دولت‌آبادی: آقایان با ادبیات 50 ساله ما چه کردند؟
۶۶۵۲۳۰
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
۳۶۸۳
محمود دولت‌آبادی در مراسمی که به اکران خصوصی فیلم "پل خواب" ساخته اکتای براهنی، فرزند رضا براهنی اختصاص داشت، خطاب به جوانان ایران گفت: به همه جوانان توصیه می‌کنم که سماجت کنند و انرژی خود را متمرکز نگه دارند و دست از سماجت برای کار و خلاقیت برندارند.
خبرگزاری ایلنا: محمود دولت‌آبادی شب گذشته (شنبه 30 دی‌ماه) در اکران خصوصی فیلم سینمایی "پل خواب" به کارگردانی اکتای براهنی با اشاره به وضعیت امروز ادبیات گفت: اگر زمانی می‌شنیدیم که رضا براهنی شعری چاپ کرده است، می‌دویدیم تا آن شعر را زود‌تر بخوانیم یا اگر می‌گفتند هوشنگ گلشیری و بهرام صادقی جایی قرار است داستانی بخواند، ما می‌دویدیم تا به داستان‌خوانی او برسیم.
 
دولت‌آبادی: آقایان با ادبیات 50 ساله ما چه کردند؟ 

وی ادامه داد: رضا براهنی در فضای مطبوعاتی و ادبیاتی ما یک انرژی عجیب بود و توانایی غریبی داشت. حضور براهنی در جامعه ادبی ما مترادف با زنده نگه داشتن جامعه ادبی بود و ما گاهی فکر می‌کردیم که این براهنی چقدر انرژی دارد که در نقد ادبی و شعر و رمان همزمان فعال است.

دولت‌آبادی ادامه داد: امروز آقایان باید یک لحظه با خودشان فکر کنند با ادبیات ۵۰ ساله و نویسندگان ما چه کردند؟

دولت‌آبادی با اشاره به حادثه دردناک غرق شدن کشتی سانچی گفت: من امروز غصه می‌خورم فقط. زیرا همانگونه که مادرم می‌گفت؛ من هم معتقدم غمخواره را غم کم نیست، بارخواره را بار. حالا این موضوع را تقسیم کردند به یک دو درصدی و یک 98 درصدی.
وی خطاب به اکتا براهنی ادامه داد: امیدوارم آن انرژی و نیرویی که رضا براهنی داشت به فرزندانش منتقل شده و این انرژی به بار بنشیند. امیدوارم سماجت رضا براهنی در فرزندان وی نیز باشد. امروز هم به همه جوانان توصیه می‌کنم که سماجت کنند و انرژی خود را متمرکز نگه دارند و دست از سماجت برای کار و خلاقیت برندارند و من اگرچه خیلی غمگینم اما وقتی به جوانان نگاه می‌کنم، امیدوار می‌شوم و از دیدن آن‌ها شاد می‌شوم.


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1396/11/02
اقای عزیزی که بعد از چهل سال امده ای ادعای ارث پنجاه ساله را میکنی چهل سال پیش شما و بقیه ادبا جبهه اتان کافه نادری بود و چند ر وزنامه که باهم مچ اندازی ادبی کنید مردم را به امان خدا رها کرده بودید مملکتی که روشنفکرهایش شما بودید و غایب از صحنه اجتماع نتیجه اش این میشه شما ها همه اتان وا دادید یکی دنبال آیدا بود یکی دنبال سیمین اقای دولت ابادی واداده بودید مردم را تنها گذاشتتید شما ها مسئولین ارث از کی میخواهید ؟
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1396/11/02
تو کار مدیریت رفته بودی دولت ابادی کجا بودی شعر میگفتی بزرگ ما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج