«ولید بن طلال» همچنان ممنوع الخروج است
۶۸۹۶۸۳
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
۳۵۴۱ 
یک رسانه عرب زبان اعلام کرد که محمد بن سلمان تنها تحت فشار فرانسه و انگلستان شاهزاده های سعودی را آزاد کرده است اما آنها آزادی کامل ندارند و از سفر به خارج از عربستان ممنوع شده اند.

خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم نوشت: ولید بن طلال شاهزاده سعودی که چندماه پیش به دستور عمو زاده اش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به اتهام فساد مالی زندانی شده بود و بعد از مدتی از زندان آزاد شد ظاهرا آزادی عمل کامل ندارد.

بر اساس این خبر ولید بن طلال هنوز موفق نشده خاک عربستان را ترک کرده و به کشورهای غربی سفر کند و این مسأله نشان می دهد که شاهزاده های سعودی که در نوامبر ۲۰۱۷ زندانی شده بودند و اخیرا آزاد شده اند هنوز با محدودیت های زیادی مواجه هستند.

محمد بن سلمان دست کم ۴۰۰ تن از شاهزاده ها و تجار عربستانی را از نوامبر سال ۲۰۱۷ بازداشت کرده بود که شاخص ترین چهره ها در میان بازداشتی ها «متعب بن عبدالله» پسر شاه سابق عربستان و فرمانده گارد مرزی این کشور بود.

رأی الیوم می نویسد که اقدام به بازداشت این افراد با انتقادهای بین المللی زیادی مواجه شده بود و لندن و پاریس به محمد بن سلمان گفته بودند شرط استقبال از او در انگلستان و فرانسه آزادی شاهزاده های بازداشتی خواهد بود.

ولیعهد عربستان تنها به آزادی شاهزاده های سعودی اکتفا کرده در حالی که اغلب آنان آزادی کامل را به دست نیاورده و کنترل دارایی هایشان نیز در دست آنها نیست و حتی امکان سفر داخلی آزادانه در عربستان یا دیدار با دیگر شاهزاده ها را ندارند.

رأی الیوم نوشته که ولید بن طلال که قصد داشته مدتی را در جنوب فرانسه سپری کند و به کشورهای غربی سفر کند تا با مشاورانش دیدار کند، ممنوع الخروج شده است و این مسأله باعث شده تا وضعیت روحی شاهزاده سعودی که دیرتر از دیگر شاهزاده ها از زندان آزاد شده بود، وخیم شود.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1396/12/21
بدرک مردک عرب چه ربطی به مادارد اصلاًنفی بلد بشه.....
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1396/12/21
نه هموطن عزیز نفرماییداعراب برادران ماهستندحتی برادران عرب سعودی اگرکمکی ازمابربیادحاضریم حتی به قیمت زیرپاگزاشتن منافع ملی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج