ایتالیایی‌ها به برلوسکونی پناه می‌برند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۸۲۴۷۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
۲۱۶۹
در آستانه انتخابات پیش‌رو در ایتالیا، ده‌ها هزار تن در تظاهرات ضدفاشیسم و در مخالفت با جناح راست افراطی در سراسر این کشور تجمع کردند. به گزارش نیویورک‌تایمز، پس از بروز خشونت‌ها در اعتراضاتی که اوایل ماه جاری صورت گرفت، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد که ۵هزار نیروی پلیس را طی بیش از ۱۱۹ تظاهرات در سراسر کشور برای حفظ نظم به خیابان‌ها فرستاده است.

روزنامه دنیای اقتصاد: در آستانه انتخابات پیش‌رو در ایتالیا، ده‌ها هزار تن در تظاهرات ضدفاشیسم و در مخالفت با جناح راست افراطی در سراسر این کشور تجمع کردند. به گزارش نیویورک‌تایمز، پس از بروز خشونت‌ها در اعتراضاتی که اوایل ماه جاری صورت گرفت، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد که ۵هزار نیروی پلیس را طی بیش از ۱۱۹ تظاهرات در سراسر کشور برای حفظ نظم به خیابان‌ها فرستاده است.

به گفته پلیس، در یک تجمع در قطب تجاری شمال میلان که به سرپرستی ماتئو سالوینی، رئیس گروه ضدمهاجرتی «لیگ» برگزار شد، ۱۵تا ۲۰ هزار تن شرکت کردند. این در حالی است که ترتیب‌دهندگان این تظاهرات می‌گویند، نزدیک به ۵۰ هزار نفر در این تجمع حضور داشته‌اند. این گروه که پیش‌تر با نام «لیگ شمالی» شناخته می‌شد، بخشی از ائتلاف جناح راست سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا است. خبرگزاری فرانسه نیز می‌نویسد سالوینی که امیدوار است رهبر بعدی کشور باشد، درحالی در جایگاه ویژه سخنرانی حاضر شد که دختر پنج ساله‌اش را در آغوش داشت و به جمعیت گفت: «اول ایتالیایی‌ها.» وی به سیاست‌های مهاجرتی ماتئو رنتزی، نخست‌وزیر سابق چپ میانه که برای انتخابات نامزد شده، تاخت و متعهد شد که به نفع سالمندان، کارگران بیکار و کسب‌وکارهای کوچک کار کند. در تظاهراتی دیگر در میلان نیز پلیس ضدشورش با تظاهرکنندگان مخالف فاشیسم که علیه تجمع جنبش نئوفاشیستی «کاساپوند» تجمع کرده بودند، درگیر شد.

پس از آنکه چند کشور اروپایی در سال‌های اخیر در مخالفت با شرایط اقتصادی و مهاجرتی به حکومت‌های راستگرا روی آورده‌اند، نگرانی‌هایی از روی کار آمدن دوباره گروه‌های راست افراطی در انتخابات پیش روی ایتالیا وجود دارد. پائولو جنتیلونی، نخست‌وزیر ایتالیا نیز همچون رنتزی در تظاهرات ضدفاشیستی که توسط انجمن ملی پارتیزان‌های ایتالیایی و با شعار «فاشیسم دیگر هرگز» برگزار شده بود، حضور پیدا کرد. در میلان نیز صدها تن از فعالان ضدفاشیسم که بسیاری از آنان پرچم‌های حزب کمونیست ‌را در دست داشتند، در میدانی برای اعتراض گرد هم آمدند. در سیسیل نیز پیش از برگزاری تظاهرات گروه راست افراطی «فورزا نوا»، جو پرتنشی حاکم بود اما هیچ خشونتی از این تظاهرات ۱۰۰۰ نفری که در میدانی در پالرمو برگزار شد، گزارش نشد. برخی گزارش‌ها می‌نویسند که در اغلب شهرهای ایتالیا گویی حکومت نظامی برقرار است چراکه به نوشته بی‌بی‌سی «هزاران مامور پلیس در شهرهای سراسر ایتالیا مسوولیت برقراری نظم و آرامش را به عهده گرفته‌اند.» با تمام این تفاصیل، تحولات ایتالیا به سویی می‌رود که نیویورک‌تایمز از آن با عنوان «چشم‌انداز بازگشت موسولینی» نام می‌برد. برخی پوسترهای موسولینی را با سر تراشیده در این خیابان و آن کوچه و فلان ساختمان یا دیوار نصب می‌کنند گویی صدای موسولینی به گوش می‌رسد که می‌گوید: «من بازگشته‌ام»؛ آیا ایتالیای مدرن به آغوش موسولینی می‌رود یا دیکتاتور در روح ایتالیای مدرن حلول کرده است؟

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ۴ مارس، بحث از موسولینی، ملی‌گرایی خشن، خشونت‌های افراطی، آزارها و دیگر هراسی‌ها ایتالیا را در خود فرو برده است و این کشور را به سویی می‌برد که ایدئولوژی‌های افراطی و فاشیستی را بار دیگر به رسمیت بشناسد. گفته می‌شود میانگین نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مهم صورت گرفته حاکی از آن است که ائتلاف جناح راست برلوسکنی که شامل احزب «فورزا ایتالیا»، لیگ و حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» می‌شود، در صدر قرار دارد اما از اکثریت در پارلمان برخوردار نخواهد بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1396/12/07
مگه مجوز داشتن اومدن راپیمای کردن .ای بابا این ایتالییها چقدر کافران. چطور بدون مجوز اومدن اعتراض کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر