زبده‌ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان
۶۶۱۶۹۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
۱۱۷۷۶
دنیای امروزی در بسیاری از مناطق دچار فساد و خشونت چه از جانب بخش قانونی و دولتی و چه از جانب خلافکاران شده است. بدین ترتیب پلیس ها باید از آموزش و مهارت بالایی برخوردار باشند. در ادامه شما را با کشورهایی که بهترین آموزش ها را در اختیار پلیس هایش قرار می دهد آشنا خواهیم کرد.
برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: دنیای امروزی در بسیاری از مناطق دچار فساد و خشونت چه از جانب بخش قانونی و دولتی و چه از جانب خلافکاران شده است. خلافکاران همواره وجود دارند و با رفتارهای قانون شکنانه و مسموم خود محیط شهرهای بزرگ و کوچک را آلوده می کنند. قدرتمندان جامعه نیز کسانی هستند که اهرم سیاسی، ثروت، دارایی و هر چیزی که یک انسان می تواند تصور کند را در دست دارند.
 
افراد طبقه پایین جامعه نیز همواره تلاش دارند که درآمد کافی و ثابتی داشته و برخی از آن ها باعث تشکیل گروه های خلافکار زیرزمینی می شوند. از زمانی که انسان وجود داشته همواره میزانی از خشونت و خلافکاری و فساد وجود داشته و همیشه افرادی بوده اند که برای رسیدن به خواسته هایشان سراغ خشونت و کارهای غیرقانونی رفته اند.
 
بدین ترتیب دست یافتن به خواسته ها برای این عده همیشه با از دست رفتن جان و یا ثروت دیگر افراد همراه بوده است. در این میان وظیفه پلیس حفظ امنیت مردم و مبارزه با خلافکاران بوده است. بدین ترتیب پلیس ها باید از آموزش و مهارت بالایی برخوردار باشد. در ادامه شما را با کشورهایی که بهترین آموزش ها را در اختیار پلیس هایش قرار می دهد آشنا خواهیم کرد.
 
10- پلیس سلطنتی سوار کانادا
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

اگر چه بخش خدمات پلیسی کانادا برخلاف کشورهای دیگر هیچگاه تجربه جنگی نداشته است اما همیشه یکی از بالاترین استانداردهای آموزشی را دریافت کرده است که آن ها را برای شرایط ناگوار کاملاً آماده می سازد. پلیس سوار کانادا از طریق برنامه های دانشگاهی برای خدمت آماده می شود و هر یک در تخصصی ویژه آموزش می بینند.
 
آن ها برای دنیای واقعی آموزش دریافت می کنند و برای آمادگی بیشتر تمرینات و آموزش های میدانی بسیار سختی را طی می کنند. نیروی پلیس سوار کانادا بیش از 140 سال پیش تاسیس شده است. در هر بخش از پلیس سوار کانادا بخش های کوچکتری وجود دارد که آموزش های خاص تری را در اختیار نیروهای خود قرار می دهد. بدین ترتیب پلیس سوار کانادا از توان مدیریت و نظم بسیار بالایی برخوردار است که در تمامی جهان شناخته شده می باشد.
 


9- پلیس ملی هلند
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

هلند در حوزه پلیسی یکی از بهترین و دقیق ترین سیستم ها را دارد. پلیس ملی هلند با داشتن 25 واحد محلی دارای رهبری واحدی است که زیر نظر مجلس این کشور فعالیت می کند. علاوه بر وظیفه حفظ امنیت مردم و مبارزه با تخلفات، این نیروها به صورت روزانه در خیابان ها حضور داشته و سعی می کنند به سرعت مانع از قانون شکنی هایی مانند سرقت اتومبیل و دستبرد به خانه های مسکونی شوند.
 
همچنین تمام واحدهای پلیس ملی هلند در زمینه مبارزه با فساد مالی، کلاهبرداری، قاچاق مواد مخدر، خرید و فروسش غیرقانونی سلاح، قاچاق انسان، تجاوز جنسی و دیگر قانون شکنی های بزرگ و کوچک آموزش جامع دیده اند. از سال 2002 پلیس این کشور چه از لحاظ پرسنل و تجهیزات و چه روزآمد بودن آموزش های متعدد تقویت شده است و نزدیک به 18 درصد از پرسنل آن را زنان تشکیل می دهند.
 


8- پلیس ملی چین
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

این پلیس همانطور که از نام آن بر می آید مسئولیت خدمت رسانی و حفط امنیت مردم کشور را بر عهده دارد. پلیس کشور چین شباهت بسیاری به دیگر رسته های ارتش کشور داشته و آموزش های مشترک و مشابهی را دریافت می کند.
 
بدین ترتیب کاملاً مشخص است که نیروهای پلیس در چین آموزش های سخت و طافت فرسایی را طی می کنند که تقریباً در هیچ کشور دیگری برای نیروهای پلیس اعمال نمی شود. پلیس ملی چین بخش های متعددی مانند نیروی گشت زنی، مراقبت از مرز و تامین امنیت دارد که هر کدام آموزش های ویژه ای دریافت می کنند. حتی نیروهای آتشنشانی نیز جزیی از نیروی پلیس بوده و آموزش های مشابهی دریافت می کنند. هر یک از بخش های پلیس ملی چین وظیفه خاصی داشته و سازماندهی آنان چنان دقیق است که وظایف هر یک به خوبی ترسیم شده و در هنگام عمل دچار سردرگمی نمی شوند.
 


7- پلیس فدرال آلمان
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

پلیس فدرال آلمان، نماد آموزش و نظم در میان کشورهای اروپایی است که در 16 ایالت نیروهای خاص و ویژه داشته و دو آژانس ویژه فدرال نیز به صورت کمکی به این واحدها کمک می کنند. هر واحد وظیفه، سیستم قانون گذاری و مهارت مجزای خود را دارد.
 
بیش از 40.000 نیروی زبده و آموزش دیده جدید در سال های اخیر به پلیس فدرال آلمان تزریق شده است. پلیس فدرال آلمان از استقلال بالایی برخوردار بوده و در بسیاری از موارد بدون کسب اجازه و دستور از مقامات بالا می توانند رأساً وارد عمل شوند. آلمان دانشگاه پلیس ویژه ای دارد که نیروهای تازه استخدام شده پلیس در تمامی بخش ها در آن آموزش های ویژه و سختی دریافت می کنند. پلیس آلمان در زمان نازی ها نیز پیشرفت زیادی داشت.
 


6- پلیس فدرال استرالیا
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

نیروی پلیس فدرال استرالیا همواره به آموزش های گسترده و داشتن توان بالا مشهور بوده است. در استرالیا پلیس این کشور در ساختار حکومتی قدرت بسیار بالایی دارد و از استانداردهای بالایی برخوردار است. پلیس این کشور در زمینه ی مبارزه با قاچاق مواد مخدر بسیار فعال بوده و در یک مورد محموله ای به ارزش 900 میلیون دلار متامفتامین را کشف و ضبط کرد که بزرگ ترین محموله کشف شده این ماده مخدر صنعتی در سراسر دنیا بود. همچنین پلیس فدرال استرالیا با مهارت ها و آموزش های گسترده ای که به پرسنل خود ارایه می دهد در زمینه مبارزه با جرم و جنایت بسیار موفق بوده است.
 
همچنین این نیرو به طور ویژه ای با نیروهای ضد تروریسم کشور همکاری می کند و بدون این که مانع آزادی های مدنی شهروندان شود خرابکاری های بسیاری را ناکام گذاشته است. پلیس فدرال استرالیا یکی از اولین و پیشروترین پلیس های سراسر جهان است که عدالت و برابری جنسیتی را در میان پرسنل خود حکمفرما ساخته است و قرار است که در سال های آینده پلیس های زن بیشتری وارد این نیرو شوند.
 


5- پلیس ملی فرانسه
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای جهان است که بخش قابل توجهی از صنعت جهانگردی جهان را به خود اختصاص داده و هر ساله مردم زیادی از سراسر جهان برای دیدن مناظر دیدنی فرانسه به این کشور سفر می کنند. در سال های اخیر نیز گروه های تروریستی سعی داشته اند با حملات انتحاری آرامش جهانگردان و شهروندان این کشور را مختل کنند.
 
بخشی از پلیس این کشور به نام نیروهای پلیس شهری شناخته می شوند که با جرایم کوچکی مانند جیب بری، سرقت به عنف، پیدا کردن اشخاص گم شده، تصادفات خودرویی و جرایم رانندگی سروکار دارند. هر بخش از پلیس این کشور وظیفه خاص خود را دارد و پلیس شهری و نیروهای ژاندارمری نیز با پلیس ملی کشور که مسئولیت حفظ نظم شهری را بر عهده دارد همکاری می کنند. نیروهای ویژه این کشور نیز تحت نظر پلیس ملی عمل می کنند.
 


4- پلیس نیوزیلند
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

کالج سلطنتی پلیس نیوزیلند مسئولیت آموزش و آماده سازی نیروهای تازه کار پلیس این کشور را بر عهده دارد. در هر دوره بهترین افراد انتخاب شده و به گروه های ویژه فرستاده می شوند که از هر لحاظ زبده و آموزش دیده هستند. نیروهای پلیس این کشور نحوه استفاده از سلاح های سنگین و سبک را به یک اندازه یاد می گیرند و شامل نیروهای اورژانسی، نگهبانی، ضد ترور، جنایی، بازپرسی، مبارزه با مواد مخدر، قضایی، مبارزه با قاچاق انسان و بخش جرائم اینترنتی است. نیوزیلند یکی از زبده ترین نیروهای پلیس جهان را دارد.
 


3- پلیس ایالتی ایتالیا
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

علاوه بر غذاهای خوشمزه، پاستا، سواحل زیبا و غروب های دلنشین، کشور ایتالیا منزل خانواده های مافیایی است که یک دنیای زیرزمینی سازمان یافته و مخوف دارند. نیروهای پلیس این کشور که به پلیس ایالتی مشهور هستند یکی از قوی ترین نیروهای پلیس جهان را تشکیل داده اند که دارای یک نیروی ویژه ضد مافیایی است. این نیروها چنان زبده و سازمان یافته هستند که موفق شده اند دو تن از سرکردگان خطرناک مافیا که سال ها در عمق کوهستان های کشور پنهان شده بودند را دستگیر نمایند.
 
نیروی پلیس این کشور بیش از 300.000 نیروی فعال در 5 بخش ملی و 5 بخش محلی دارد که آن را به بزرگ ترین نیروی پلیس در سراسر اروپا تبدیل کرده است. نیروی پلیس این کشور در صورت نیاز از کمک ارتش و نیروهای ویژه استفاده خواهد کرد و بهترین تجهیزات و خودروها نیز در اختیار این نیروها قرار داده شده است.
 


2- واحد پلیس نیویورک
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

واحد پلیس نیویورک بهترین واحد پلیس در سراسر ایالات متحده بوده و برای اولین بار در سال 1845 تشکیل شده است. چنین نیرویی با این همه تجربه بدون شک حرف های زیادی برای گفتن دارد و در پایگاه پلیس شهری بهترین و سختگیرانه ترین آموزش ها در اختیار داوطلبان ورود به اداره پلیس این شهر قرار می گیرد. حفظ امنیت شهری که بیش از 8 میلیون جمعیت دارد بدون شک به نیروهایی زبده و باتجربه نیاز خواهد داشت.
 
در سال های اخیر به دلیل تلاش های پلیس این شهر، میزان جرم و جنایت در نیویورک سیتی به میزان 80 درصد کاهش یافته است. هر نیروی داوطلبی که وارد این بخش از پلیس می شود علاوه بر تمرینات فیزیکی و آمادگی جسمانی دشوار، در زمینه های متنوعی مانند رانندگی، علوم کامپیوتر، مهارت های تکنیکی و تاکتیکی، اسلحه شناسی، مردم شناسی، حقوق مدنی، جرم شناسی، آموزشی، مبارزه با تبعیض نژادی و دیگر حوزه نیز آموزش های مبسوط دریافت خواهد کرد.
 


1-آژانس پلیس ملی ژاپن
 
 زبده ترین نیروهای پلیس در سراسر جهان

پلیس ملی ژاپن قوی ترین و زبده ترین نیروی پلیس سراسر جهان شناخته می شود. پلیس ژاپن یکی از منظم ترین و درستکارترین پلیس ها در سراسر جهان است و به ندرت می توان مانند سایر نقاط جهان نیروی پلیس فاسدی در این کشور یافت. نیروهای پلیس این کشور اعم از زن و مرد آموزش های یکسانی در بخش های متعدد دریافت می کنند.
 
پلیس ملی ژاپن بخش های تخصصی و ویژه متعددی دارد که هر کدام وظایف تعیین شده ای دارند و هر داوطلب علاوه بر آموزش های عمومی در آن بخش ها نیز آموزش های خاصی را خواهد گذراند. به دلیل این که این کشور همواره با فجایع طبیعی روبرو می شود نیروهای پلیس آن نیز آموزش های خاصی برای کنترل شرایط و نظم در هنگام بروز چنین فجایعی دیده و یاد می گیرند که در اینگونه مواقع چطور باید با مردم مناطق فاجعه زده همدردی کرد و از رنج آن ها بکاهند.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1396/11/03
پلیس های ما هم خیلی خوبن
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1396/11/03
ممنون از مطلبتون
جا داشت واقعاً از زبده ترین پلیس دنیا ، پلیس پر افتخار و مردمی ایران نیز ذکری به میان می آمد
واقعاً خیلی حیف شد
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1396/11/04
پلیس ایرانی مامورا انقدر چاقن که اول شکمشون از در وارد میشه بعد خودشون
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1396/11/04
پلیس های ایران هم تو ایجاد رعب و حشت و زدن مردم و گیر دادن به مردم و .....کشور خودشون حرف ندارن باید در ردیف اول درج بشن
تو همه کشورا آدم با دیدن پلیس حس امنیت داره تو ایران بر عکسه
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1396/11/07
از ویژگیهای بارز پلیس ایران اینست که وقتی از دور میبینی حس گناهکار بودن به آدم دست میده و وقتی که رفتن تازه احساس امنیت میکنی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج