۱۰ جنگنده برتر نسل پنجم جهان؛ شکارچیان ناپیدا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۱۷۱۱
۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۱
۲۴۹۷۱
جنگنده نسل پنجم استاندارد کنونی مورد قبول برای جنگنده های نسل جدید است. این نسل در واقع از سال 2014 برای جدیدترین و پیشرفته ترین جت های جنگنده جدید در ایالات متحده و سراسر جهان در نظر گرفته می شود.
برترین ها - ترجمه از حسین علی پناهی: جنگنده نسل پنجم استاندارد کنونی مورد قبول برای جنگنده های نسل جدید است. این نسل در واقع از سال 2014 برای جدیدترین و پیشرفته ترین جت های جنگنده جدید در ایالات متحده و سراسر جهان در نظر گرفته می شود. جنگنده های نسل پنجم برترین های تکنولوژیکی و ساختاری متعددی نسبت به جنگنده های نسل چهارم دارند. این جنگنده ها در تمامی شرایط قابلیت پنهانکاری داشته، به احتمال فراوان توسط رادارها شناسایی نشده، عملکرد خیره کننده ای در مانورهای هوایی داشته، سیستم ارتباط الکترونیکی خارق العاده و بسیار پیشرفته ای داشته و سیستم کامپیوتری کاملاً یکپارچه و هماهنگ آن ها می تواند در هنگام نبرد برای آگاهی از تمامی شرایط میدان جنگ با دیگر بخش های جنگنده یک شبکه بی نقص و بسیار پیچیده را شکل دهد.
 
تنها جنگنده نسل پنجم آماده نبرد با نام لاکهید مارتین اف 22 رپتور در سال 2005 به استخدام نیروی هوایی ایالات متحده درآمد و بقیه جنگنده های نسل پنجمی که در سراسر جهان ساخته شده اند هنوز در مراحل قبل از آمادگی برای میدان نبرد قرار داشته و وارد سرویس نظامی نشده اند. در ادامه این مطلب شما را با پیشرفته ترین و بهترین جنگنده های نسل پنجم جهان اشنا خواهیم کرد.
 
 هال اَی ام سی اَی (هند)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

هواپیمای جنگی پیشرفته (اَی ام سی اَی) یک هواپیمای تک نفره دو موتوره نسل پنجمی با قابلیت پنهانکاری و با چندین کارکرد است که توسط نیروی هوایی هند طراحی شده و قرار است مکمل دیگر هواپیماهای جنگنده ساخت این کشور باشد. سال هاست روی ساخت این جنگنده نسل پنجم کار شده و قرار است در سال 2018 از اولین نمونه آن رونمایی شود.
 


 شنیانگ جَی 31 [اف 60] (چین)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

جنگنده شنیانگ جَی 31 با نام مستعار «جیرفالکون» یا فالکون هاک یک جت جنگنده نسل پنجم دو موتوره سایز متوسط است که در حال حاضر کمپانی هواپیماسازی شنیانگ در حال توسعه آن می باشد. این جنگنده اولین پرواز خود را در 31 اکتبر 2012 انجام داد و همراه با دو جت جنگنده جی 11 یک پرواز آزمایشی 10 دقیقه ای را به پایان رساند. بدین ترتیب چین به دومین کشوری تبدیل شده که از سال 1991 تاکنون دو جنگنده نسل پنجمی را همزمان به صورت میدانی آزمایش کرده است.
 


هال- سوخوی پی ام اف/ اف جی اف اَی (هند و روسیه)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

جنگنده نسل پنجمی سوخوی/هال توسط کشورهای هند و روسیه به طور مشترک در حال توسعه است. در واقع این جنگنده نسخه اشتقاقی تی50 است که به طور ویژه برای نیروی هوایی هند طراحی شده است. نسخه کامل این جنگنده در 43 مورد نسبت به تی 50 روزآمدتر و پیشرفته تر شده که از آن میان می توان به افزایش توان پنهانکاری، تعبیه سنسورهای پیشرفته سوپرکروز، شبکه سازی و سیستم ارتباطی پیشرفته هوایی و تعدادی موارد دیگر اشاره کرد. اولین نمونه از این جنگنده در سال 2014 آزمایش شده و قرار است در سال 2022 در اختیار نیروی هوایی این کشور قرار گیرد.
 


 تای تی اف ایکس (ترکیه)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

ارتش ترکیه که دیگر میلی به خرید تجهیزات نظامی پیشرفته خارجی ندارد سعی کرده که خود دست به تولید و طراحی تجهیزات پیشرفته نظامی بزند تا یکی از قدرت های نظامی برتر منطقه باقی بماند. جنگنده نسل پنجمی تای تی اف ایکس توسط کمپانی هوافضای ترکیه طراحی شده و توانسته در کنار اندک کشورهای سازنده جنگنده های نسل پنجمی یعنی ایالات متحده، روسیه، چین، ژاپن و کره جنوبی قرار گیرد.
 


میتسوبیشی اَی تی ایکس [شین شین] (ژاپن)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

در تلاش برای رقابت با ارتش های دیگر کشورهای جهان، ژاپن در حال توسعه هواپیمای نسل پنجم بومی خود با نام میتسوبیشی اَی تی ایکس است که نمونه اولیه جنگنده نسل پنجمی این کشور است که از تکنولوژی پیشرفته پنهانکاری استفاده می کند. این جنگنده توسط موسسه تحقیقات و توسعه فناوری نظامی وزارت دفاع ژاپن طراحی شده و کمپانی بزرگ میتسوبیشی نیز وظیفه ساخت و توسعه آن را بر عهده گرفته است. بسیاری این جنگنده را اولین جنگنده رادارگریز و پنهانکار ساخت ژاپن می دانند.این جنگنده اولین پرواز خود را در سال 2014 انجام داد.
 


 کای کا اف ایکس (کره جنوبی)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

کا اف ایکس پروژه ساخت اولین جنگنده نسل پنجم کره جنوبی با مشارکت نیروی هوایی اندونزی است که رهبری پروژه آن را نیروی هوایی کره جنوبی بر عهده دارد. این دومین پیشرفته بزرگ نیروی هوایی کره جنوبی پس از ساخت جنگنده اف اَی 50 است. این جنگنده قرار است تفاوت های زیادی با جنگنده های نسل چهارم این کشور داشته و از لحاظ سیستم رهگیری و نبرد، سیستم ارتباط هوایی، چابکی، موتوری، ساختار بدنه و ویژگی های پنهانکاری یکی از بهترین هواپیماهای نسل پنجمی جهان به شمار می اید.
 


 لاکهید مارتین اف 35 لایتنینگ 2 (ایالات متحده)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

لاکهید مارتین اف 35 لایتنینگ 2 یک جنگنده نسل پنجمی بسیار پیشرفته و پیچیده است که وزارت دفاع ایالات متحده سرمایه گذاری وسیعی را برای طراحی و ساخت آن انجام داده است. این جنگنده سه نسخه مجزا دارد و با توجه به ویژگی های خارق العاده پنهانکاری و سیستم کامپیوتری خود از پیشرفته ترین و خوفناک ترین جنگنده های جهان به شمار می آید هر چند هنوز در چند بخش محدود با مشکلاتی همراه است.
 


سوخوی 57 (روسیه)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

سوخوی 57 یک جت جنگنده دو موتوره است که توسط کمپانی سوخوی برای نیروی هوایی روسیه طراحی شده است. سوخوی 57 در واقع نمونه اولیه این جنگنده نسل پنجم است که قصد دارد جایگزین میگ های 29 و سوخوی 27 شود. نمونه اولیه این جنگنده در سال 2010 اولین پرواز آزمایشی خود را انجام داده و نمونه هایی از آن نیز در جنگ سوریه مورد استفاده قرار گرفت.
 


 چنگدو جَی 20 [بلک ایگل] (چین)
 
 10 جنگنده برتر نسل پنجم جهان

این چنگنده نسل پنجمی تک نفره چند منظوره با دو موتور توسط گروه صنعتی هواپیماسازی چنگدو ساخته شده و اولین پرواز آزمایش خود را در ژانویه 2011 انجام داد. بر اساس گفته های مقامات ارشد نظامی چین این جنگنده حداکثر تا سال 2019 وارد سرویس در نیروی هوایی این کشور خواهد شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/10/25
پس سلطان رپتور کووو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
اف ۲۲ که اول گفتش. تنها جنگنده نسل پنجمی که وارد یگان شده اونم سال ۲۰۰۵ بقیشون تازه دارن آزمایشی پرواز میکنن. تا بیان راه بیوفتن آمریکا یه نسل ۶ رو میکنه خخخ
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1396/10/25
این هواپیماها به جز اف 35 در حدی نیستن که در کنار سلطان قرار بگیرن به دو دلیل اول اینکه همشون کپی کاری از رو رپتورن دوم اینکه اگر به درد میخودرن الان آمریکا یه چیز جدیدتر رو میکرد وقتی تا الان رو نکرده یعنی همچنان رپتور حرف اول میزنه.
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1397/11/07
توجه کردین بیشترشون شبیه اف22 ساخته شدن
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1399/06/02
دوستان
بنده برای پروژه دانشگاه باید روی موتور جنگنده های نسل5 تحقیق کنم.
ممنون میشم اگر کسی اطلاعات داره کمک کنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر