چرا برخی جایگاه آمریکا را به رقیب تنزل دادند؟
۶۷۷۹۷۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
۴۸۴۰
مدیرمسئول موسسه کیهان با بیان اینکه برخی مسئولان، آمریکا را از دشمن به رقیب تنزل دادند، گفت: مشاورانی که در لایه‌های سیاست نفوذ کردند برنامه‌ها را به‌گونه‌ای پیش می‌برند که دشمن می‌خواهد.
خبرگزاری فارس: مدیرمسئول موسسه کیهان با بیان اینکه برخی مسئولان، آمریکا را از دشمن به رقیب تنزل دادند، گفت: مشاورانی که در لایه‌های سیاست نفوذ کردند برنامه‌ها را به‌گونه‌ای پیش می‌برند که دشمن می‌خواهد.

حسین شریعتمداری در بیست و سومین همایش کشوری دفتر ارتباطات فرهنگی قم که با موضوع «انقلاب اسلامی؛ چهل سال پایداری و بالندگی» در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار اظهار کرد: داستان پر ماجرای انقلاب از زمانی شروع شد که اسلام ناب بر کرسی حاکمیت نشست. این نسخه شفابخش بود، ولی در کتاب‌ها قرار داشت، اما امام راحل این اسلام را وارد حکومت و جامعه کرد.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان افزود: امام(ره)، اسلام ناب را از عرصه تئوری به میدان عمل کشاند و نظامی بر مبنا و حاکمیت اسلامیت ایجاد کرد. وقتی چنین نسخه‌ای از نظریه، وارد میدان عمل می‌شود، اتفاقاتی می‌افتد و مشکلاتی ایجاد می‌شود. براساس آیات قرآن، اسلام دارای خصوصیاتی است، نخستین خصوصیت اسلام ناب، ظلم ستیز است، وقتی می‌خواهد عملیاتی شود یعنی با ظلم می‌خواهد مبارزه کند و چون نظام است، دنیا و نظام سلطه در مقابل آن می‌ایستد.

وی گفت: بعضی از متفکران معتقد بودند، انقلابی که در ایران ایجاد خواهد شد، دنیا را به لرزه در می‌آورد، این نشان از اهمیت انقلاب و حاکمیت بر اسلام ناب است. در اوایل انقلاب انواع فتنه، کودتای نوژه، جنگ سفارتخانه، جنگ نفتکش و‌ جنگ تحمیلی تا به امروز اتفاق افتاد، اما در میدان عمل نتیجه به نفع اسلام شد، به هر حال درگیری انقلاب با نظام سلطه، ماهوی است.

شریعتمداری افزود: بعضی معتقدند اگر درگیر نمی شدیم، این همه مشکل نداشتیم، این حرف از اساس باطل است، چون آنها عدم اسلام ناب و عدم نظام بر حاکمیت اسلام ناب را می‌خواهند و این مسئله نشان می‌دهد تا اسلام ناب است و ما اعتقاد به آن داریم مخالفت و دشمنی استکبار هست و خواهد بود.

وی اظهار کرد: ویژگی دوم اسلام، قلب و جاذبه است. اسلام در قلب مردم است به همین دلیل مرز نمی‌شناسد و جغرافیا ندارد، در همه جا هست. با این دو خصوصیات جبهه استکبار دست از دشمنی بر نخواهد داشت و رهبر انقلاب معتقدند، نباید خوابید و غافل شد، چون دشمن بیدار است.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان افزود: اما داستان این روزهای جامعه از این قرار است، بعضی افراد ‌آمریکا را دشمن نمی‌دانند و از جایگاه شیطان بزرگ به رقیب تنزل دادند. این درد این روزهای جامعه است. وقتی رقیب شد، قابل مذاکره است تا به نتیجه مطلوب برسیم. اما اگر دشمن باشد دیگر بحث مذاکره مطرح نیست، چون وجود هر کدام برای دیگری خطر دارد و باید از بین برود، اما بعضی افراد این نگاه را تغییر دادند و آن فرمان امام راحل که هرچه فریاد دارید برسر آمریکا بزنید، از یاد بردند.

وی عنوان کرد: وقتی آمریکا رقیب می‌شود، نتیجه آن برجام و پسابرجام می‌شود، چون هدف این است که به جایی ختم شود و آنها تلاش می‌کنند به جایی برسند.

شریعتمداری اظهار کرد: در گذشته دشمن خیلی کارها علیه کشور کرد، موفق نبود، مانند جنگ تحمیلی، اما الان سخن از جنگ مطرح می‌کنند، این حرف توهم است چون سایه جنگ ترفندی برای قدرت و فشار است. دشمن با سایه جنگ قصد دارد به مسؤولان ایرانی فشار بیاورد و آنها به این باور و اعتقاد برسند، اگر تسلیم خواسته ما نشوید، جنگ هست و از بین نخواهد رفت.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان بابیان اینکه باطل السحر این ترفند دشمن، برگشت به مبانی و ارزش‌ها است، افزود: در طول 8 سال دفاع مقدس همه از صدام بعثی حمایت کردند و از این طرف نظام چیزی جز ارزش‌های دینی و اعتقادات پاک جوانان نداشت و همین عامل پیروزی شد با اینکه در اوج قدرت بودند، پیروز نشدند پس نباید با سایه جنگ ترسید.

وی عنوان کرد: تجربه نشان داده، نباید به غرب اعتماد کرد، ولی مشاوران نفوذ کرده برنامه را آن طوری که دشمن می‌خواهد پیش می‌برند. بعضی در دانشگاه کشور سخن از حجاب می‌زنند و آن را حکم ثانوی و اساسا ریشه در اسلام نمی دانند، این همان مشاوران نفوذی هستند. این دسته از آدم‌ها در عرصه مشاوره می‌توانند محاسبه را به سمت اشتباه ببرند.

شریعتمداری اظهار کرد: رهبر انقلاب بر همین اشتباه محاسباتی از سوی بعضی افراد، تاکید فراوان کردند. این امر مهم که ایشان بیان کردند، الان در حال وقوع بوده و در حقیقت نوعی از نفوذ است.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1396/11/27
درد جامعه شما و امثال تفکر شماست اقای شریعتمداری. لطفا برید و استراحت کنید ۴۰سال بس است برای این مردم
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1396/11/27
اقای کیهان ملت شما را دشمن میداند. که درون خانه هستی و علیه ساکنان خانه.و بدون هیچ فایده ای در صورتیکه امریکا حداقل اقتصاد و فن را دارد .شما چی ؟
بجز نفاق و دودستگی ایجاد کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
نفاق در قلب های مردم با دیدن فیلمها و گوش دادن به موسیقی های مبتذل گوش دادن به اراجیف ماهواره و ستون پنجم داخلی و توسط مسئولین بی غیرت ترسو خائن و چاپلوسان صدا و سیما که از اسلام واقعی وحشت دارند چون خودشون خرابند.
بیماری نفاق ریشه همه ی بدبختی های این ملته
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1396/11/27
یعنی همه باید ازبین برن فقط شریعتمداری بمونه
بیا چندماه حقوق چندصدملیونی نگیرتابفهمی زندگی وفشار زندگی یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1396/11/27
... حزب توده درقالب جدید!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
خدایی این ادم چی می خواد از جون مردم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1396/11/27
شکمت خودت و خانوادت سیره حقوق خوب هم میگیری . من هم جای تو بودم دشمن بازی میکردم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
امثال تو بی غیرت که بنده شکم و شهوت تن به هر ذلتی میدهند باعث ننگ جامعه است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج