حذف کپى کارت ملى و شناسنامه براى امور ادارى
۶۸۱۲۰۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
۱۷۳۶۶
سید سلمان سامانی گفت: با اجرای پروژه حذف كپى كارت ملى و شناسنامه براى انجام امور ادارى علاوه بر سهولت در خدمت رسانی به مردم، صرفه جویی قابل توجهی در زمينه حفظ محيط زيست و مشخصا استفاده از كاغذ انجام مى شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از حذف کپی کارت ملی و شناسنامه برای ارائه خدمات به مردم در دستگاه هاى دولتی در ٣ استان سمنان، قم و خوزستان خبر داد و گفت: این پروژه با محوریت وزارت کشور در اين ٣ استان‌ به صورت پایلوت در حال اجرا است و با توجه به دریافت بازخورد از اجرای موفق اين طرح، اجراى آن در سراسر کشور و تمامی دستگاه های دولتی و بانک ها و .... به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

وى در ادامه افزود: با اجرای این پروژه علاوه بر سهولت در خدمت رسانی به مردم، صرفه جویی قابل توجهی در زمينه حفظ محيط زيست و مشخصا استفاده از كاغذ انجام مى شود.

سخنگوى وزارت كشور تصريح كرد: همانگونه که مطلع هستید سالیانه میلیون ها برگ فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی از مردم دریافت می شود که هم تهیه این ها و هم نگهداری و امحاء آنها هزينه هاى زيادى دارد كه با اجراى اين طرح و با استعلام برخط هویت خدمت گیرندگان هزينه هاى مردم و دستگاه ها به شدت کاهش پیدا می کنند.

سامانى با بيان اينكه اهتمام مركز توسعه دولت الكترونيك وزارت كشور و سازمان ثبت احوال اجراى طرح هاى كاربردى در جهت كاهش هزينه هاى مردم است، اضافه كرد: این مزایا در کنار فواید زیست محیطی ناشی از کاهش مصرف کاغذ پروژه را از اهمیت بالایی برخوردار می کند.

وى يادآور شد: هم اکنون تمامی دستگاه دولتی بانک و برخی نهادهای عمومی و خصوصی به صورت برخط امکان احراز هویت خدمت گیرنده را از پایگاه ثبت احوال دارند و اغلب آنان هم اکنون از این سرویس استفاده می‌کنند، به گونه ای که در حال حاضر این خدمت در بیش از ۲۰۰ هزار نقطه برقرار بوده و بر اساس نياز قابل تعمیم به تمامی دستگاه ها ، مناطق و استان های متقاضی می‌باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1396/12/04
این کاری است که سالها قبل باید انجام می شد ولی باز هم جای شکر دارد که به این فکر افتاده اند
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1396/12/04
عالی میشه هم کمک به محیط زیسته هم توی وقت و انرژی صرفه جویی میشه
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1396/12/04
احتمالا فردا هر اداره که مدارک لازم باشه ده هزار تومان از مردم میگیرند بعنوان هزینه استعلام
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1396/12/04
واقعا خسته نباشید بعد از چهل سال
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1396/12/04
پول تعویض شو گرفتید که نقدی.باز توقع دارید کپی هم بخای؟ سنگ پا
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1396/12/05
احتمالا فردا هر اداره که مدارک لازم باشه ده هزار تومان از مردم میگیرند بعنوان هزینه استعلام !!!!!!!!!!!!!!1
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1396/12/05
عالی میشه هم کمک به محیط زیسته هم توی وقت و انرژی صرفه جویی میشه خيلي ممنون جناب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج