عثمانی: ربیعی، وزیر «کارفرما» است نه «کارگر»
۶۸۹۹۷۹
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
۲۲۹۷
نماینده بوکان در مجلس ربیعی را وزیر «کارفرما» و «تبعیض اجتماعی» خواند و خطاب به او گفت: مرد باشید و بگویید کدام نماینده از شما باج خواسته است.

خبرگزاری فارس: محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز و در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس با تاکید بر اینکه استیضاح نه یک تهدید بلکه فرصتی برای عملکرد وزرا است اظهار داشت: البته طبیعی ا ست که وزیری که عملکرد مثبت برای دفاع نداشته باشد از هر ابزاری برای مبارزه با استیضاح استفاده می‌کند و آقای ربیعی یکی از نمونه‌های بارز این مبارزه است.

وی خاطرنشان کرد: اگر آقای ربیعی همانقدر که به مقابله با استیضاح می‌پرداخت به وظایف خود در وزارتخانه عمل می‌کرد امروز وضع کارگران و بازنشستگان به گونه دیگری بود.

عثمانی در ادامه گفت: قدرت شایعه پراکنی و ایجاد شک و دو دلی از سوی هواداران آقای ربیعی در دل استیضاح کنندگان قابل تقدیر است! همدستان شما (ربیعی) استیضاح کنندگان را متهم کردند که چون شما به آنها باج نداده‌اید استیضاح را کلید زده‌اند؛ مرد باشید و پشت همین تریبون بگویید که کدام نماینده از شما باج خواسته است صریحا اعلام کنید تا در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان عذر این نماینده را بخواهیم و در غیر این صورت مجلس به واسطه اتهام بر نمایندگان عذر شما را خواهد خواست.

وی با اشاره به اینکه ربیعی وزارت تعاون را به وزارت «حصر تعاون» تبدیل کرده است خطاب به وی عنوان داشت: مدیریت شما موجب شده است که سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور هر روز کاهش یابد و امروز بیش از 28 درصد تعاونی‌ها به حالت تعطیل درآمده است و استمرار مدیریت شما تعاون را از عرصه اقتصاد حذف می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه ربیعی وزیر کار نیست بلکه وزیر کارفرما است خطاب به او گفت: به جایی رسیدی که به وضع کارگران به تشکل‌ها رسیدگی می‌کنید تا در چنین روزی به کمک شما برسند.

وی با تصریح بر اینکه ربیعی چشم خود را بر وضعیت کارگران بسته است خاطرنشان کرد: امروز کارگران با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل حقوق را می‌گیرند و اگر هم اعتراض کنند اخراج می‌شوند و از حق بیمه هم برخوردار نیستند.

عثمانی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شما می‌گویید اگر کسی اعتراض کند رسیدگی می‌کنید اما شما او را از چاله به چاه می‌اندازید و شما مسئول همه این چاله‌ها و چاه‌ها پیش پای کارگران هستید.

وی با یادآوری اینکه امروز بسیاری از کارگران 12 ساعت در روز کار می‌کنند اما حداقل دستمزد هم به آنها پرداخت نمی‌شود خطاب به ربیعی گفت: مقابل وزارتخانه شما دفتر پیشخوان دولت است که خانم‌هایی با مدارک کارشناسی و ارشد در آن روزی 15 ساعت با 500 هزار تومان حقوق کار می‌کنند؛ اگر توان بیرون آمدن از اتاق‌تان را ندارید حداقل پرده اتاق را کنار بزنید تا وضع آنان را ببینید.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ربیعی را نه وزیر «رفاه اجتماعی» بلکه وزیر تبعیض اجتماعی برشمرد و خطاب به او گفت: شما صندوق تامین اجتماعی را به وجه‌المصالحه باندی و جناحی تبدیل کردید؛ الحق شما استادید! استاد گماردن افراد متخصص در تخصص‌های غیرمرتبط.

عثمانی گفت: شما متخصص ارتوپدی را مدیرعامل تامین اجتماعی کردید بعد می‌گوید صندوق تامین اجماعی در حال ورشکستگی است، شما متخصص جامعه شناسی را به عنوان رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای منصوب کردید و به ما می‌گویید چون یک کرد و اهل سنت را منصوب کرده‌ام، از استیضاح صرف‌نظر کنید در حالی که با این انتصاب غیرتخصصی موجب شدید راه برای انتصاب سایر کردها مسدود شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نباید فضای استیضاح را به واسطه نزدیک بودن به سال جدید احساسی کرد اظهار داشت: من صدای بازنشستگانی هستم که در شب عید پولی در جیبشان برای عیدی دادن به نوه‌ها و نتیجه‌هایشان نیست؛ اگر شب عید است برای بازنشستگان هم شب عید است.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به ربیعی گفت: شما و مدیران‌تان جمعا توان دویدن 100 متر را هم ندارید.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1396/12/22
با این اوضاعی که تو این یکی دو ماهه برای پیدا کردن کار دیدم الحق راست گفته.یک شرکتی که معتبر هم هست برای جذب نیرو با پیمانکار قرارداد بسته،پیمانکار کیه عضو شورای شهر این شهر،جالب اینجاست برای ۱۲ساعت کار یک میلیونو دویست هزار تومان حقوق پرداخت میکنن ۸ماه به صورت روزمزد باید کار کنیم بدون حق سنوات و عیدی و سایر مزایا،بدون تعطیلات بدون مرخصی و غیره...
اداره کار شهرستانی که این شرکت در آن مستقر هست هیچ واکنشی نشان نمیده و مهمتر از همه اینکه پیمانکار محترم که همان عضو شورای شهر میباشد از کارکرد من و امثال من ماهی ۷۰۰هزار تومان حق الزحمه برمیداره به مدت هر چند ماهی که بنده در انجا مشغول باشم
یه مثالی هست که میگه کار کردن ...و خوردن ...!!!
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/12/22
ربیعی ایرانی نیست وخارجیه وطرفداراشتغال بیش از۱۰ملیون اتباع خارجی وافغانیا که بیش از۳ملیون توکارساختمان شغل ایرانیاروافغانی کردن واستیضاح شدولی بی خیال ترین وزیرواصلا باسش مهم نیست فقط میگه من بچه جوادین وپسرکارگرم دروغگو تواگه این بودی باعث بیکاری وفقرجوانان وبیش از۳۰درصدسرپرست خانواده‌ها بیکاروفقیوجرم جنایت فسادناامنی وناامیدی بدبختی ایران وایرانیاهستن
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1396/12/22
احسنت کاش حداقل چندتا نماینده مثل ایشون پیدا بشه از حقوق کارگرا بازنشستگان دفاع کنه. بیشتر نماینده ها فقط تو فکر خودشونن
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1396/12/22
نماینده وقتی کارفرما در حال برشکستگیه چه طوری حقوق بده . از کجا بیاره .
کارفرماهای دولتی الان فقط می تونند حقوق درست حسابی بدهند خوب چون معلومه زور دارند و همه چی دست اونهاست
تا وقتی شرایط اقتصادی درست نشه این حرف ها زدن کلا اشتباه است . چون کارگر شرکت خصوصی وابسه به شرایط اقتصادی کارفرماست
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1396/12/22
سلام وزیر کار با اتباع خارجی که فضای کار را اشغال کردند هیچ برخوردی. نکرده
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1396/12/22
سلام وزیر کار با اتباع خارجی که فضای کار را اشغال کردند هیچ برخوردی. نکرده
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1396/12/26
ربیعی فقط حرف میزنه وگرنه چرا باید بین بازنشسته تامین اجتماعی و لشکری و کشوری این همه فرق داشته باشه مگه ما آدم نیستم مگه ما تو این مملکت زندگی نمی کنیم چکار برای ما انجام دادند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج