شعر‌های گروس عبدالملکیان، نقاشی شدند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۳۴۷۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
۲۷۱۱
«هر دو نیمه ماه تاریک است» عنوان کتاب تازه‌ای است که با ترکیبی از شعر‌های گروس عبدالملکیان و نقاشی‌های مریم قربانی‌زاده منتشر خواهد شد.

روزنامه اعتماد: «هر دو نيمه ماه تاريك است» عنوان كتاب تازه‌اي است كه با تركيبي از شعرهاي گروس عبدالملكيان و نقاشي‌هاي مريم قرباني‌زاده منتشر خواهد شد.

شعر‌های گروس عبدالملکیان، نقاشی شدند

اين كتاب در بردارنده پانزده قطعه شعر از گروس عبدالملكيان است كه در كنار نقاشي‌هاي مريم قرباني‌زاده ارديبهشت سال آينده منتشر خواهد شد.

عبدالملكيان درباره انتشار اين كتاب مي‌گويد: «خانم مريم قرباني‌ از نقاشان حرفه‌اي و سبك كاري‌اش بيشتر در حوزه سوررئاليسم است. ايشان در دو سال گذشته بر اساس شعرهاي من، نقاشي‌هايي را كشيده كه قرار است در قالب كتابي با طراحي خاص و با نام «هر دو نيمه ماه تاريك است» منتشر شود. مقدمه اين كتاب را نيز دكتر امير على نجوميان نوشته است.»

او درباره شيوه انتخاب اين شعرها براي درج در اين كتاب توضيح مي‌دهد: «اصل كار با مريم قرباني‌ بود. ايشان مدت‌ها با شعرهاي بنده همراه و همدم بوده و چندين شعر را براي نقاشي انتخاب كردند. از ميان پيشنهادهاي گوناگوني كه ارايه دادند، آنهايي كه به مدل كاري ايشان نزديك‌تر بود، با توافق يكديگر انتخاب كرديم ولي من دست ايشان را باز گذاشتم و غالبا انتخاب‌ها به عهده ايشان بوده است.»

به گفته او، در حال حاضر اين كتاب آماده و قرار است سال آينده همراه نمايشگاهي كه از اين آثار برگزار مي‌شود، از سوي نشر «چشمه» منتشر شود.

عبدالملكيان مي‌گويد كه اين نمايشگاه ارديبهشت ماه آينده در گالري نشر «ثالث» برپا خواهد شد اما سعي هر دو هنرمند بر اين است كه تاريخ برگزاري نمايشگاه دقيقا همزمان با نمايشگاه كتاب تهران نباشد.

اما اين كتاب تنها كار تازه‌اي نيست كه از گروس عبدالملكيان منتشر مي‌شود. او مجموعه شعر جديدش را هم در دست آماده‌سازي دارد كه مراحل نهايي را طي مي‌كند: «هفتاد، هشتاد درصد كار انجام شده است و طي يكي، دو ماه آينده بازنويسي هاى پايانى و ويرايش نهايي‌اش نيز انجام خواهد شد. در اين مجموعه فضا و جهانى متفاوت را تجربه كرده‌ام و اميدوارم اين كتاب باب پسند مخاطبان حرفه‌اي شعر، شاعران، نويسندگان و مردم باشد. امسال نيز همچون سال‌هاي گذشته دو ماه اسفند و فروردين را فقط در خدمت شعر خواهم بود و در اين دو ماه اين مجموعه را به سرانجام خواهم رساند. دو ماه اسفند و فروردين زماني است كه با شعر خلوت مي‌كنم. معمولا در اين زمان به سفر مي‌روم و تمام وقت دربست در حال و هواي شعر نفس مي‌كشم. هرچند در طول سال هم هميشه شعر دغدغه‌ام هست ولي همسايه‌هاي ديگري هم دارد مانند كارگاه‌هاي آموزشي كه در دانشگاه‌ها و موسساتي مانند «بهاران» برگزار مي‌كنم يا مشغولياتي كه در نشر «چشمه» دارم كه بخشي از تمركزم را به خود اختصاص مي‌دهند اما اسفند و فروردين فقط متعلق به شعر است.»

اين شاعر درباره انتشار ديگر آثارش نيز مي‌گويد: «در يكي، دو ماه اخير تجديد چاپ كتاب‌هايم ادامه داشته است؛ «حفره‌ها» از سوي نشر «چشمه» به چاپ هفدهم رسيده است. «سطرها در تاريكي جا عوض مي‌كنند» از سوي نشر «مرواريد» به چاپ پانزدهم رسيده است و چاپ يازدهم «هيچ چيز مثل مرگ تازه نيست» نيز منتشر شده است. در كنار اينها گزينه اشعارم از سوي نشر «مرواريد» به چاپ خواهد رسيد كه در نمايشگاه كتاب سال آينده ارايه خواهد شد.» او كه دبيري نخستين جايزه شعر «بهاران» را نيز بر عهده دارد، درباره اين جايزه مي‌گويد: «در اين سال‌ها بيشترين همكاري را با موسسه «بهاران» داشته‌ام. امسال جايزه شعري به پيشنهاد مدير موسسه با دبيري بنده برگزار ‌شد و با توجه به روح متفاوت اين جايزه، اميدوارم نتايج متفاوتي هم براي فضاي شعر ما داشته باشد.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو