وزیر خارجه اسپانیا، نبض ایرانی‌ها را گرفت
۶۸۱۹۵۸
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
۸۸۴۵
این نخستین سفر یک وزیر خارجه اروپایی پس از اعلام نیت ترامپ در مورد بازنگری در توافق هسته ای است. در این سفر، وزیر خارجه اسپانیا پیام اتحادیه اروپا را به تهران رساند؛ پیامی مبنی بر التزام این اتحادیه به تمام تفاصیل توافق هسته ای با ایران، با وجود فشارهای آمریکایی، اسرائیلی و سعودی است.

انتخاب: این نخستین سفر یک وزیر خارجه اروپایی پس از اعلام نیت ترامپ در مورد بازنگری در توافق هسته ای است. در این سفر، وزیر خارجه اسپانیا پیام اتحادیه اروپا را به تهران رساند؛ پیامی مبنی بر التزام این اتحادیه به تمام تفاصیل توافق هسته ای با ایران، با وجود فشارهای آمریکایی، اسرائیلی و سعودی است. داستیس برای اطمینان دادن به ایران در این باره، از دیدار با موگرینی و همتای فرانسوی خود و عزم جدی آنها برای حمایت از توافق هسته ای با ایران و افزایش روابط اقتصادی با آن خبر داد.

رای الیوم چاپ لندن نوشت: وزیر خارجه اسپانیا نبض ایرانی ها را در مورد امکان افزودن بندهای تازه به توافق هسته ای گرفت و تهران با هر گونه تعدیلی مخالفت کرد.

این روزنامه عرب زبان در ادامه آورده است: آلفونسو داستیس، وزیر خارجه اسپانیا سفری دو روزه به ایران داشت که رسانه های اسپانیایی آن را فرصتی برای تقویت جایگاه تجاری این کشور در بازار ایران، پس از رفع تحریمهای تهران، می دانند.

این نخستین سفر یک وزیر خارجه اروپایی پس از اعلام نیت ترامپ در مورد بازنگری در توافق هسته ای است. در این سفر، وزیر خارجه اسپانیا پیام اتحادیه اروپا را به تهران رساند؛ پیامی مبنی بر التزام این اتحادیه به تمام تفاصیل توافق هسته ای با ایران، با وجود فشارهای آمریکایی، اسرائیلی و سعودی است. داستیس برای اطمینان دادن به ایران در این باره، از دیدار با موگرینی و همتای فرانسوی خود و عزم جدی آنها برای حمایت از توافق هسته ای با ایران و افزایش روابط اقتصادی با آن خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا مهلتی 120 روزه به اتحادیه اروپا داده بود تا مذاکراتی را با تهران در مورد بازنگری در توافق هسته ای آغاز کند؛ در همین راستا دیپلماسی اروپایی تلاش کرد نبض ایران را در مورد آمادگی اش در زمینه افزودن بندهای تازه ای به توافق، بگیرد، اما پاسخ مسئولان ایرانی در دیدار با وزیر خارجه اسپانیا کاملا واضح بود؛ به گونه ای که داستیس به محض بازگشت به مادرید تصریح کرد مسئولان ایران اعلام کرده اند که توافق هسته ای خطر قرمز انهاست و هیچ گونه تعدیلِ حتی ساده ای را در آن نمی پذیرند.

این در حالی است که تاجران اسپانیایی در دیدار با وزیر خارجه این کشور در مورد تهدید های ترامپ برای کناره گیری از توافق هسته ای با تهران اظهار نگرانی کرده و بیم آن دارند که این تهدیدات به صورت مستقیم بر فضای روابط تجاری با تهران تاثیر منفی بگذارد. ایشان همچنین از دغدغه خود در خصوص عدم تمایل بانکهای اسپانیایی در تامین هزینه های طرحهای اقتصادی در ایران صحبت کردند و وزیر خارجه اسپانیا متعهد شد در این باره با وزیر اقتصاد گفتگویی داشته باشد تا با دادن وامهایی به شرکتهای اسپانیایی که قصد اجرای طرحهایی در ایران را دارند، موافقت کند.

دولتهای اروپایی بر این عقیده اند که ایران با بیش از 80میلیون نفر جمعیت بازار مناسبی برای سرمایه های آنهاست؛ همانطور که مبادلات تجاری اسپانیا با ایران در سال 2016 افزایش محسوسی داشته و در سپتامبر 2017صادرات اسپانیا به ایران تا 15 درصد رشد کرد و تعداد گردشگران اسپانیایی در ایران در سال گذشته به 9761 نفر رسید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1396/12/06
قطعا اروپا آمریکا را به قیمت ایران رها نخواهد کرد.خواهیم دید چگونه منزوی تر از گذشته به سوی ورشکستگی کامل اقتصادی سقوط میکنیم
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1396/12/06
مدیران دانا= کشور آباد وآزاد
Netherlands
19:05 - 1396/12/25
بالا رفتن دلار تا مرز ۵۰۰۰ توماندعملا ورشکستگی اقتصادی است.اروپا تاب تحمل و مقاومت در برابر تهدیدات و فشار امریکا ندارد. این جریان سرانجام خوبی ندارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج