خانم ميلاني، حتماً فيلم «به وقت شام» را ببينيد
۶۸۶۴۵۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
۵۰۷۴
روزنامه جوان نوشت: واكنش دور از نزاكت به سخنان يك مادر شهيد مدافع حرم از زبان يك سينماگر بي‌سابقه به نظر مي‌رسد چرا که شهدا و خانواده‌هاي آنها در كشور همواره قشري مورد احترام بوده‌اند.

روزنامه جوان: واكنش دور از نزاكت به سخنان يك مادر شهيد مدافع حرم از زبان يك سينماگر بي‌سابقه به نظر مي‌رسد چرا که شهدا و خانواده‌هاي آنها در كشور همواره قشري مورد احترام بوده‌اند.

رعايت حرمت بازماندگان جنگ و خانواده‌هاي آنان به ايران محدود نمي‌شود و در همه جهان براي اين اقشار حقوقي جداگانه لحاظ مي‌كنند، البته فضاي عرفي جوامع نيز به اين مسئله اشراف دارند. اين احترام در كشورهاي غربي به شدت رعايت مي‌شود طوري كه حتي پس از گذشت دهه‌ها، اين افراد ارج نهاده شده و بر صدر قرار مي‌گيرند و فرقي هم نمي‌كند كه بازمانده چه جنگي باشند تا حدي كه با وجود نارضايتي مردم امريكا از حمله نظامي و اشغال ويتنام نظاميان بازگشته از آن فاجعه مورد احترام بودند. اين ادب در مواجهه با نظاميان و آسيب‌ديدگان جنگ يك امر پذيرفته شده انساني است، بماند كه اساساً مقام شهدا در فرهنگ ملي و ديني ايران باعث مي‌شود براي اين اقشار جايگاه ويژه‌تر و متفاوت‌تري نسبت به كشورهاي ديگر قائل شويم و همين مسئله احترام مضاعفي را طلب مي‌كند و باز بماند كه حضور نظامي ايران در سوريه كاملاً جنبه دفاعي دارد.

آيا مي‌شود قائل به جهل خانم ميلاني نسبت به جايگاه اين اقشار باشيم؟ كسي كه در مرام و مسلك زندگي‌اش همواره غرب را مبنا و مرجع قرار مي‌دهد چگونه است كه در اين مورد مشخص، يعني رعايت شأن خانواده بازماندگان جنگ از غربي‌ها تأسي نمي‌كند و با لحني به دور از ادب و طلبكارانه يك مادر شهيد را خطاب قرار مي‌دهد. «اين ويدئو را چند نفر در تلگرام با كلمات تمسخرآميز برايم فرستاده‌اند.» حالا اگر چند نفر به خود جسارت داده‌اند كه به طور خصوصي همسر يك شهيد را مسخره كنند، به جاي نصيحت آنها بايد به خود اجازه بدهيد آن را عمومي كنيد؟

ادبيات به كار رفته توسط خانم ميلاني مدعي دفاع از حقوق زنان درباره يك مادر شهيد مشمئز كننده است؛ «البته اگر اين بانو فرزندي از دست داده جاي تأسف است اما چه ربطي به ليلاي سينماي ما دارد! شهيد حرم مورد نظر ايشان كه علت شهادت ايشان، مورد بحث و اعتراض بسياري از ايرانيان است! كجاي صحبت‌هاي ليلا خانم در برلين بود.»

واقعاً اگر يك مادر شهيد به طور كاملاً مؤدبانه و از راه‌هاي قانوني عليه يك بازيگر شكايت حقوقي كند، پاسخش اين است كه اينچنين مورد حمله قرار گيرد؟ ضمن اينكه تا به حال كمتر ايراني با شرافتي به خود اجازه داده تا مجاهدت فرزندان ميهن در مقابل ددمنشي گروه‌هاي تكفيري در منطقه را زير سؤال ببرد. ايشان خوب است به خودشان زحمت تماشاي فيلم به وقت شام را بدهند تا شايد قدري منصفانه‌تر موضع بگيرند.

خانم ميلاني در صفحه شخصي‌شان در اینستاگرام افاضات بي‌ربط ديگري نيز عنوان كرده‌اند كه از بي‌مبالاتي فكري ايشان حكايت دارد؛ «البته ايشان (ليلا حاتمي) به كشته شدن ٢٥ انسان در اعتراض عمومي مردم اعتراض داشتند كه حتماً پدر و مادري داشتند كه اين روزها عزادارند و ربطي به موضوع مورد اشاره ايشان (مادر شهيد) ندارد!»

ظاهراً فيلمساز فمنيست ما به اعتراضاتي كه دي ماه سال جاري به واسطه اوضاع بد اقتصادي ناشي از عملكرد ضعيف دولت مورد حمايت ايشان در برخي نقاط كشور رقم خورد و منجر به سوءاستفاده گروهك‌هاي جنايتكاري چون سازمان منافقين شد، اشاره دارد، البته درصد قابل توجهي از قربانيان آن حوادث را نيز مانند بسياري از غائله‌هاي اينچنيني مردمي تشكيل مي‌دادند كه در معرض وحشي‌گري كور منافقين قرار گرفتند كه فقط يك نمونه آن سرازير كردن كاميون آتش‌نشاني در يك خيابان بود.»

ميلاني در پايان مي‌نويسد: «از اين بانو سؤالي دارم. وقتي تريبون رسمي براي اعتراض وجود ندارد به نظر شما مردم معترض از چه تريبوني براي ابراز نظر استفاده كنند!» در جواب بايد گفت اگر شما به عنوان سينماگر در فضاي مجازي به دولت مورد حمايتتان درباره اولويت قرار دادن مسائل معيشتي فشار مي‌آورديد، احتمالاً كارد مردم به استخوانشان نمي‌رسيد و شاهد جنايات منافقين هم نبوديم. اگر شما نماينده حقيقي مردم باشيد و از دولت بخواهيد تا براي عملي كرده وعده‌هاي معيشتي‌اش اقدام كند قطعاً قدمي به نفع مردم برداشته‌ايد اما افسوس.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1396/12/15
واقعا این تندروها چه استدلالتی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/12/15
من به شخصه برای شهدای مدافع حرم احترام زیادی قائلم اما بین حرف های خانم میلانی عزیز هم توهین نمی بینم .
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1396/12/15
اولا شهادت در راه دین در کشور ثالث موضوعی کاملا شخصی است که یک نفر تصمیم گرفته و در ان را ه قدم گذاشته و نبایستی کل جامعه وام دار ایشان یا خانواده های ایشان باشند البته بسیاری از کسانی که در جنگ تحمیلی ایران شرکت داشتند هیچگونه ادعایی ندارند و مثل بقیه افراد جامعه به کار و فعالیت مشغولند و تصمیم گیری در این خصوص بایستی از طریق همه پرسی باشد مثل کسانی که سالانه خون اهدا یکنند و هیچ مزیتی بر دیگران ندارند. ثانیا موضوع ان مادر شهید چه ارتباطی به بیانات خانم حاتمی دارد و علت شکایت ؟ هرچند مطمئنم که این مادر عزیز جهت انجام شکایت از طرف گروهی خاص تشویق شده اند. از طرفی نویسنده چطور به خود اجازه می دهد به کسی برچسب فمنیست دهد.
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/12/15
درود بر خانم تهمینه میلانی
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/12/15
جوان خسته کننده ای....
امثال تو خسته کننده هستند....
دست از سر مردم بردارید....
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1396/12/15
چه ربطی داشت به توهین؟ نظرشو گفت
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1396/12/15
لطفا شما کاسه داغتر از آش نشید و کار شهدا رو بی ارزش نکنید.خانم میلانی یکی ازبهترین کارگردانان ایرانه
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1396/12/15
روزنامه جوان ودار و دسته جینگولی نژاد هشت سال خون مردم را در شیشه کردند و حالا حرف از معیشت میزنند مردم کوچه و بازار گرفتار مشکلات خودشان هستند
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1396/12/15
خیلی بیخود کرده میلانی که به این مسائل ورود پیدا میکنند
ایشون در جایگاهی نیستند که در مورد شهدا و خانواده بزرگوار آنها حرف بزنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
میلانی حقشه زیر چکمه وهابی ها جلوی چشم بچهاش جون بده تا بچه هاش قدر امنیت رو بدونن

ثثث
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1396/12/15
خانم میلانی وقت دیدن این فیلم های انقلابی را ندارن ایشان و دوستانشان بیشتر علاقه به فیلم های مثل غریزه اصلی دارن.
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1396/12/15
چه توهینی کرده اصلا مگه لیلا حاتمی به خانواده شهدا توهین کرد این دو تا موضوع هیچ ربطی به هم نداشتن
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1396/12/15
سرکار خانم ترانه، توهین شاخ و دم داره که شما نمیبینید، خانم میلانی بیشعوری نشون داد، فیلمساز مزخرف و غربزده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج