جنتی: با «روسری بردار‌ها» محکم برخورد شود
۶۸۹۹۹۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
۵۶۰۶ 
چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آغاز شد. آیت الله جنتی در این اجلاسیه تاکید کرد: باید هرچه می توانیم کمک کنیم و با مردم همدردی کنیم و به معیشت مردم رسیدگی کنیم.

خبرآنلاین: در روز نخست این اجلاسیه دو روزه، پس از نطق آیت الله جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیأت رییسه مجلس خبرگان برای انتخاب رییس، دو نایب رییس، دو منشی و دو کارپرداز با رأی اعضا برگزار می شود.

به دلیل اهمیت موضوع، جلسه غیرعلنی ادامه می یابد و سپس سردار سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مهمان ویژه این اجلاس درمورد «موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه؛ فرصت ها و چالش ها» حدود 40 دقیقه سخنرانی می کند و پنج نفر از نمایندگان این مجلس هر یک به مدت 10 دقیقه می توانند درمورد سخنان فرمانده سپاه اظهار نظر کنند. سپس نطق های میان دستور نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در دو نوبت صبح و عصر آغاز می شود.

در مدت دو روز برگزاری چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری که در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود، 16 نماینده به ایراد سخنرانی پیش از دستور می پردازند و هرکدام به مدت 15 دقیقه در چهار جلسه در حوزه مباحث مرتبط با ولایت فقیه صحبت می کنند.

آیت‌الله احمد خاتمی با اعلام برنامه های چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ارائه طرح دو فوریتی برای ایجاد هیأت اندیشه ورز مجلس خبرگان رهبری خبر داد و خاطرنشان کرد: روز دوم اجلاس نیز اعضای این هیأت با رای نمایندگان انتخاب می شوند. پس از ارائه گزارشی در این باره اعضای کمیته بیانیه متشکل از پنج عضو انتخاب می شوند که مواد بیانیه را تهیه و به نمایندگان مجلس خبرگان ارائه خواهند کرد.

آیت الله خاتمی همچنین از بررسی مواردی چون اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، انتخاب رییسان جدید کمیسیون های تخصصی، افزایش کمیسیون ها از 6 به 8، اتفاقات دی ماه و موضوع فساد در این اجلاسیه خبر داد.از ابتدای آغاز به کار این دوره از مجلس خبرگان رهبری، اعضای هیات رییسه بیش از 182 جلسه با کمیسیون ها، کمیته ها و کارگروه های مختلف مجلس خبرگان داشته اند.

آیت‌الله خاتمی افزود: در جلسه روز چهارشنبه پس از انتخاب اعضای هیأت اندیشه ورز، انتخابات اعضای کمیسیون های شش گانه تخصصی مجلس خبرگان برگزار و بعد از ظهر همان روز، بیانیه پایانی قرائت می شود. شام کاری رییس مجلس خبرگان رهبری، بر خلاف اجلاس دوره های پیش چهارشنبه شب برگزار می شود و اعضا دیدگاه هایشان را درباره مسائل مهم کشور تبیین می کنند.

سخنگوی هیأت رییسه مجلس خبرگان، حضور نمایندگان این مجلس در مرقد مطهر امام راحل برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را برنامه های پایانی چهارمین اجلاس خبرگان از دوره پنجم برشمرد.

دیدار با رهبر معظم انقلاب از دیگر برنامه های نمایندگان مجلس خبرگان رهبری است و آنان از رهنمودهای ایشان بهره‌مند می شوند.

دستاورد‌های انقلاب را باید با دقت بررسی کنیم/نباید بگذاریم این دستاوردها لطمه بخورد

آیت الله جنتی در چهارمین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آیت الله شاه آبادی در تمام سنگرهای مبارزاتی زمان طاغوت حضور داشت و بعد از انقلاب نيز تلاش های زيادی برای پا برجايی اين نظام كردند. ما بايد ببينيم در اين چهل سال چه كرده ايم و چه دستاوردهايی داشته ايم و با دقت آن را بررسی كنيم و در اين راستا تمام رسانه ها، صدا و سيما و همه دستگاه ها كمك كنند.

وی با بیان اینکه با همه دشمنی ها خوشبختانه در طول این چهل سال موفق بوديم، ادامه داد: در ٨ سال جنگ تحميلی به ما فشار آوردند اما ما مقاومت كرديم و نشان داديم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد.اولين دستاورد انقلاب در عرصه فرهنگی است اما نبايد بگذاريم ساير دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد. موضوع ايثار و جهاد فی سبيل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبيك به امام راحل وارد ميدان جنگ شدند.

اهم اظهارات جنتی به شرح زیر است:

*با همه کارشکنی‌ها و مشکلات این انقلاب حفظ شد و دستاوردهای آن‌که مسائل ایمانی و معنوی و اخلاقی است بسیار زیاد است.جوانان ما آرزوی شهادت داشته‌اند و این از دستاوردهای فرهنگی است که در دفاع مقدس خود را نشان داد، بدون کمترین توقعی بسیج و سپاه از این انقلاب درآمد که مایه افتخار ماست. مظاهر فساد بعد انقلاب از بین رفت اما برخی جوانان نمی‌دانند از کجا به کجا رسیدیم.

* پس از انقلاب دخترانی که مینی ژوب پوش بودند و تا بالای زانوی شان برهنه بود و در خیابان ها رژه می رفتند و جوانان را گمراه می کردند، از میان رفتند و مظاهر فساد از میان رفت، در همین شهر تهران مشروب‌فروشی از کتاب‌فروشی بیشتر بود و ما باید دستاوردها را بشناسیم و حفظ کنیم. این وظیفه کسانی است که در صف مقدم هستند مانند سپاه و بسیج و خبرگان لذا باید انقلابی بود و وحدت و انسجام خود را حفظ کرد. امام بزرگوار تأکید داشتند که بین شیعه و سنی فرقی نیست و هرکس می‌خواست اختلاف کند امام برخورد می‌کردند.باید ایمان و اخلاق و معنویت را حفظ کنیم به کارهای خدماتی و عمرانی در چهل سال گذشته پرداخت. دولت و غیر دولت باید دستاوردها را نشان دهند.

* با تمام وجود باید بکوشیم وضع مردم فقیر اندک ما برطرف شود. بعضی ها دنبال بهانه هستند که به هر بهانه‌ای نظام را زیر سوال ببرند. حجاب از مسائل مسلم اسلام است، حجاب شرف ، عفت و شرافت زن است که باید آن را حفظ کنیم اما عده ای دنبال آن هستند که آن را خدشه دار کنند باید جلوی کسانی که می‌خواهند تظاهر به فسق کنند و با رقصیدن و برداشتن روسری شان که در واقع برداشتن عفت و شرافت شان است محکم برخورد شود و جلوی شان گرفته شود.

*درصد بالایی از دانش آموزان نماز نمی خوانند این آمار که دروغ نیست خب چه کسی باید این کار را بکند که این دانش آموزان نمازخوان باشند ما باید از مسئولان بخواهیم که درباره این موارد جوابگو باشند و از آنان مطالبه گری کنیم و مسئولان آموزش و پرورش باید جواب دهند که چرا وضعیت اینگونه است اگر وضع از اینجا خراب شود تا آخر خراب می شود.

* تحریم ها کار خود را کرده، اما خدا ما را حفظ کرد، ما هنوز ایستاده ایم اما می دانیم که کمبود بودجه وجود دارد ولی حقوق نجومی نباید وجود داشته باشد باید هرچه می توانیم کمک کنیم و با مردم همدردی کنیم و به معیشت مردم رسیدگی کنیم، برخی ها جشن‌هایی می گیرند و پول‌های زیادی خرج می کنند که نباید اینگونه باشد.

*هزینه هایی که میلیاردی می‌شود ، در حالی این اتفاق می‌افتد که در جای دیگری ما نیازهای فراوان داریم نباید اینگونه باشد، آقای رییس جمهور که اینجا هستید در دستگاه های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا لااقل با انقلاب فاصله دارند با این افراد که نمی توان مردم امید داشته باشند کسی به دردشان برسد. من نامه ای به دستم رسیده است که در یکی از وزارت خانه های بزرگ کسانی که مسئولیت دارند اعتقادی به انقلاب ندارند آقای روحانی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

* عده ای به خود اجازه داده اند که با چاقو و قمه و چوب به خیابان بیایند و امنیت مردم را خدشه دار کنند. الحمدالله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاییه می خواهم که زودتر به این موارد رسیدگی کند.امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می کنند و این به نوعی ترویج فسق و فجور است، قانون اساسی بر پایه دین اسلام است و اینکه موضوعی همچون حجاب اجباری را مطرح می کنیم برخلاف دین اسلام و شرع است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1396/12/22
با دزدها چگونه برخورد شود.............با مختلصین چگونه..............با متجاوزین به کودکان چگونه برخورد شود؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
بابا جون اختلاس هر دفه اشتبا مينويسي سياست ندار كي بودي تو...خخخخخخخخخخخخ
Sweden
10:36 - 1396/12/22
روسری بردارها را کاری نداشته باشید. .
کلاه بردارها را محکم برخورد کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
هر دو مجرم هستند
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1396/12/22
با هزار شغله ها چطور اقای جنتی
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1396/12/22
و تا می توانید با اختلاس کنندگان مدارا کنید!
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/12/22
با تمامی کسانی که به طرق مختلف در راس و گلوگاهای قدرت هستند و روز وشب مردم را یکی کردند و امید وآرزوهای این مردم را به تباهی وسیاهی کشانده اند باید چکار کرد آقای جنتی .
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1396/12/22
مسئولین سایت برترین ها واقعا یک مشت ترسو هستین . فک میکنین فقط با گذاشتن نظرات موافقین نظام بهتون درجه افتخار میدن؟
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1396/12/22
میشه با فساد محکم برخوردکرد؟؟میشه با اختلاس قاطع برخورد کرد؟؟بابیکاری با تبعیض...
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1396/12/22
هر چیزی جای خودش.اکثر ما با نبودن حجاب مشکلی نداریم اما این جریان اگر متوقف نشه فردا جریان های بدتری به پیروی از جریان های غربی درست خواهند شد.مردم فهیم ما به بخش دوم جمله ی اینجانب توجه ندارن که به همین راحتی میگن نکن!خطر این مسئله بسیار بالاست.آگاه باشیم و انتقاد پذیر
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/12/22
آفرین،با فساد مبارزه نشه مثل آفت جامعه رو ویران میکنه،باید با این اراذل بدحجاب برخورد قاطع بشه و اینگونه حرکات در نطفه خفه بشه
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1396/12/22
با اختلاس کنندگان چطور؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
چرا همش نظراتو سانسور میکنین؟...
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1396/12/22
اقا خود خدا میگه لااکراه فی الدین ،،،،،،،توزمان ولایت امیرالمومنین که اصل عدالت بود این کارها واین حرفا رو نمیزد فقط وفقط دستورات الهی رو به مردم گوشزد ونصیحت میکرد اجباری درکارنبود وبرخورد نمیکرد برحسب اطلاع درزمان ولایت امام علی یک زندانی سیاسی هم نداشتیم واصلا بااین کار مخالف بود ومیگفت هرکس آزادانه میتونه حرفش رو بزنه یاعلی به داد مردم ایران برس
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/12/22
کشورهای خارجی روسری رو برداشتند ببینید چقدر امار تجاوز بالاست ....
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/12/22
شما کاربرها که صحبت از کلاه برداری واختلاس ودزدی میزنید خودتان اگه تاریخچه زندگی تان را مرور کنید یکی ار این صفات تو کارنامه تان وجود داره
پس اینقدر انگ به مردم نزنید
روسری بر دارها هم جزوه همین صفات هستندمنتها انالیز شده وبرنامه ریزی شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
زرشک
Germany
06:01 - 1396/12/23
اولا حجاب تنها مال زنان نیست وشما همه میتوانید اخلاق ورفتاری بی حجاب را درهمین پست هم بیبنید
ثالثا کسانیکه دست به چنین اعمالی میزند مشکلش تنها حجاب نیست اینها بنحوی مشکل روانی وریشه ای وهویتی دارد وباید بهرنحوی شده حل شود
اما حجاب شوخی ومخصوص نیست امروز مردها بشتر جای خانمهای بی حجاب راگریفتن باید اساسی حل شود نه تنها زنان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج