۱۲ علامت اینکه واقعا باهوش هستید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۸۸۳۲۵
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
۱۹۹۸۴
برخی از ویژگی‌ها یا مهارت‌های فردی ممکن است بیخود یا منفی تلقی شوند اما در واقع نشاندهنده‌ی سطح بالای فعالیت مغزی فرد هستند. دست کم دانشمندان که اینطور فکر می‌کنند! حالا این ویژگی‌ها و مهارت‌ها کدامند؟

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: برخی از ویژگی‌ها یا مهارت‌های فردی ممکن است بیخود یا منفی تلقی شوند اما در واقع نشاندهنده‌ی سطح بالای فعالیت مغزی فرد هستند. دست کم دانشمندان که اینطور فکر می‌کنند! حالا این ویژگی‌ها و مهارت‌ها کدامند؟ در این مطلب همراه ما باشید تا لیستی از علائمی را که به گفته‌ی محققان نشان از هوش بالای شما دارند برای‌تان رو کنیم.

1. چپ دست هستید (یا دو سو توان هستید)

دانشمندان آزمایشاتی روی گروهی از چپ دست‌ها و راست‌ دست‌ها انجام دادند و یافته‌ها نشان داد افراد چپ دست مثلا در ترکیب دو شی‌ء به روشی جدید و تشکیل یک شی‌ء سوم مهارت بیشتری دارند. دانشمندان چپ دستی را با طرز تفکر دگرسان (متفاوت) ربط دادند؛ نوعی خلاقیت که به خلق ایده‌های جدید کمک می‌کند. همین را می‌شود در مورد افراد دو سو توان نیز گفت؛ افرادی که توان استفاده از هر دو دست در آنها یکسان است. پس اگر شما راست دست هستید، سعی کنید بعضی از کارها را با دست چپ‌تان انجام دهید و برعکس. این تمرین‌ها بخش‌های کاملا رشد نکرده‌ی مغز را فعال می‌کنند.

۱۲ علامت اینکه واقعا باهوش هستید

2. اغلب در مورد جزئی‌ترین چیزها هم نگرانید

دانشمندان در مطالعه‌ای از 126 دانش آموز دوره‌ی ابتدایی خواستند به پرسشنامه‌هایی در مورد اینکه معمولا چقدر در مورد مسائل احساس نگرانی می‌کنند، به شایعه‌ها توجه می‌کنند و یا به چیزهای ناراحت کنند فکر می‌کنند جواب بدهند. معلوم شد بچه‌هایی که بیشتر از بقیه نگرانی و اضطراب داشتند، در تست هوش غیر کلامی امتیازات بیشتری کسب کردند. دانشمندان این یافته‌ها را ناشی از این حقیقت می‌دانند که آنهایی که همیشه نگران و دلواپس هستند، بیشتر تمایل دارند که کارها را بهتر و درست‌تر انجام بدهند.

3. عاشق خنده و شوخی هستید

یک مطالعه‌ی جالب در دانشگاه مکزیک انجام شد که در آن 400 دانش آموز تست‌هایی در مورد توانایی‌های‌شان در بحث کردن روی موضوعاتی خاص دادند. بعد از انجام تست، از دانش آموزان خواسته شد برای تصاویری از کارتون‌ها، کپشن‌هایی انتخاب کنند. این کپشن‌ها توسط معیارهایی ارزیابی شدند و معلوم شد 86 درصد از دانش آموزان باهوش‌تر که در بالاترین امتیازها را در تست گرفته بودند، خنده‌دارترین کپشن‌ها را برای تصاویر انتخاب کردند. بعدا تحقیق مشابهی روی کمدین‌ها انجام شد و تمامی آنها در تست هوش کلامی امتیازهای متوسط به بالا کسب کردند. به گفته‌ی دانشمندان، حس شوخ طبعی بر توانایی‌های هوشی تاثیر گذاشته و مغز و سیستم عصبی را در شرایط خوبی قرار می‌دهد و ما را باهوش‌تر می‌کند!

4. زیادی کنجکاو هستید

دانشمندان دانشگاه روانشناسی لندن می‌گویند: احتمال اینکه یک کودک فضول و کنجکاو، بر خلاف کودکی که چنین ویژگی ندارد، بعدها در زندگی‌اش یک مخترع شود بسیار بیشتر است. سرپرست این تحقیقات توضیح می‌دهد که چگونه کنجکاوی و یک «ذهن گرسنه» ما را باهوش‌تر می‌کند: کنجکاوی باعث می‌شود کودک به علم و هنر به عنوان ابزارهایی از درک و شناخت و ابراز وجود علاقه‌مندتر شود.
در یک تحقیق، دانشمندان 6000 نفر را که طی 50 سال گذشته متولد شده بودند مورد مشاهده قرار دادند. آنها درافتند بچه‌های 11 ساله‌ای که در تست IQ نمرات بالایی گرفته بودند، کنجکاوتر بوده و نسبت به تجربیات جدید در سالهای بعدی زندگی، پذیراتر پ مشتاق‌تر بودند.

5. ژن جغد شب دارید

اگر مثل جغد شب‌ها بیدار می‌مانید، احتمال اینکه هوش شما بالاتر از حد معمول باشد زیاد است. دانشمندان علت این نظریه را اینگونه توضیح می‌دهند که فعالیت مغز فرد باهوش آنقدر زیاد است که بیوریتم‌های عادی روزانه را مدام به چالش می‌کشد. در مطالعه‌ای، ارتباط میان هوش و عادات خواب هزاران فرد جوان مورد بررسی قرار گرفت و معلوم شد اکثر افراد باهوش عاشق بیدار ماندن تا دیروقت بودند، هم در طول هفته و هم آخر هفته‌ها. تحقیقات مشابه دیگر نیز همین یافته‌ها را ارائه دادند.

۱۲ علامت اینکه واقعا باهوش هستید
6. تاثیر پذیرید و خیلی راحت حواس‌تان پرت می‌شود

اگر معمولا با نوتیفیکیشن‌های شبکه‌های مجازی و ...، و یا حتی حین صحبت حواس‌تان پرت می‌شود، احتمالا باهوش‌تر از بقیه هستید. طبق مطالعه‌ای جدید، متمرکز و حواس جمع ماندن هر چقدر که برای شما دشوارتر باشد، یعنی شما باهوش‌ترید. دانشمندان توضیح می دهند تحت کنترل درآوردن سطح بالای فعالیت‌های مغزی کار سختی است.

7. زیاد راه می‌روید

دانشمندان آمریکایی طبق یک مطالعه‌ی آماری دریافتند افرادی که زیاد راه می‌روند و از وسایل حمل و نقل استفاده‌ی چندانی نمی‌کنند نسبت به بقیه باهوش‌ترند.

8. می‌دانید که هنوز چیزهای زیادی هست که نمی‌دانید!

اثر دانینگ کروگر (The Dunning-Kruger effect)، نتیجه‌ی مطالعه‌ای از جاستین کروگر و دیوید دانینگ است که در علم روانشناسی اجتماعی الگو شده است. نتیجه‌ی این مطالعه این است: فرد هر چه باهوش‌تر باشد، تردید بیشتری نسبت به توانایی‌های ادراکی و شناختی خود دارد. به عبارتی دیگر، افراد باهوش از گفتن «نمی‌دانم» نمی‌ترسند. اگر چیزی را ندانند می‌توانند به دنبالش بروند و چیز جدیدی یاد بگیرند. برای همین است که این افراد همیشه پرسش‌هایی در سرشان می‌چرخد و از سوال کردن هم واهمه‌ای ندارند.

9. مهارت خود کنترلی خوبی دارید

افراد باهوش می‌توانند هیجانات ناگهانی خود را کنترل کنند و در مهار احساسات خود ماهرند. همچنین پیش از آنکه دست به کاری بزنند، به عواقب آن فکر می‌کنند. یک مطالعه‌ی معروف اینچنین بود: از افراد خواسته شد بین دو گزینه یکی را انتخاب کنند: فورا پول کمتری به دست بیاورند یا اینکه در طول سال پول بیشتری به دست بیاورند. نتایج نشان داد افرادی که پول بیشتر اما دیرتر را انتخاب کرده بودند (به عبارتی دیگر خود کنترلی بیشتری داشتند) در تست‌های گوناگون امتیازات بیشتری کسب کرده و در زندگی به موفقیت‌های بیشتری رسیده بودند.

10. معمولا امروز و فردا می‌کنید

طبق نظر دانشمندان آنهایی که به راحتی بهانه جور می‌کنند تا از انجام کاری طفره بروند، باهوش‌ترند. بیشتر افراد باهوش تمایل دارند کارهای خود را به تعویق بیندازند و این ویژگی در بسیاری از دانشمندان معروف دیده می‌شود. مثلا آدام گرانت، نویسنده‌ی آمریکایی می‌گوید، امروز و فردا کردن کلید نوآوری است! استیو جابز نیز به طور استراتژیک از طفره رفتن استفاده می‌کرد! او با رفتن سراغ کارهای کاملا متفاوت و این پا و آن پا کردن، اجازه می‌داد مغزش استراحت کند!

11. مدام ذره ذره چیزهایی می‌خورید

معروف است که جویدن آدامس، فعالیت و تمرکز مغز را بالا می‌برد، اما متاسفانه فقط به مدت 20 دقیقه! اما دانشمندان اخیرا دریافتند افراد باهوش عادت دارند مدام چیزی مزه مزه کنند. به گفته‌ی خودشان وقتی چیزی می‌جوند، مغزشان آمادگی تامل و تجزیه و تحلیل را پیدا می‌کند!

12. در طول روز گهگاه چرت می‌زنید

می‌گویند لئوناردو داوینچی، خواب چند فازی داشت. او هر چهار ساعت، 20 تا 30 دقیقه می‌خوابید. چرا او این کار را می‌کرد؟ مغز افراد باهوش به سختی کار می‌کند و زود هم خسته می‌شود اما سریع‌تر هم شارژ می‌شود. برای رفع خستگی و نگاه به مسائل با دیدی تازه‌تر، شما باید مغزتان را مجددا شارژ کنید، برای همین دست کم 20 دقیقه چرت می‌زنید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1396/12/26
عااالی بود ممنونم^^
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
آدم باهوش همش چرند بود.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
من نمیدونم اگه به خودتون ثابت بشه ادم باهوشی هستید چجور خوشحال میشید؟؟ب ن ظرم اگه ادم باهوش باشه و بشینه تو خونه و سایت برترینها رو بالا پایین کنه ینی یه عمر استعدادا و تواناییشو حروم کرده،بیشتر ناراحتی داره
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1396/12/26
تو رو خدا مورد 10 رو بذارید کنار ،یعنی ما اینهمه از کارا در میریم علامت باهوشی است !!!!!!
برای همینم آنقدر در حال پیشرفت هستیم بس که باهوشیم و طفره می ریم !!!
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/12/26
عجب! من همه این ویژگیهارو دقیقا دارم ولی خب خودمو آدم باهوشی نمیدونم. البته شاید اینم یکی از ویژگیهای دیگه ی آدمای باهوش باشه!;)
پاسخ ها
احسان
Romania
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
اره بابا
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1396/12/26
فقط شماره پنجو ندارم ...حیف شد .... الان جزو شماها بودما
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/12/26
رضا هستم‌ یک باهوش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
اقا رضا ما به شما افتخار ميكنيم
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/12/26
الان کل باهوشا سراریز میشن اینجا که ما این علایم رو داریم.
والا اینایی که شما نوشتین جز چپ دست بودن رو همه ملت ایران الان دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
نه باوع اونقدم پپه نیستیم بروز بدیم ته دل فقط قند اب میکنیم:)
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1396/12/26
اینا که هرچندتاییش شامل هرکس میشه.از این مطلبهاس که میخواین همه رو با دل خوش نگه دارین
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1396/12/26
باز ازون مقاله هایی که تمام ویژگیهای منفی جوامع افسرده و عقب مونده سوم رو بعنوان یه نشونه خوب به خوردشون میده تا خودبزرگ بینی و اعتماد بنفس نداشتشونو تقویت کنه و کاری کنه که به اشتباهات و بدبختیاشون افتخار هم بکنن.الان همه میان میگن عه نشونه های من بود چقد من باهوشم.اینا بیشترش نشونه های افسردگی بود.بعدم باهوش بودن تو این جامعه مصیبته نه موهبت چون همه بر ضد اون فرد میشن تا نذارن ازش استفاده درستی کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
اغلب باهوشها افسردن
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1396/12/26
اینا علامت باهوشهای ایزانه نه دنیا همونایی که وضع مملکتو به اینجا کشیدن
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/12/26
تو ایران همه باهوش اند اما امکانات نیست ،برا همین همه میخوان برن سوئیس !

مگه اینهمه مدرسه تیزهوشان نمی بینید !که ماماناشون صبح تا شب پز میدن به مردم انتظار سلام و تعظیم دارن !!!!
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1396/12/26
نکته ای که اینجا هست اینه که داشتن هوش بالا لزوما باعث موفقیت نیست، بلکه لازمه ی اصلی موفقیت، داشتن هوش اجتماعی بالا و هوش رفتاری بالا یا همون هوش هیجانی که میگن است. البته این اصطلاحات را خودم به کار بردم و اصطلاح روانشناسی نیستند،منظورم اینه که فرد مهارت های کسب موفقیت رو داشته باشه، توانایی برقراری روابط موثر در جامعه و حفظ اون روابط رو داشته باشه، و به طور کلی اینکه راه و روش انجام کار و رسیدن به نتیجه رو بدونه . هوش یا آی کیو بالا بدون داشتن این مهارت ها به درد نمی خوره.
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1396/12/26
این همه ویژگی های منفی منه که سعی میکنم بذارم کنار ..مثل شب بیداری .تیکه تیکه غذا خوردن. خوابالو بودن در همه اوقات و .... . مرسی برترین ها که اعتماد به نفس رو به من برگردوندی .... دوست دارم .....یک باهوش ...
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/12/26
اگه واقعیت داشت پس من باید فوق انیشتن باشم چون همه اینارو که گفتید من دارم ولی واقعیت اینه خیلی پپر هستم :)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
پيه يعني چه؟
نگار
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
خودش نوشته پپر بدون نام کامنت گذاشته پیه چیه ؟ :) میخواسته بگه پَپه هستش در اصل یعنی خنگ :)))) ولی بی انصافی میکنی در حق خودتا نگو مگه تا نصفه شب بیدار نیستی تا لنگ ظهرم نمیخوابی تنبل و بیکارم نیستی خب باهوشی دیگه :) مرسی مقاله که تشویقمون میکنی این عادات مخربمونو حفظ کنیم
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/12/26
من که فقط 3،7،8 و داشتم
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1396/12/26
باور کردن این مطالب خودش ناشی از خنگی:)
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1396/12/26
نويسنده معايب خودش رو به اسم باهوش بودن توجيه كرده
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1396/12/27
لطف کنید درباره ی هوش هیجانی و روش های بالا بردن اون هم مطلب بذارید .

منم هوش درسی خوبی داشتم ،اما به قول این دوستمون بلد نبودم ارتباط خوب اجتماعی داشته باشم ،چون همیشه از جمع فرا ی بودم و به جایی نرسیدم ،اینی هم که رسیدم فکر می کنم به خاطر زیبایی بود که خداوند بهم لطف کرده بود و شوهر بسیار خوبی نصیبم شد اما نتونستم کار پیدا کنم .حالا می ترسم بچه هام هم مثل خودم بشن .
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1396/12/27
سند معتبری نداره.متاسفم که هرچیزی رو برای پر کردن صفحه میذارید.
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1396/12/27
همه این علامتا رو رفیقم داره.رفته پیش روانپزشک بهش گفته تو افسرده ای.جناب نویسنده بالاخره کدوم.باهوش یا افسرده
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1396/12/28
اینطوری که من از انیشتین باهوش ترم!
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1397/01/03
همه علاعمو من دادم
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/01/14
خداییش نمیخوام از خودم تعریف کنم یا کلاس بگذارم . ولی همه موارد رو داشتم . دروغ چرا خودم هم قبل از خوندن این مقاله پی برده بودم که باهوشم .
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1397/03/27
اگر انجو ریه من همشو دارم پس من باهو شم
United States
20:15 - 1397/07/08
اگه این طوره همه با مورد 10 و 6 باهوشن!
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/12/17
من با هر دوتا دستم مینویسم:))
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/02/19
منم چپ دستم
بیشتر این ویژگی ها رو دارم

شاگرد دوم مدرسه ام،،،
تعریف از خود نباشه ها
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/04/23
من بی غیر از مورد ۱۲همرو داشتم و تو یه کانون شرکت کردم ضریب هوشیم۱۳۹بود و اگه ۱۴۲بودم الان تو ناسا بودم
حیف
Romania
19:57 - 1399/01/02
۳،۴،۶،۸،۱۰رو دارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر