نامه مهناز افشار به معصومه ابتکار
۶۶۵۳۲۹
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
۷۸۸۱ 
در پی انتشار تصاویر کودکان کار شهرستان بروجرد در کانال رسمی شهرداری این شهر و برخورد مجرمانه با این کودکان، مهناز افشار به معصومه ابتکار نامه نوشت.
سینماسینما: در پی انتشار تصاویر کودکان کار شهرستان بروجرد در کانال رسمی شهرداری این شهر و برخورد مجرمانه با این کودکان که اسباب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی را فراهم کرد، مهناز افشار (بازیگر و سخنگوی پویش بدسرپرست تنها‌تر است) در نامه‌ای سرگشاده از معصومه ابتکار (معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده) درخواست کرد پیگیر حقوق این کودکان آسیب‌دیده باشد و لبخند را به لب‌های این آن‌ها بازگرداند.
 
نامه مهناز افشار به معصومه ابتکار 

متن نامه مهناز افشار به این شرح است:

سرکار خانم ابتکار

معاون محترم رییس جمهور در امور زنان و خانواده

چند روز پیش مصاحبه‌ای از قول شما خواندم که گفته بودید همه شهروندان باید اورژانس اجتماعی را بشناسند و بدانند که در صورت مشاهده کودک‌آزاری می‌توانند به آن مراجعه کنند، بگذریم از اینکه بار‌ها شهروندان به دوستان پویش «بدسرپرست تنها‌تر است» گزارش داده‌اند که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته‌اند و پیگیری‌هایشان بی‌نتیجه مانده است، نکته و سوال اما موضوع دیگری است.

ابتدا تا انتهای گفت‌وگوی شما را خواندیم و ندیدیم که توضیح داده باشید در صورتی که نهاد‌ها یا مسئولین مرتکب اعمال قبیح کودک‌آزاری شده باشند باید به کجا اطلاع بدهیم، آن کودکان معصوم باید به کجا و چه کسی مراجعه کنند تا پناه‌شان بدهد و حقوقشان را احیا کند، البته اگر احیا شدنی باشد!

حتما خبر دارید و حتما شنیده‌اید، شاید هم آن تصویر موهن و سراسر اندوه را دیده‌اید؛ شهرداری بروجرد در یک رفتار غیرانسانی، کودکان قربانی فقر و خشونت و آسیب‌دیده از کار در خیابان را دستگیر کرده و از آن‌ها که به ردیف با سرهای پایین ایستاده‌اند، همچون مجرمان سابقه‌دار عکس گرفته و با افتخار در کانال رسمی‌اش منتشر کرده است، انگار نه انگار که فرد فرد ما به عنوان شهروندان جامعه به خاطر به وجود آمدن فاجعه کودکان کار و آسیب دیده مقصر و گناهکاریم. فاجعه‌تر آنکه بلافاصله بعد از انتشار این عکس و تقبیح آن از سوی رسانه‌ها نایب‌رئیس شورای شهر بروجرد، لابد برای حفظ آبرو مصاحبه‌ای کرده و گفته که با خاطیان که روابط عمومی شهرداری بروجرد باشد برخورد خواهد شد، البته نه به خاطر دستگیری کودکان، که به دلیل انتشار تصاویر آنان!

حال‌آنکه نفس این عمل (دستگیری کودکان) بار‌ها غم‌انگیز‌تر از انتشار آن تصاویر است.

بنده نه به عنوان سخنگوی پویشی که قریب دو سال است برای احقاق حقوق کودکان قربانی خشونت تلاش می‌کند که به عنوان یک مادر که از دیدن این تصویر بندبند وجودم به لرزه درمی‌آید، از شما خواهش می‌کنم پیگیر حقوق این کودکان آسیب‌دیده باشید؛ اگرچه برخورد با جنابان خاطی که مسئولان شهرداری بروجرد باشند، دلِ ‌شکسته و دردمند هیچ‌کدام از این کودکان را التیام نخواهد داد چراکه این زخمی ناسور است که درمانش به راحتی‌ نیست.

در پویش «بدسرپرست تنها‌تر است» بار‌ها درباره کودکان رنج‌دیده از خشونت و «بدسرپرست» هشدار دادیم، برای روسای سه قوه نامه نوشتیم، از رییس جمهور محترم درخواست کردیم بحران کودکان قربانی خشونت را جدی بگیرند، اما افسوس…

یک روز در تهران به اسم ساماندهی کودکان کار و خیابان و به بهانه زیباسازی شهر، عملیات تعقیب و گریز در خیابان علیه کودکان راه می‌اندازند، در مشهد بر تن همین کودکان یونیفرم رسمی بهزیستی را تن می‌کنند که مثلا کار کودک و خیابان‌گردی‌اش را قانونی کرده باشند و حالا هم که در بروجرد برایشان سنگ تمام گذاشته‌اند. کی و کجا قرار است برای این کودکان و رنج‌هایشان کاری کنیم خدا می‌داند. ای‌کاش اگر برای حل مشکلاتشان قدم برنمی‌داریم، نمک بر زخم کاریشان نپاشیم.

به عنوان یک شهروند، به عنوان یک مادر و به عنوان سخنگو و نماینده پویشی متشکل از بیش از ۴۵۰ هنرمند از شما تقاضا دارم پیگیر حقوق پایمال شده کودکان بروجردی باشید. ما منتظر لبخند این کودکان هستیم.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1396/11/01
یعنی شهردار بروجرد و بقیه همکارانش اینقدر بی فرهنگ هستند که این نمیفهمند اینها شاید نان اور خانه باشند...شرمتان باد
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1396/11/01
درود به خانم افشار
پاسخ ها
م خسروی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شد افشار تو یه مساله نظر نده؟؟!!چرا فکر میکنه علم لدن داره؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/11/01
ابتکار هم حالا نامه رو میگیره و پرت میکنه تو سطل آشغال و میگه رسیدگی شد.سیستم اداری ما اینجوره
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1396/11/01
باز این خانم دیپلمه اظهار فضل کرد. نه به کشتار کودکان شیرخشک خوار نه به حمایت از کودکان خیابانی .. خدا شفا بده
پاسخ ها
راستگو
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
اقا یا خانم پروفسور.محمود دولت ابادی یکی از بهترین رمان نویسهای کشورمون هستند.جالبه بدونی سیکل هستن.خیلی هام هستن تحصیلاتشون بالاست ولی شعورشون وفهم ودرکشون خیلی پایینه
خودم
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
ببخشید شما چندتا لیسانس خریدی
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1396/11/01
اره خانم ابتکارم گوش میکنه به این حرفا، ایشون پسرشو فرستاده خارج کلی هم افتخار میکنه چی میدونه از درد مردم
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1396/11/01
شوهرت که شیرخشک آلوده میاروابتکارم که خاله مریم جزوبدسابقه ترین مسول چه شود اگه فکربچههایین شغل وکاربدین باوجودافغانی مهاجراکاردیگه نیست توهرخانه به قول نمایندگان۱تا۲نفربیکارن وبیش از۳۰درصدسرپرست خانوادهای ایرانی فقیروکارگر بیکاروفقیرن چه توجیحیه اینقدرافغانی مهاجرچراکاری نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1396/11/01
خانم ابتکار لطفا از پسرتون که اقامت امریکای جهانخوار داره..درخواست ارائه طریق جهت حل مشکلات بفرمایید...
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1396/11/01
کاربر ۱۷.۰۵ .ما از زندگی کسی خبر نداریم و نباید تهمت بزنیم .تهمت باعث میشه سرخودتم بیاد خدای نکرده.حالا کاری ندارم که ایشون خوبه یا بد ولی حرف بدی که نزده.به نفع اون بی سرپرستامون هست دیگه حالا با هرنیتی که داره.نه اون مسووله خوبه که حتی برای تبلیغ هم شده نه حرفی نه عملی برای بی سرپرستا نمیکنه.بازم خدا پدر مادر این رو بیامرزه اگه واقعا داره یه کاری میکنه
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1396/11/02
باید سردسته باندشون رو دستگیر کنن، بعضی از این کودکان بخاطر شرایط نامناسبشون مستعد هر بزهی هستن، تا وقتی مردم بهشون کمک میکنن کودکان کار بیشتر هم میشن، شاید در وهله اول کار شهرداری بنظر اشتباه بیاد اما برای ادامه زندگیشون بیشتر کمک میکنه، کودکان کار اگر با همین شرایط بزرگ بشن حتما هم برای خودشون و هم اجتماع آسیب رسانن، پدر و مادری که اجازه میدن بچشون تو هر شرایطی کار کنن مطمئنا بدسرپرست هستن، پس چه بهتر که نذاریم بچه ها وسیله کسب درآمد باشن.
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1396/11/02
برای خودم اتفاق افتاده که سر چهارراه اومدن تکدی گری و چون بهشون کمک نکردم از پشت هلم دادن به سمت ماشین هایی که در خرکت بودن، با این مسائل نباید احساسی برخورد کرد، باید واقع بین باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج