سو استفاده ۲۰ تریلیون دلاری از باگ بیت کوین
۶۸۲۶۹۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
۱۱۳۵۵
چند هفته قبل، صرافی ژاپنی زایف به صورت سهوی به مدت کوتاهی، قیمت بیت کوین را صفر دلار اعلام کرد و فردی از این موضوع سو استفاده کرده و به دنبال آن ۲۰ تریلیون دلار از بیت کوین این صرافی خارج کرد. پیش بینی ناپذیری ذاتی رمز ارزهایی مثل بیت کوین، افراد زیادی من جمله سرمایه گذاران را به هوس انداخته است و باعث شده با استفاده از امواج نوسان قیمت آن ها، سودهایی زیاد و کلانی را بهره مند شوند.

وبسایت زوم‌تک: چند هفته قبل، صرافی ژاپنی زایف به صورت سهوی به مدت کوتاهی، قیمت بیت کوین را صفر دلار اعلام کرد و فردی از این موضوع سو استفاده کرده و به دنبال آن ۲۰ تریلیون دلار از بیت کوین این صرافی خارج کرد. پیش بینی ناپذیری ذاتی رمز ارزهایی مثل بیت کوین، افراد زیادی من جمله سرمایه گذاران را به هوس انداخته است و باعث شده با استفاده از امواج نوسان قیمت آن ها، سودهایی زیاد و کلانی را بهره مند شوند. در این مدت هر از گاهی باگ هایی در صرافی ارزها ایجاد می شود و امکان دارد افرادی را دچار دردسر کند. در این مدت صرافی ژاپنی زایف به صورت اتفاقی، قیمت بیت کوین را به مدتی کوتاه، صفر دلار نشان داد.

با این اتفاق سرمایه‌گذاران که از فرصت استفاده کرده اند مبلغی به میزان ۲۲۰۰ تریلیون ین که معادل ۲۰ تریلیون دلار است از صرافی دریافت کردند. موضوع این گونه است که هفته قبل، صرافی زایف که مجوز های قانونی که ملزوم از طرف دولت ژاپن را داشتند، طی مدتی که به ۲۰ دقیقه در تابلوی قیمت خود ، بهای خرید بیت کوین را روی صفر دلار نشان می دادند. انبوهی از مشتریان سعی کردند که از این موضوع استفاده کنند و خرید مقدار زیادی از دارایی دیجیتالی کمیاب و فروش دوباره آن در فرصت های دیگر، سود های زیادی را دریافت کنند. یکی از این مشتریان بسیار جاه طلب بوده و سعی کرده که از این آب گل آلود ماهی بگیرد و بیشتر از ۱۰۰ برابر ارزش بازار جهانی بیت کوین سود کند.

با گزارش رویترز ، زایف بلافاصله بعد متوجه شدن این موضوع تمامی تراکنش های انجام شده در آن مدت زمان را ابطال کرد ، اما با این کار نتوانست تریلیاردر احتمالی را از تلاش برای به جیب زدن این سود باز دارد. این باگ و مشکلاتی که پیش آمده است، در زمانی ایجاد شده که از اعلام موضع دولت ژاپن مبنی بر رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان راهی برای پرداخت قانونی و با زمان کم معرفی شده بود. در این سیاست در مقابل بیت کوین در کل اقتصاد ها رویکرد کمی است و ژاپن را به اولین کشوری تبدیل کرده که در حکمرانی رمز ارز ها چنین کاری کرده است. ممکن است که اتخاذ این چنین رویکردی دیگر دولت ها را برای اعلام موضع رسمی در قبال بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال به تلاش وادار کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/12/07
وقتی یک خبر رو میگیرید کامل از منبعش بگیرید طرف نتونست پول رو از حسابش خالی کنه و همین میزان درخواست باعث شد که صرافی بفهمه یک مشکلی وجود داره و لیست کسانی که درخواست خرید داشتند را پاک کردند و از خروج ارز جلوگیری کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج