آمارها می‌گویند: آیفون ماشین پول‌سازی است!
۶۷۹۰۹۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
۷۰۳۴ 
گفته می‌شود فروش گوشی iPhone X پایین‌تر از برآوردها بوده اما هنوز اپل فصل چهارم 2017 را با عملکرد خیره کننده به پایان رسانده و حتی از پیش بینی‌ها هم سبقت گرفته است.

شهر سخت افزار - خبات کریمی: گفته می‌شود فروش گوشی iPhone X پایین‌تر از برآوردها بوده اما هنوز اپل فصل چهارم 2017 را با عملکرد خیره کننده به پایان رسانده و حتی از پیش بینی‌ها هم سبقت گرفته است.

موسسه Strategy Analytics ادعا می‌کند با افزایش درآمد از 54.2 میلیارد دلار در فصل مشابه سال گذشته به 61.4 میلیارد دلار در فصل پایانی 2017، اپل یکه تازی می‌کرده است. در آن سو سامسونگ که رقیب شماره یک اپل محسوب می‌شود و هم اکنون سازنده شماره یک گوشی های موبایل در دنیا است، درآمد فقط 18.9 میلیارد دلار را به ثبت رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 2.71 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. هرچند Huawei توانسته درآمد خود را از 7.2 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل به 8.1 میلیارد دلار برساند، اما با فاصله بسیار زیاد از اپل و سامسونگ عقب است.

آمارها می‌گویند: آیفون ماشین پول‌سازی است!

هنگامی که به سهم هر یک از برندها از گردش مالی فروش گوشی‌های هوشمند می‌رسیم، اپل به تنهایی با 51 درصد در فصل چهارم 2017، یکه تاز بازار بوده است، این کمپانی در مدت مشابه سال قبل 48.5 درصد درآمد این بازار را به خود اختصاص داده بود. 15.7 درصد درآمد این بازار متعلق به سامسونگ و 7.0 درصد نیز مربوط به Huawei بوده است. در همین رابطه نیل موستن، مدیر اجرایی Strategy Analytics چنین گفته است:

«اپل در فروش گوشی‌های هوشمند سه برابر بیشتر از نزدیک‌ترین رقیب خود، سامسونگ، و هفت برابر بیشتر از Huawei گردش مالی داشته است. میانگین قیمت فروش گوشی‌های آیفون اپل 800 دلار است که نزدیک به سه برابر بیشتر از متوسط قیمت سایر گوش‌ها است. گوشی‌های آیفون اپل یک ماشین پول سازی باور نکردنی هستند»

به گفته Strategy Analytics، گوشی‌های Galaxy S8 و Note 8 بیشترین سهم را از درآمد فصل چهارم 2017 سامسونگ داشته‌اند و میانگین قیمت فروش آنها 254 دلار بوده که به طرز چشمگیری کمتر از متوسط قیمت آیفون‌های اپل است. iPhone X گران قیمت‌ترین آیفون ساخته شده تا به امروز است و قیمت مدل 64 گیگابایتی 999 دلار و 1149 دلار برای مدل 256 گیگابایتی است. البته انتظار می‌رود امسال اپل یک مدل ارزان‌تر با قیمت 799 دلار عرضه کند اما فاقد برخی از قابلیت‌های موجود در نسخه اصلی خواهد بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج