تانکر نفت ایرانی تا یک ماه دیگر خواهد سوخت
۶۵۹۵۹۷
۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
۸۶۷۶
وزارت شیلات کره جنوبی اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود تانکر سانحه دیده ایران حامل یک میلیون بشکه نفت در دریای چین حداقل ۲ هفته تا یک ماه دیگر بسوزد.
خبرگزاری فارس: وزارت اقیانوس‌ها و شیلات کره جنوبی اعلام کرد: تانکر نفت سانحه‌دیده ایران در دریای شرق چین احتمال دارد تا یک ماه دیگر بسوزد. چهارمین روز است که تانکر ایرانی که با کشتی حامل غلات در دریای چین تصادف کرده بود همچنان می‌سوزد.

بر اساس گزارش رویترز، در میان نگرانی‌ها از انفجار و غرق شدن دهها قایق نجات در حالی با بادهای بسیار شدید و امواج خروشان در مساحتی 3100 کیلومتر مربع برای نجات 31 خدمه و کنترل آتش دست و پنجه می‌کنند.

پارک‌سونگ‌دونگ مقام مسئول در وزارت شیلات کره جنوبی اعلام کرد: «ما معتقد هستیم که شعله‌های آتش حداقل برای دو هفته یا یک ماه دیگر ادامه خواهد یافت پیش از این نگرانی‌ها درباره انفجار و غرق شدن نفتکش بود.

این مقام رسمی وزارت شیلات کره جنوبی اعلام کرد: آنچه ما را نگران ساخته این است که در طول این ماه احتمال دارد اگر این محموله نفتی غرق شود آبهای ما را آلوده می‌کند.

تانکر سانچی با کشتی CF کریستال حامل غلات که از آمریکا به مقصد چین می‌آمد 4 روز پیش در دریای چین تصادف کرد.

سانچی حامل 136 هزار تن میعانات گازی (نفت فوق سبک) بود که بسیار قابلیت اشتعال دارد، این محموله معادل یک میلیون بشکه و به ارزش 60 میلیون دلار بود.

دولت چین اواخر روز سه‌شنبه اعلام کرد که نشتی گسترده‌ای در این تانکر نفتی دیده نمی‌شود و میعانات گازی زمانی که در معرض هوا قرار می‌گیرد بسیار سریع تبخیر می‌شود و وضعیت سوختن آن باعث می‌شود که مواد آلوده‌کننده‌ای از خود برجای نگذارد.

مقام رسمی وزارتخانه با بیان اینکه این احتمال وجود دارد به محض برخورد تانکر نفت با کشتی حامل غلات انفجار صورت گرفته است، گفت: احتمالاً کمتر از یک درصد مواد آلوده‌کننده بر آب جاری شود. تنها نگرانی از این بابت است که در صورت غرق شدن این کشتی آب دریا را آلوده کند.

پارک اعلام کرد: از آنجایی که فاصله این تانکر با کره جنوبی صد کیلومتر است بعید به نظر می‌رسد که نفت این کشتی به سمت سواحل این کشور جریان یابد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:44 - 1396/10/20
خدایا کمک کن دلت به جونیشون بسوزه
United Arab Emirates
14:57 - 1396/10/20
خدا تو بزرگی انها دستشون از چاره کوتاه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج