واکنش جدید به سخنان منتسب به هاشمی
۶۶۰۹۶
۱۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۷
۵۶۲۳
احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان منتسب به آیت الله هاشمی در مورد سوریه گفت: در مسئله هسته ای و حمله احتمالی آمریکا،سخنان آقای هاشمی بسیار عجیب و غیرقابل باور بود.
خبرگزاری مهر: احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان منتسب به آیت الله هاشمی در مورد سوریه گفت: در مسئله هسته ای و حمله احتمالی آمریکا،سخنان آقای هاشمی بسیار عجیب و غیرقابل باور بود. بحث سوریه و استفاده از بمب شیمیایی یقینا از مسائل امنیتی است و مسائل امنیت ملی در همه نظام های سیاسی در دنیا به صورت کاملا متمرکز مدیریت می شود.

توکلی با بیان این که اطلاعات و مسائل امنیتی در دنیا به صورت متمرکز جمع آوری و تحلیل و در نهایت تصمیم گیری می شود، ادامه داد: در ارکان حکومت مدیران ارشد و مسئولین باید بیش از هر کسی نسبت به این موضوع حساسیت به خرج دهند و موضع گیری در حوزه مسائل امنیت ملی را با توجه به تصمیم شورای عالی امنیت ملی اتخاذ کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم و ارتباط آن با مسائل امنیتی گفت: اهمیت این موضوع تا آنجاست که خداوند متعال در آیه 83 سوره نساء با تاکید بسیار زیادی دستور می دهد هر نوع خبری که درباره مسائل امنیت ملی مطرح می شود به مرکز حکومت ارجاع شود.

وی به تاکید اصل 176 قانون اساسی به موضوع امنیت ملی اشاره کرد و گفت: در آن جا بحث بر سر سیاست های امنیتی و دفاعی است و گفته می شود سیاست های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی در سایه سیاست های امنیتی تدوین و ترسیم شود. در همه جای دنیا نیز مسائل و منافع کشورها تابع مسائل امنیتی واکنش نشان داده شده است.

توکلی به توضیح اصل 176 قانون اساسی پرداخت و گفت: این اصل تاکید دارد این شورای امنیت ملی است که برای حفظ تامین امنیت و حفظ تمامیت ارزی بایستی به صورت متمرکز و مستقل تصمیم گیری کند این اصل قانون را همه عقلا نیز تایید می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: حرف زدن در مورد مسائل امنیتی مخصوصا در میان سران، مسئولان عالی رتبه و ارکان حکومتی باید متناسب با تصمیم شورای امنیت ملی اتخاذ شود.

توکلی بحث های دانشگاهی و تحلیلی را خارج از این سلسله مراتب امنیتی دانست و گفت: البته طبیعی است برخی حرف ها، نوشته ها در صنف دانشگاه ها و برخی رسانه ها با تاکید بر آزادی بیان و ایجاد فضای نقد و بررسی مجزا از این موضوع است اما مسئولان حکومتی نمی توانند فارغ از این اصل قانون اساسی و تاکید عقلا رفتار کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس سخنان منتسب به هاشمی درباره سوریه را بسیار تعجب بر انگیز خواند و گفت: خیلی عجیب است آقای هاشمی به عنوان سیاست مداری با سابقه، پیر و کارکشته به این اصل مهم توجه نکنند و حرفی بزنند که دولت امریکا آن را بهانه کرده و بخواهد به سوریه حمله کند و مسلمانان را به خاک و خون بکشد.

وی با بیان این که دلم نمی خواهد باور کنم این سخنان از آقای هاشمی درباره سوریه صحت دارد، ادامه داد: امیدوارم ایشان شخصا این مسئله را تکذیب کند و گرنه ما باید نظرمان را درموردشان تغییر دهیم، مهم این است که ما هم نظر با آمریکا نباشیم.

توکلی ادامه داد: چنانچه به فرض محال این سخنان و خبر درست باشد که خبر و تحلیل من این است که غلط است، آنگاه هم نوا شدن با آمریکایی ها یک اثر دارد و آن هم کشته شدن مردم بی گناه و از بین رفتن کشور سوریه به عنوان کشور حامی مقاومت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که آمریکایی ها گفتند قصدشان از حمله حذف اسد نیست، ادامه داد: آمریکایی ها گفته اند قصدشان تنبیه اسد است این به معنای آن است که می خواهند نقاط مهم این کشور را از بین برده و به کشتار مردم بپردازند. همچنین می خواهند جبهه مقاومت شکسته شود و بعد از آن سراغ حزب الله عراق و سراغ ما بیایند.

توکلی با اشاره به این که آمریکا می خواهد با این نوع رفتار حاکم مطلق منطقه شود افزود: در حالی که خودشان تندترین جنایت ها و شنیع ترین آدم کشی ها را انجام می‌دهند و از جائر ترین حکومت ها حمایت می کنند حالا مدعی اصلاح و تنبیه دولت مردمی سوریه شده اند.

وی سپس به سخنان هاشمی اشاره کرد و گفت: موضع گیری آقای هاشمی فارغ از این که از حیث امنیت ملی یک خطای فاحش است مقدمه جنایتی بزرگ در کشور سوریه می شود و کمک می کند امریکا خود را به عنوان مصلح منطقه مطرح و این طور نشان دهد حق دارد در مورد اینکه چه کسی را تنبیه یا تشویق کند  تصمیم بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که چنین اظهاراتی از یک مسئول عالی رتبه گناهی نابخشودنی است ادامه داد: حرف آقای هاشمی را از هر زاویه ای نگاه کنیم بسیار بعید است صحت داشته باشد ولی اگر خدای ناکرده صحت داشته باشد این خطا قابل گذشت نیست.

توکلی در پایان افزود: امیدواریم برداشت ما درست باشد و آقای هاشمی هر چه زودتر سخنان منسوب به خود را شخصا و محکم تکذیب کنند.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:30 - 1392/06/16
سالهاست که هاشمی موضع ش رو واضح بیان میکنه ولی نمیدونم چرا خیلی ها نمیخوان باور کنن .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:47 - 1392/06/16
بر این باور هستم هر کس بفکر امت اسلام ملت سوریه واینده مردم رنج وستم دیده بی پایان خاورمیانه است باید شجاعانه از اسد بخواهند کنار بکشد وسپس انتخابات ازاد تحت نظارت سازمان ملل وایران وروسیه وحتا عربستان برگذار شود چون ادامه این روند بی پایان جهانرا بسوی لحظه های هولناک ووحشت انگیز می کشاند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:00 - 1392/06/16
بنده حقیر به عنوان یک بسیجی که بارها در جنگ شرکت کرده ام چون واجب بوده رفته ام اگر در شرایط غیر واجب بود ملیاردها دلار بمن می دادنند نمی رفتم در صورتی که بسیار نیاز مند هستم ومضوعات جناب اقای توکلی را حق متین و واجب شرعی می دانم چون می دانم هرگو لوله ای که روی کشور عزیز سوریه این کشور خظ مقدم اسلام فرود اید ودل کودکی بلرزد هر کسی که با امریکا همسو شود با این جنایت شریک است اگر ان شخص در رکاب رسوالله جگیده وبه اندازه کو احد طلا انفاق کرده باشد اهل جهنم است مگر توبه کند
پاسخ ها
آرش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
آقای ناشناس هم مسلمان هستی هم به جبهه ها رفته ای اماهنوز یادنگرفتی کوه احد وگلوله راچگونه می نویسند .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:25 - 1392/06/16
بعید است که هاشمی رفسنجانی در مسائل حساس و مهم خارجی نا هماهنگ با سران نظام سخن بگویند.
منتهی طبقه بندی جلسات و هماهنگی ها فرق می کند .
قرار نیست همه مسائل و جلسات رسانه ای بشود.
افرادی مثل آقای توکلی که افراد خوب و مومنی هم هستند، عناصر سیاستمداری نیستند و با موقعیت های جابجائی مهره های شطرنج آشنائی کافی ندارند.

در این دنیای پر ماجرا و این جریان های نفوذی و پیچیده دشمن، آیا باید همه تصمیمات روزنامه ای بشود و یا از تلویزیون پخش شود و آیا لازم است همه چیز به اطلاع عموم برسد تا دشمنان از همه چیز ما مطلع شوند و دست ما رو بخونند.
آیا هیچ احتمال دیگری غیر از آنچه ما فکر می کنیم نباید بدهیم.

فکر می کنم مقداری خویشتنداری خوب است ما باید به مسئولین خود فرصت بدهیم تا کارشان را بکنند.

وانگهی رهبر معظم انقلاب حاضر و ناظر هستند، اگر جای مهمی ناهماهنگی پیش بیاید، مسائل و سیاست ها را تنظیم خواهند فرمود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:29 - 1392/06/16
نظر امید قابل توجه است.

خوب است همه کسانی که قلم به دست دارند و یا تریبونی در اختیارشان قرار می گیرد به این مسئله توجه کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج