احمدی‌ نژاد: من دیکتاتورم!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
۶۷۹۰۳۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
۱۸۲۰۵
چند صباحی است که مخالفت شخصی با «لاریجانی‌ها» را به انتقادات گسترده از دستگاه قضایی پیوند زده و به هر بهانه‌ای به قوه قضاییه می‌تازد. گر احمدی‌نژاد به حرف‌های آن روز خود معتقد باشد، قاعدتا با رفتار و گفتار امروزش باید اعتراف کند که «من دیکتاتورم!»

خبرگزاری ایسنا: چند صباحی است که مخالفت شخصی با «لاریجانی‌ها» را به انتقادات گسترده از دستگاه قضایی پیوند زده و به هر بهانه‌ای به قوه قضاییه می‌تازد.

روزی که برای دومین دوره در سال ۸۸ پس از یک انتخابات پرحادثه سکان ریاست جمهوری ایران را به دست می‌گرفت، هنوز ریاست قوه قضائیه را محمود هاشمی شاهرودی رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده داشت و تنها چند ماه بعد از آغاز دوران ریاست جمهوری و برگزاری محاکمات علنی متهمان بازداشت‌شده پس از انتخابات، هاشمی شاهرودی جای خود را به صادق آملی لاریجانی داد؛ برادر علی لاریجانی رئیس مجلس و فقیهی که در دوران بررسی صلاحیت محمود احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری، در شورای نگهبان حضور داشت.

اما همه چیز از نزدیک‌شدن دستگاه قضایی به کابینه‌اش شروع شد؛ کابینه‌ای که ۸ تیر ۹۰ و با بالا گرفتن ادعاها علیه «جریان انحرافی»، آن را «خط قرمز» خود خواند و هشدار داد که «اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه‌ قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می‌زند».

۱ آبان ۹۱، نامه‌ای سرگشاده به آملی لاریجانی نوشت و درخواست بازدید از زندان اوین را مطرح کرد؛ درخواستی که ناظران معتقد بودند صرفا به دلیل زندانی‌شدن دوست دیرینش علی‌اکبر جوانفکر مطرح شده است.

اصطکاک‌های محمود احمدی‌نژاد به صورت کنایه‌زدن‌های هر از گاه ادامه داشت تا اینکه ۱۵ بهمن ۹۱ و در جریان استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، اختلافش با «لاریجانی‌ها» علنی شد و در دفاع از وزیر خود که به خاطر عدم برکناری سعید مرتضوی از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی استیضاح می‌شد، فیلمی از جلسه مرتضوی و فاضل لاریجانی در مجلس پخش کرد تا بگوید اقدامات برادران لاریجانی اجازه نمی‌دهد چرخ مملکت بچرخد.

پخش این فیلم و اظهارات احمدی‌نژاد در جلسه‌ای که به «یکشنبه سیاه» مشهور شد، واکنش رهبر انقلاب را در پی داشت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۲۸ بهمن همان سال در این‌باره تصریح کردند: «قضیه‌ای در مجلس پیش آمد که قضیه‌ بدی بود، قضیه‌ نامناسبی بود. هم ملت را ناراحت کرد، هم نخبگان را ناراحت کرد. بنده‌ حقیر هم از دو جهت ناراحت شدم: هم خودم در مقابل این قضایا احساس تأثر می‌کنم، هم به خاطر ناراحتی مردم، انسان احساس تأثر می‌کند. رئیس یک قوه به استناد یک اتهام ثابت‌نشده و مطرح‌نشده‌ای در دادگاه، دو قوه‌ دیگر را متهم کرد؛ این کار بدی بود، این کار نامناسبی بود. اینجور کارها، هم خلاف شرع است، هم خلاف قانون است، هم خلاف اخلاق است، هم تضییع حقوق اساسی مردم است. یکی از حقوق اساسی مهم مردم این است که در آرامش روانی و در امنیت روانی زندگی کنند؛ در کشور امنیت اخلاقی برقرار باشد. اگر یک فردی متهم به فساد است، نمی‌شود به خاطر او انسان دیگران را متهم کند؛ حتی اگر ثابت هم می‌شد، چه برسد به اینکه ثابت نشده است، دادگاهی نرفته، محاکمه‌ای نشده. به استناد متهم کردن یک نفر، انسان بیاید دیگران را، مجلس را، قوه‌ قضائیه را متهم کند؛ این کار درست نیست، این کار غلط است. بنده فعلا نصیحت می‌کنم. این کار، کار شایسته‌ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست.»

صادق لاریجانی هم اخیرا درباره آن فیلم گفته است: «آقای مرتضوی را به همراه دو قاضی سراغ اخوی بنده فرستادند و گفتند در فلان موضوع به ما کمک کنید. برادر ما اظهار کرد که من به اخوی خواهم گفت و از آن‌ها خواسته بود که در یکی از شرکت‌های فلان آقا کار کند و حقوق و مسکن دریافت کند. به او گفتند که این موضوع را بنویس، اما او از این کار امتناع کرده بود. این جلسه را ضبط کرده بودند، اما کیفیت آن مناسب نبود. به همین دلیل اقدام به تجهیز سقف آن مکان به ابزار شنود کردند و در یکی از ساعت‌های موجود در اتاق نیز دوربین فیلمبرداری کار گذاشتند.»

شامگاه دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۱ خبر رسید که سعید مرتضوی بازداشت شده و همین باعث شد که احمدی‌نژاد صبح سه‌شنبه پیش از ترک تهران به مقصد قاهره، در فرودگاه مهرآباد به خبرنگاران بگوید:‌ «قوه قضاییه یک سازمان ویژه خانوادگی نیست.»

شاید این جمله را بتوان سرآغاز بی‌پروایی احمدی‌نژاد در انتقاد مستقیم از شخص رئیس قوه قضاییه دانست.

این اظهارات پس از پایان دوران ریاست جمهوری او هم به صورت جسته و گریخته ادامه داشت اما چندان جدی گرفته نمی‌شد تا اینکه با آغاز رسیدگی به پرونده مالی معاونش حمید بقایی، به اوج رسید و با بست‌نشینی رفقایش در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و انتشار چند ویدئوی پیاپی، به صورت رگباری شروع به انتقاد از رئیس قوه قضاییه کرد و این انتقادات را به سمت خود دستگاه قضایی سوق داد؛ انتقاداتی که واکنش آملی لاریجانی را برانگیخت.

رئیس قوه قضاییه ۱۲ آذر ۹۶، بدون آنکه نامی از احمدی‌نژاد ببرد، اظهارات او علیه قوه قضاییه را مصداق «خنجر زدن به نظام» توصیف کرد و گفت: «در درون کشور هم متاسفانه کسانی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و دروغ‌های عجیب و غریب می‌گویند که انسان متاسف می‌شود. یک آقایی در طول چند دقیقه صحبت کردن، شاید ۵۰ حرف خلاف واقع علیه قوه قضاییه و مسئولان دستگاه زد. آخر چرا؟ متاسفانه توجه هم نمی‌کنند که این خیانت به جمهوری اسلامی و آرمان‌های شهدا و مردم است. انسان ادعای مردمی بودن بکند و این طور از پشت به نظام جمهوری اسلامی خنجر بزند؟»

رهبر انقلاب نیز بدون نام بردن از رئیس‌جمهور پیشین، روز ۶ دی در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کردند: «اینکه فردی مکرر، دستگاه‌ها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نیست زیرا هر کودکی می‌تواند با یک سنگ، شیشه‌ای را بشکند. هنر آن است که انسان خدا را در نظر داشته باشد و منطقی حرف بزند و از سخن گفتن برای هوای نفس و جهات شخصی و دستیابی به قدرت پرهیز کند چراکه خداوند بابت هر سخنی از انسان سؤال و مؤاخذه خواهد کرد.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «انقلابی‌نمایی» غیر از «انقلابی‌گری» است، اظهار کردند: «انقلابی‌گری کار سختی است زیرا پایبندی و تدین لازم دارد و نمی‌شود که انسان در یک دهه همه‌کاره‌ کشور باشد و در دهه‌ بعد، تبدیل به مخالف‌خوان کشور شود.»

البته سریال احمدی‌نژاد به همین جا ختم نشد و چند روز قبل در آخرین اظهارنظر در حالی که برای بدرقه دوستش حمید بقایی در مقابل دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یافته بود، در جمع تعدادی از مردمی که در این محل جمع شده بودند، قوه قضاییه را به «ظلم» متهم کرد و گفت: «بدون اینکه یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم حرف آنها را تایید کند، یکطرفه می‌زنند و می‌روند. معلوم است که ملت نمی‌تواند باور کند. باید کسانی باشند که مورد اعتماد مردم و مورد قبول مردم باشند. خب می‌خواهیم از این رفتار شکایت کنیم، به کجا باید شکایت کنیم؟! جایی نیست.»

او پا را کمی فراتر هم گذاشت و اظهار کرد: «رهبری هم که می‌گویند مسئولیت عملکرد دستگاه قضایی و بقیه دستگاه‌ها به عهده ایشان نیست.»

رئیس‌ دولت‌های نهم و دهم در پایان حرف‌هایش به مردم اطمینان داد که «به لطف خدا به زودی شرایط کشور به طور اساسی تغییر خواهد کرد.»

البته این اولین باری نبود که احمدی‌نژاد رویکرد تقابلی خود با رهبری را آشکارا نشان می‌داد. او که همین حالا هم منصوب مقام معظم رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام است، در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ و در حالی که به صراحت از سوی رهبر انقلاب از حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی نهی شده بود، دست در دست دوستان بهاری‌اش، شادان و خندان در وزارت کشور حضور یافت و برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرد.

حالا اینکه آیا با محمود احمدی‌نژاد برخورد می‌شود یا خیر، معلوم نیست. محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه که می‌گوید حکمت برخورد نکردن با احمدی‌نژاد به زودی معلوم می‌شود.

اما بهترین تصویر از رفتار این روزهای معجزه هزاره سوم - لقبی که همسر غلامحسین الهام به احمدی‌نژاد داد و کتابی با همین نام درباره او نوشت - را خود احمدی‌نژاد برای خودش ارائه کرده است؛ البته سال‌ها پیش! او ۱۶ سال پیش و در حالی که به عنوان «عضو جامعه اسلامی مهندسین» مصاحبه می‌کرد، روز ۸ دی ۸۰ در گفت‌وگویی با ایسنا و تلویحا در واکنش به برخی اعتراضات که آن روزها به بازداشت حسین لقمانیان نماینده مردم همدان در مجلس وجود داشت، گفت: «کسانی قوه قضاییه را متهم می‌کنند که خود صد در صد حزبی عمل می‌کنند.»

او اضافه کرد: «می‌خواهند متخلف را قهرمان جلوه دهند بعد می‌گویند سیاسی برخورد می‌کنند.»

احمدی‌نژاد ادامه داد: «کدام قانون اساسی برانداختن نظام خود را در خود پیش‌بینی کرده است؟ اینکه خیلی خنده‌دار است. آقا چرا اجازه نمی‌دهی من در مجلس باشم و بخواهم براندازم؟ چون اجازه نمی‌دهی دیکتاتور هستی!»

او تاکید کرد: «همواره دیکتاتورها از مقابله با قوه قضاییه و قانون شروع کرده‌اند! به نظر من بیش از اینکه دوگانگی در رفتار قوه قضاییه وجود داشته باشد، در رفتار جریانات سیاسی وجود دارد. قوه قضاییه می‌خواهد با فساد مالی برخورد کند. پوشش سیاسی می‌دهند که شما با سرمایه‌گذاری مخالف هستید. اگر همگروه شماست شما همگروه خود را درست انتخاب کن.»

حال اگر احمدی‌نژاد به حرف‌های آن روز خود معتقد باشد، قاعدتا با رفتار و گفتار امروزش باید اعتراف کند که «من دیکتاتورم!»

برچسب ها:
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1396/11/29
دو روزه مسول تایپ مطالب داره سوتی میده....دقت کنید
پاسخ ها
مدیر پایگاه سلام،
کاربر گرامی به خاطر مشکل فنی پیش آمده عذرخواهی می کنیم. همکاران ما در بخش فنی در پی رفع این مشکل هستند.
ممنون از همراهی شما.
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/11/29
زنده باد حامی مظلومان دکتر احمدی نژاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
زپلشت
بدون نام
United States
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
حامی چیچیان؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/11/29
حاشیه سازی برای فراموشی وضعیت بد حال جامعه احمدی نژاد شش ساله رفته شما چه کردی!!
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/11/29
❌ دوست دارم روزی "احمدی نژاد ۸۴" را به مناظره "احمدی نژاد ۹۶" بفرستم ... ببینم کدامیک مناظره را می برد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
باهوچی گری بلی
United Arab Emirates
13:36 - 1396/11/29
تاچه‌حد‌صبر.و‌تحمل‌بابا‌این‌آدم‌نمک‌نشناس‌رو‌حقشو‌بزارین‌کف‌دستش‌با‌این‌گونه‌رفتار‌ها‌ ...
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1396/11/29
احمدی نزادمردهست وبس
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1396/11/29
خداوند رحمت کند آقای هاشمی رفسنجانی را همه آنهایی که از این آقا دفاع کردن باید به همه مردم این کشور جواب بدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
هاشمی خودش الان بابت خیلی از کارهاش مونده چی جواب بده.
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/11/29
احمدی نژاد داداش مواظب خودت باش ولکن حق مردم گشنگی بیکاری و ······حوصله داری خودتو به دردسر میندازی
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1396/11/29
فقط احمد نژاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
هر چه زمان میگدره و صورت بدون نقاب محمود رو میبینم پی به بصیرت هاشمی میبرم روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1396/11/29
تو این نظام هرکی از قدرت دور میشه میاد سمت مردم! مردم هم که ساده لوح و آلزایمری هستن!
پاسخ ها
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
ایول
United Arab Emirates
14:22 - 1396/11/29
همه این گرانی و بدبختی ملت از بی تدبیری احمدی نژاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
روحانی که آخر تدبیره. اولش میگفت بلدم بلدم بلدم
پس چی شد؟!!
United Arab Emirates
14:26 - 1396/11/29
درود بر احمدی نژاد واقعا خودت مردی. درود. درود. درود
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/11/29
ننگ بر احمدی نژاد فتنه گر عامل نفوذی دشمن خائن به ملت و کشور
United Kingdom
14:31 - 1396/11/29
زنده باد احمدی نژاد مردمی
اگر دزدی کرده بود مانند بقیه فرار میکرد یا لااقل خانه اش تو نارمک نبود مانند وزرای کنونی در قصر های انچنانی تو لواسا ن بود
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1396/11/29
تو این مملکت هر که بخواد حرفی بزنه حتی اگه مسئ
ول هم باشد براش پاپوش درست میکنند.....
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/11/29
فقط یه چیزی سوال هستش اگ کسی دیگه بود این حرفا رو میزد چیکارش میکردن و حالا احمدی نژاد چه کسی هستش و یا بهتر هستش بگویم چی داره که فعلا کاریش ندارن اگ دزد بود آیا جرات این اظهارات رو داشت یا سعی میکرد با لابی گری حلش کنه البته همه اینا رو خدا داند
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/11/29
احمدی نژاد یک بیمار و دچار عدم تعادل روانی می باشد.
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1396/11/29
مردم را بد بخت می کند.
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1396/11/29
در جایی که دیکتا تور هست ،پیشرفت محو خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1396/11/29
درود بر احمدی نژاد چون از حقوق مردم میخواست دفاع کنه رد صلاحیت شد میدونستن اگه بیاد به نفع مردمه رد صلاحیت شد
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/11/29
درود بر احمدی نژاد
آقای احمدی نژاد از شما تقاضا دارم آن حساسیت های مربوط به نظام را رعایت فرمایید.
United States
18:59 - 1396/11/29
احمدی نژاد دارای شخصیت دو قطبی است واز بیماری روانی رنج می برد خوب است بهزیستی ایشان را در یکی از آسایشگاه‌های خود با هزینه مردم بستری کرده و مردم را از شر او خلاص کنند
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1396/11/29
احمدی نژاد حتما راست میگه یا اینکه در چنته چیزیهای مهم تری داره که جرأت ندارن باهاش برخورد کنن خدایی دمش گرم ترس و واهمه ای ازشون نداره خدا وکیلی کس دیگه ای هم بود همین جوری باهاش رفتار میکردن
پاسخ ها
فرزند امام(ره)
United States
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
احسنت موافقم
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1396/11/29
واقعا جای تعجبه که چرا به این آقا پر وبال داده و ودر مقابلش سکوت میکنند ولی سالهاست که آقای موسوی که ای کاش همان سال رریس جمهور میشد وما این همه دچار خسارت نمیشدیم ومملکت به خسران نمی افناد ارز آقای احمدی نژاد وهنوز آقای موسوی در حبس خانگی است وبه این آقا بالای چشم ابرو نمی گویند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
مرگ بر موسوی
لعنت به کروبی
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1396/11/30
درود بر خادم ملت و عدالتخواه واقعی
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1396/12/01
درود بیکران بر داش محمود! فقط و فقط و فقط احمدی نژاد .
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1396/12/03
شاید یه آدم دیکتاتور باید بیاد وضع رو درست کنه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر