چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۰۸۹۷
۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
۱۳۱۳۰
موقعیت‌هایی وجود دارد که آرزو می‌کردیم کاش می‌توانستیم بهتر فکر کنیم. مثل مواقعی که برای امتحان درس می‌خوانیم، یا روی یک پروژه واقعا مهم کار می‌کنیم، یا سعی می‌کنیم مهارت جدیدی را یاد بگیریم.
برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: همه ما هر روز فکر می‌کنیم، این بخش بسیار مهمی از زندگی ماست. با این حال موقعیت‌هایی وجود دارد که آرزو می‌کردیم کاش می‌توانستیم بهتر فکر کنیم. مثل مواقعی که برای امتحان درس می‌خوانیم، یا روی یک پروژه واقعا مهم کار می‌کنیم، یا سعی می‌کنیم مهارت جدیدی را یاد بگیریم. به هر دلیلی که باشد، گاهی ما نیاز داریم عملکرد شناختی خود را تقویت کنیم.

نوشیدن قهوه

هرچند نوشیدن قهوه به مقدار زیاد و نداشتن خواب کافی و منظم برای سلامت بدن در دراز مدت خوب نیست، اما محققان متوجه شده اند که نوشیدن قهوه در کوتاه مدت فقط شما را هوشیار نگه نمی‌دارد، بلکه کمک می‌کند روی امور خسته کننده بهتر تمرکز کنید و هر چیز دیگری که با هوش در ارتباط است از جمله استدلال و زمان واکنش را تقویت کنید. باید تاکید کنیم محققان اعتقاد ندارند که قهوه به طور کلی شما را باهوش‌تر می‌کند فقط به طور موقت بازدهی مغزتان را بالاتر می‌برد.

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 

 
نور خورشید

گرچه آفتاب بیش از حد به پوست صدمه می‌زند، اما نور آفتاب بسیار کم هم برای مغز خوب نیست. محققان دریافته اند که افراد میانسال و مسن‌تر اگر ویتامین دی بیشتری داشته باشند بهتر عمل می‌کنند و ویتامین دی را می‌توانید به طور طبیعی از نور آفتاب دریافت کنید. محققان معتقدند که ویتامین دی می‌تواند روند پیرشدن مغز را کندتر کند. اگر نمی‌توانید مستقیما در معرض نور خورشید قرار گیرد مکمل‌های آن هم وجود دارند. البته باید توجه داشته باشید که مثل همه چیزهای خوب که زیادشان ضرر دارد، باید این مکمل را هم با احتیاط و به اندازه مصرف کنید.

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 
 


اجازه دهید ذهنتان منحرف شود

شاید فکر کنید برای اینکه مغزتان عملکرد بهتری داشته باشد باید روی موضوع مورد نظرتان تمرکز کنید. تا حدی درست است که بیشتر مواقع باید سعی کنید تنها یک کار را در لحظه انجام دهید. با این حال محققان متوجه شده اند کسانی که به خودشان اجازه می‌دهند بی اراده کار کنند و خیال پردازی کنند، در کارهای مربوط به حافظه بهتر عمل می‌کنند و عملکرد شناختی بهتری دارند. محققان معتقدند استراحت دادن به مغز در وظایف شناختی و فکرهای ساده عملکرد مغز را بهتر می‌کند و تلاش مداوم برای چند کار همزمان مغز را فرسوده می‌کند و پردازش چیز‌ها را دشوارتر می‌کند.

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 


با خودتان حرف بزنید تا چیز‌ها را پیدا کنید

بیشتر ما وقتی ببینیم کسی با خودش حرف می‌زند، فکر می‌کنیم دیوانه شده است. با این حال، محققان این موضوع را بررسی کرده و متوجه شده اند کاملا برعکس است. در این مورد افرادی که در حال پیدا کردن چیزی بودند مورد آزمایش قرار گرفتند و تاثیر حرف زدن مورد بررسی قرار گرفت. به شرکت کنندگان تصاویری نشان داده و از آن‌ها خواسته شد در حالی که نام آن وسیله را می‌گویند به دنبالش بگردند. آن‌ها متوجه شدند کسانی که نام وسیله را بلند می‌گفتند سریع‌تر آن را پیدا کردند. البته هرچه اشاره گفتاری کمتر به چیزی که دنبالش می‌گردیم مربوط باشد این ترفند کمتر کار می‌کند.
 
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 


رقصیدن

برخی مطالعات نشان می‌دهد که رقصیدن و سایر فعالیت‌های مشابه خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد. همچنن رقصیدن ذهن و بدن را مشغول نگه می‌دارد. فعالیت هایی که توانایی‌های شناختی را بیشتر تقویت می کنند آن هایی هستند که شما را مجبور می‌کنند سریع تصمیم بگیرید و هم چنین فعالیت هایی که شامل یادگیری الگوهای جدید می‌شود. رقصیدن فوق العاده است، زیرا شامل الگوهای مختلف می‌شوند.
 
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 
 


عادات خوردن

همه ما در مورد معجزات موادغذایی که ما را باهوش‌تر می‌کنند شنیده ایم. اما حقیقت این است که هرچند خوراکی‌ها می‌توانند شما را باهوش‌تر کنند، اما این موضوع کمی پیچیده‌تر از خوردن یکی دو غذای خوب است. برای تقویت عملکردهای شناختی با غذا، باید مطمئن شوید که مغز و بدنتان مواد مغذی مورد نیاز را دریافت می‌کند. برخی از انواع موادغذایی اصلی که به شما کمک می‌کنند، غذاهای حاوی اسیدچرب امگا ۳ (مثل ماهی)، آمینواسید‌ها و آنتی اکسیدان‌ها هستند که در بسیاری از خوراکی‌ها یافت می‌شوند. ویتامین‌ ای هم می تواند برای سلامت مغز خوب باشد و اغلب در دانه ها و مغز‌ها یافت می‌شود. کارشناسان بلوبری، آواکادو و غلات را هم پیشنهاد می‌دهند.

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 
 

 
بازی تتریس (خانه سازی)
 
محققان اثر تتریس روی مغز را بررسی کرده و چیز جالبی کشف کرده اند. دانشمندان با استفاده از اسکن‌های ام آر آی (MRI) متوجه شده اند که ماده خاکستری قشر مغز بعد از بازی تتریس برای مدت کوتاهی افزایش می‌یابد. هم چنین دریافته اند کسانی که تتریس بازی می‌کنند در امور فضایی عملکرد بهتری دارند. اما از همه جالبتر اینکه برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بازی تتریس بلافاصله پس از یک رویداد آسیب زا می‌تواند به پیشگیری از ایجاد خاطرات آزاردهنده کمک کند و حتی به مرور زمان منجر به فلاش بک‌های کمتری شود.
 
 چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 


ورزش کردن

افراد زیادی فکر می‌کنند بدنسازان یا ورزشکاران نسبت به بقیه هوش کمتری دارند، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش واقعا عملکرد شناختی را بهبود می‌بخشد. البته باید توجه داشت که محققان در مورد هوش کلی صحبت نمی‌کنند، بلکه درمورد توانایی مغز برای انجام وظایف شناختی صحبت می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش منظم عملکرد شناختی را در کودکان و بزرگسالا نتا ۱۰ درصد افزایش می‌دهد. البته نیاز نیست واقعا یک رژیم ورزشی بسیار سخت بگیرید، حتی یک پیاده روی عادی هم اثرات مثبتی روی مغز می‌گذارد.

 چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 


گرسنگی

شاید عجیب به نظر برسد که بگوییم گرسنگی عملکرد شناختی مغز را بهتر می‌کند آن هم بعد از اینکه در مورد خوردن موادغذایی صحبت کردیم که عملکرد مغز را تقویت می‌کنند. اما هرچند برخی خوراکی‌ها برای بهبود عملکرد شناختی در طولانی مدت مفید هستند، اما اگر نیاز دارید قدرت مغزی خود را به سرعت برای یک امتحان بالا ببرید، باید خودتان را گرسنه نگه دارید. دانشمندان در آزمایش موش‌ها متوجه شده اند که موش‌های گرسنه در وظایف شناختی عملکرد بهتری دارند. محققان معتقدند مغز ما هم وقتی فکر می‌کند به غذا نیاز دارد هوشمندانه‌تر عمل می‌کند. هم چنین معتقدند شیوع چاقی در آمریکا روی عملکرد شناختی افراد تاثیر گذاشته است.
 
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1396/10/23
عملکرد شناختی ینی همه ی عملکردای مغز؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1396/10/24
سلام
قضیه گرسنگی چیه یه جا میگن ادم گرسنه تو انتخاب غذا دقت نداره یه جا هم میگید گرسنگی عملکرد شناختی رو تقویت میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر