آرزویی که هیچ‌گاه محقق نمی‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۶۸۰۹۲
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
۵۰۲۴
محمدعلی رامین که زمانی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت روزی در جمع مدیران مسوول روزنامه‌ها، نشریات را پایگاه‌های دشمن خوانده و تاکید کرده بود که باید این پایگاه‌ها را تعطیل کرد.
جهان صنعت: محمدعلی رامین که زمانی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت روزی در جمع مدیران مسوول روزنامه‌ها، نشریات را پایگاه‌های دشمن خوانده و تاکید کرده بود که باید این پایگاه‌ها را تعطیل کرد.
 
او یک‌بار دیگر در اظهاراتی غیررسمی که بعدا منتشر شد، گفته بود تنها دو روزنامه- یکی صبح و دیگری عصر- برای ایران کافی است و باید مجموع روزنامه‌های کشور به دو نشریه کاهش یابد.
سعید مرتضوی که زمانی قاضی مطبوعات بود و بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات به دستور او بسته شد، روزی در جریان دادگاه و تفهیم اتهام به نگارنده گفته بود: به جای روزنامه‌نگاری، بروید شغلی شرافتمندانه انتخاب کنید.
 
اکنون نه سعید مرتضوی باقی‌مانده و نه محمدعلی رامین. لازم نیست یادآوری شود که هر دو آنها الان افراد خوشنام و مطرحی در میان افکار عمومی و حتی فضای سیاسی- حکومتی کشور نیستند. با این حال برای بسیاری از دست‌اندرکاران، راهبردنویسان و حاکمان جمهوری اسلامی ایران مساله کاهش ارتباطات مردم ایران با رسانه‌ها و نهادهای بین‌المللی چه از نظر ارسال اطلاعات و تولید گزارش‌های مردمی و چه از نظر دریافت محتوا و اطلاعات همچنان موضوعی جذاب و آرزویی قابل تحقق است.
 
به‌ویژه محافظه‌کاران و افراطیون مذهبی همواره از ضرورت محدود کردن دسترسی شهروندان ایرانی به پایگاه‌های اینترنتی، محدود کردن اینترنت و ایجاد شبکه داخلی اطلاعات (اینترانت) به جای شبکه جهانی (اینترنت) سخن می‌گویند و بدون بیان دلیل و مصداق همواره تاکید می‌کنند که در هیچ کشوری برای دسترسی به پایگاه‌های اینترنتی آزادی مطلق و ولنگاری وجود ندارد.
این ادعا، البته صحیح است چراکه در همه کشورها پایگاه‌های ترویج خشونت، تروریسم، بهره‌کشی جنسی از کودکان، قاچاق انسان و موادمخدر و مواردی از این دست که از نظر سازمان ملل متحد جرائم سازمان‌یافته محسوب می‌شود مصادیقی هستند که نه فقط در شبکه‌های مجازی که در واقعیت نیز با آن برخورد صورت می‌گیرد و علاوه بر دستگاه‌های امنیتی و قضایی، شهروندان نیز در مقابله با جرائمی از این دست به‌طور داوطلبانه با دولت و نهادهای آن همکاری می‌کنند اما در ایران هنگامی که صحبت از ضرورت ایجاد محدودیت در فضای مجازی و رسانه‌ای به میان می‌آید، بیش از جرائم اخلاقی و سازمان‌یافته، سلیقه‌های حکومتی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. در موارد متعددی در ایران رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری مورد حمله و تهدید قرار گرفته‌اند و دسترسی بسیاری از مردم به محتوای خبری و اطلاعات آنها قطع شده در حالی که در همان هنگام دسترسی آزادانه به پایگاه‌های مبتذل و مستهجن وجود داشته است. این به آن معنی است که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاعات و اخبار و ایجاد محدودیت برای دسترسی به آن حساسیت بیشتری دارد تا دسترسی به سایت‌ها و پایگاه‌های غیراخلاقی.
 
در موارد متعددی نگارنده این ابهام را با مقامات قضایی و دولتی مطرح و ابراز عقیده کرده است که برای جمهوری اسلامی ایران انتشار اخبار درون کشور از طریق شهروندان و نیز دریافت اطلاعات سانسورنشده و دقیق خارج از کشور پذیرفتنی نیست و هدف ایجاد محدودیت فضای مجازی برای ایرانیان، ایجاد حصار و بستن مرزهای فکری شهروندان است. در مقابل این ابراز عقیده البته برخی مخاطبان بدون بیان دلیل شروع به انکار کرده‌اند و گاهی مقامات جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان اینکه نمی‌توانیم افکار عمومی مردم کشورمان را به دست دشمن بسپاریم بر ضرورت تحدید و ایجاد حصار برای رسانه‌ها و پایگاه‌هایی که آنها را دشمن و معاند می‌خوانند تاکید کرده‌اند.
 
اما تمام افرادی که خیال ایجاد یک منطقه بسته اطلاعاتی به سبک کره‌شمالی در ایران را در دسر می‌پرورانند و آرزو می‌کنند که روزی ایرانیان همان‌طور فکر ‌کنند که حکومت می‌خواهد و همان را بفهمند که جمهوری اسلامی ایران دوست دارد، نه فقط تاکنون به این خیال و آرزو دست نیافته‌اند بلکه با گسترش فناوری و توانمندی‌ها در فضای مجازی احتمالا هیچ‌گاه این خیال و ‌آرزو حداقل برای ایران و ایرانی قابل تحقق نیست.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1396/11/07
این افراد میخوان مردم آگاه نباشند ولی در عصر ارتباطات وشبکه های اجتماعی چنین چیزی غیر ممکن است
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/11/08
مدیر بی خاصیت اخراج یا تبعید ویا اعدام باید گردد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر