نحوه‌ استفاده از ویدئوی لایو در اینستاگرام
۶۶۶۴۸۳
۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱
۷۴۰۷ 
هر زمان یک اپلیکیشن یا تکنولوژی جدید از راه می رسد، بازاریاب ها یکی از اولین کسانی هستند که آن را آزمایش می کنند تا بتوانند به وسیله آن محتوا خلق کنند. این به آن دلیل است که بازاریاب ها به طور مداوم سعی می کنند توجه مخاطب خود را جلب کنند و اغلب این کار به وسیله نوآورانه ترین روش های ممکن صورت می گیرد.
مجله پنجره خلاقیت - سوفیا برناتزانی، ترجمه شادی حسن پور: هر زمان یک اپلیکیشن یا تکنولوژی جدید از راه می رسد، بازاریاب ها یکی از اولین کسانی هستند که آن را آزمایش می کنند تا بتوانند به وسیله آن محتوا خلق کنند. این به آن دلیل است که بازاریاب ها به طور مداوم سعی می کنند توجه مخاطب خود را جلب کنند و اغلب این کار به وسیله نوآورانه ترین روش های ممکن صورت می گیرد. در واقع نوآوری عنصر جدایی ناپذیر کار بازاریاب هاست. در حال حاضر، یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب تولید ویدئو است.
 
نترسید، منظور ما فیلم های 120 دقیقه ای نیست! اقبال کاربران فضای مجازی بیشتر به سوی ویدئوهای کوتاه، و حتی الامکان 60 ثانیه ای است. هیچ راه فراری نیز وجود ندارد. اگر می خواهید به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید و در تمام پلت فورم های تبلیغاتی موجود حضور داشته باشید، باید محتوای ویدئویی تولید کنید. مخاطبان شما دوست دارند به تماشای محتوای ویدئویی برندهای مختلف بنشینند و رقبایتان نیز به سرعت در حال تولید انواع ویدئوهای جذاب هستند. در پژوهشی که در سال 2017 صورت گرفت، مشخص شد که نیمی از بازاریاب ها برای تولید ویدئو در سال جدید آماده هستند و برای آن سرمایه گذاری کرده اند. و براساس موسسه سیسکو، محتوای ویدئویی حدود 69 درصد از ترافیک اینترنت را در سال 2018 از آن خود خواهدکرد.
 
نحوه‌ی استفاده از ویدئوی لایو در اینستاگرام 

می گویند یک عکس به اندازه هزار کلمه حرف در خود دارد و گاهی اوقات، ویدئو بهترین پلت فورمی است که می توانید برای توضیح یک مفهوم یا آموزش یک عملکرد به مشتریانتان به کار بگیرید. ویدئوهای آموزش کوتاه یکی از پرطرفدارترین محتواهایی بودند که در سال گذشته مورد استفاده قرار گرفتند، چرا که مفید، ساده و پرکاربرد بودند. آیا شما هم آماده اید که به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی تان به تولید ویدئو بپردازید؟ ما در این مقاله ایده ها و تمریناتی به شما می دهیم تا بتوانید فیلم هایی تولید کنید و سپس آنها را در برنامه بازاریابی تان بگنجانید.

ایده هایی برای بازاریابی ویدئویی

بسیاری از بازاریاب ها می دانند که باید به تولید ویدئو بپردازند، اما وقتی که می خواهند این کار را شروع کنند، نمی دانند باید دقیقا چه کار کنند. به همین خاطر ایده هایی را گردآوری کرده ایم که هم می توانید آنها را برای ویدئوهای زنده (لایو) و هم ویدئوهای از پیش ضبط شده به کار بگیرید.

ایده هایی برای ویدئوهای از پیش ضبط شده
 
ابتدایی

1. به صورت گروهی و به همراه اعضای تیمتان به مشتریان جدید خود خوشامد بگویید یا از خریدشان تشکر کنید.
 
2. دموی ویدئویی از محصولات خود بگیرید (به عنوان مثال، می توانید بسته محصول را باز کرده و محتویات آن را نشان دهید- کاری که آن را آن‌باکس‌کردن می نامند).
 
3. یک فایل GIFبسازید و در آن نحوه به کارگیری محصول خود را نمایش دهید.
 
4. ویدئوهای 15 ثانیه ای از تجربه مشتریان قبلی در استفاده از محصولاتتان بگیرید.

5. ابتدای هر فصل ویدئویی پرانرژی برای سلام و عرض ادب کردن به مخاطبان بسازید.

متوسط

1. ویدئوهای آموزشی طولانی تر در مورد محصول گرفته یا آموزش روی تخته وایت برد را امتحان کنید.

2. فیلمی کوتاه در مورد شرکت خود، ماموریتی که دارید و نگرشتان بگیرید.

3. با افراد مشهوری که در حیطه شما مشغول به کار هستند، مصاحبه کنید و فیلم بگیرید.

4. از برخی مشتریان خود به صورت تصادفی دعوت کنید به دفتر کار شما بیایند و در مورد تجربه شان در استفاده از محصولات شما صحبت کنند.

5. ویدئوهای قبل و بعد بسازید و در آن، تغییر حاصل شده بعد از استفاده از محصولتان را نمایش دهید.

پیشرفته

1. فیلمی کامل در مورد معرفی و استفاده از محصول خود تهیه کنید.

2. پست های وبلاگتان را به ویدئوهای کوتاه و  آموزشی تبدیل کنید و آن فیلم را در زیر آن پست قرار دهید.

3. با اعضای کلیدی مجموعه مصاحبه و فیلم تهیه کنید.

4. برای هرکدام از فراخوان هایی که در سایتتان گذاشته اید، ویدئو بسازید (برای قسمت «تماس با ما»، «استفاده از دوره آزمایشی رایگان» و «ما را به دوستانتان معرفی کنید و اعتبار رایگان بگیرید»)

ایده هایی برای ویدئوهای لایو

1. از ویدئوهای لایو فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر برای فیلمبرداری از همایش هایی استفاده کنید که شما، مدیرانتان یا مدیرعاملتان در آن شرکت کرده اید.
 
2. یک جلسه با کارمندان یا بازدیدکنندگان شرکتتان بگذارید و به پرسش و پاسخ بپردازید.
 
3. ویدئویی زنده تحت عنوان «یک روز در شرک ایکس» تهیه کرده و با رویی خوش همه اعضا را به مخاطبانتان معرفی کنید و از اتفاقات جالب در محل کار بگویید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج