می تواند به راحتی و به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

عاداتی که مژه هایتان را نابود می کند
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر