از یک شکست تراژدی نسازید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۰۸۱۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
۸۹۵۹
شکست سه بر یک پرسپولیس در دوحه مقابل السد آخر دنیا نیست؛ با یک باخت آسمان به زمین نمی‌آید و اتفاقا برای پرسپولیس این باخت لازم بود تا برانکو و شاگردانش که در لیگ ایران یکه‌تازی می‌کنند و در هفته اول لیگ قهرمانان نسف قارشی را درهم کوبیده بودند، تلنگری بخورند و بفهمند که فوتبال همیشه غافلگیر‌کننده است.

آی اسپورت: شکست سه بر یک پرسپولیس در دوحه مقابل السد آخر دنیا نیست؛ با یک باخت آسمان به زمین نمی‌آید و اتفاقا برای پرسپولیس این باخت لازم بود تا برانکو و شاگردانش که در لیگ ایران یکه‌تازی می‌کنند و در هفته اول لیگ قهرمانان نسف قارشی را درهم کوبیده بودند، تلنگری بخورند و بفهمند که فوتبال همیشه غافلگیر‌کننده است. پرسپولیسی‌ها با اختلاف 16 امتیاز بخت اصلی قهرمانی هستند و می‌توانند نخستین تیمی باشند که در یک سال شمسی دو جام لیگ برتر را بالای سر ببرند، که این فاصله عمیق در لیگ باعث شده بود تا انتظار هواداران این باشد که در لیگ قهرمانان، السد را هم با سه گل شکست دهند اما این رویکرد از اساس اشتباه بود و بی شک برای برانکو تجربه‌ای گرانبها خواهد بود. برانکو حتما فهمیده که در لیگ قهرمانان قرار نیست پرسپولیس مثل لیگ بازی کند و حریف را در زمین خودش پرس کند و تحت فشار بگذارد بلکه استراتژی دفاعی و محافظه‌کارانه در زمین السد تدبیر منطقی بود که پرسپولیس مغرور این کار را نکرد.

نگاه دقیق به بازی السد و پرسپولیس نشان می‌دهد که اختلاف شاگردان برانکو و حریف قطری سه گل که نبود هیچ، بلکه پرسپولیس در همان قطر می‌توانست نتیجه را برعکس کند، اگر آرایش و استراتژی منطقی داشت. بازی با السد نشان داد هر تیمی مقابل پرسپولیس منطقی دفاع کند و در ضد حملات سریع و باهوش باشد، به راحتی می‌تواند از دفاع پرسپولیس بگذرد و گل بزند. تیم برانکو از ابتدا در ضد حملات همواره با مشکل مواجه می‌شد. بازی شهرآورد سال گذشته را نگاه کنید که منصوریان با این سیاست سه گل به پرسپولیس زد؛ یا حتی یک فصل عقب‌تر برویم که نفت تهران در ورزشگاه‌ آزادی با همین شیوه پرسپولیس را برد و آنها را از جام قهرمانی دور کرد. شکست‌های این‌ مدلی به رغم حضور سه ساله برانکو در پرسپولیس ادامه دارد و این ضعف تیم برانکو همچنان پابرجاست، همانطور که فوتبال مالکانه و پرسینگ قدرتمند شاگردان برانکو از روز اول حضور این مربی در ایران مشهود بود. برانکو برای موفقیت در لیگ قهرمانان که سطح بالاتری نسبت به لیگ ایران دارد، باید فکری اساسی برای این مشکل که نه، این معضل بکند و سیاست تازه‌ای در پیش بگیرد.

وقتی به فصل جاری لیگ‌برتر نگاه می‌کنیم، پرسپولیس مقابل تیم‌هایی که کمی تدافعی بازی می‌کردند و سیاست دفاع - ضدحمله را در پیش گرفته بودند اغلب به مشکل خورد؛ پیکان، سیاه‌جامگان و نفت تهران با هومن افاضلی چند نمونه از این سبک بازی هستند اما در عوض حتی بهترین تیم‌های لیگ - مثلا ذوب‌آهن - وقتی به پرسپولیس فضا داد و گارد هجومی گرفت، با 4 گل بازی را به پرسپولیس برانکو باخت. پرسپولیس برانکو به داشته‌هایش متکی است اما انگار نداشته‌ها و نقاط ضعفش را چندان جدی نمی‌گیرد که همین اتفاق باعث شده تا چند بار از سوی تیم‌های بزرگ و تاکتیکی شکست‌های سنگینی را تحمل کند. حذف از آسیا مقابل الهلال نتیجه همین نگرش اشتباه برانکو بود که جلوی حریفی سرسخت و پر مهره مثل الهلال با همان سبک همیشگی بازی کرد. برانکو بهتر است بر مبنای حریفان بازی خود را تعریف کند. در لیگ ایران اغلب تیم‌ها کیفیت پایین‌تری نسبت به پرسپولیس دارند و می‌توان با شیوه همیشگی از پس آنها برآمد اما در لیگ قهرمانان اختلاف تیم‌ها تا این حد مشهود و آشکار نیست و گاهی لازم به نظر می‌رسد که پرسپولیس گارد دفاعی بگیرد و بی‌محابا نتازد.

در مجموع این نقطه ضعف تیم برانکو برای مربیان باهوش و زرنگ به فاکتور برتری تبدیل می‌شود و از همین موضوع استفاده می‌کنند و به پرسپولیس ضربه‌ می‌زنند و الا السد با ژاوی و سایر بازیکنان خوبش آنقدرها هم قدرتمند نیست که با 3 گل پرسپولیس را حتی در دوحه شکست دهد. پرسپولیس در دوحه به اشتباه تاکتیکی خود باخت؛ در اصطلاح از یک سوراخ چند بار گزیده شد اما یک باخت آخر دنیا نیست و آسمان برای پرسپولیس به زمین نیامده و این تلنگر می‌تواند به نفع پرسپولیس باشد؛ اگر برانکو از این اشتباهات درس بگیرد و در شهرآورد یا بازی‌های دیگر لیگ قهرمانان جور دیگری تیمش را به زمین بفرستد.

این روزها سیدجلال آمادگی گذشته را ندارد و کمال کامیابی‌نیا هم به دلیل آسیب شدید از ناحیه کتف نمی‌تواند همان هافبک جنگجوی سابق باشد. افول سید جلال و کمال باعث می‌شود تا کیفیت پایین محسن ربیع‌خواه بیشتر به چشم بیاید و دفاع پرسپولیس آسیب‌پذیرتر نشان دهد؛ اگرچه در اوج آمادگی همه این نفرات باز هم ایراد به تاکتیک برانکو وارد بود. ختم کلام اینکه فوتبال گاهی آدم را غافلگیر می‌کند و بزرگترین تیم‌های دنیا هم اسیر این غافلگیری می‌شوند. نمونه آخرش حذف سیتی مقابل ویگان یا حذف رئال برابر لگانس در جام حذفی. پس از این شکست تراژدی بزرگی نسازیم و با آگاهی از اشکالات و ایرادهای تاکتیکی، این باخت را بخشی از ماهیت فوتبال ببینیم و امیدوار باشیم که پرسپولیس نه تنها فاتح لیگ ایران می‌شود، بلکه در آسیا هم بخت اصلی صعود است و حتما برانکو بهتر از ما این عیب و ایرادها را می‌بیند و برایش راهکار و تدبیر درست پیدا می‌کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1396/12/03
معلومه نگارنده متن بدجوری پرسپولیسیه
United Arab Emirates
13:02 - 1396/12/03
نویسنده متن بدجور سوخته...اطفای حریق بیارید...
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/12/03
نگارنده سوزشش شدیده
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/12/03
اتفاقا بلعکس و متقابلا این شما کیس کشهای استقلالی هستین که دارین میسوزین و حسرت به دل موندین و دارین با پوماد مالیدن به اون ....

خلاصه بسه دیگه دارین میسوزین .... پس دیگه بیش از این حسرت نخورین..

چونکه اینطور که میبینیم با توجه به ادامه این وضعیت امکان داره بازار پوماد سوختگی در ایران هم مثل تخم مرغ بالا و بالا بالاتر بره وگپ‌وخنده هاموون بالاتر ببره خخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1396/12/03
موندم چرا اینجور نویسنده ها که فقط طرفدار رنگ خاصی هستن و مقاله هاشون هم به نفع یه تیم هست رو بهشون اجازه میدن مقاله اشون رو ثبت کنن. اخه این دیگه خیلی تابلو طرفداری کرده کل ایران شدن هیچی و لنگی شده بارسلونا اخه لنگی مقاله مینویسی درست بنویس بدون طرفداری از تیمی
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1396/12/03
مواظب درج مطالبت باش چون ممکنه تحریمت کنیم وبرنامه اخبار به روز رو حذف کنیم ....
پاسخ ها
《پاسارگاد》
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
جوک خنده داری رود ..... خخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر