دولت انگلیس رسما از ایران عذرخواهی کرد
۶۹۰۴۷۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
۷۳۸۷ 
معاون سیاسی وزارت خارجه درباره حمله به سفارت ایران در لندن هم گفت: در رسانه‌ها به اندازه کافی در این باره توضیح داده است. امروز هم در کمیسیون به سوالاتی پاسخ داده شد. ما معتقدیم پلیس انگلیس در دو حوزه کوتاهی کرده است؛ اول اینکه از قبل تمهیداتی برای جلوگیری از این حادثه نداشته است و دوم اینکه تعلل در اتمام ماجرایی که می‌شد سریعتر خاتمه پیدا کند، صورت گرفته است. البته دولت انگلیس رسما عذرخواهی کرده تعهد داده‌اند امنیت سفارت را افزایش دهند و روال محاکنه تعرض‌کنندگان در حال انجام است.

خبرگزاری ایلنا: معاون سیاسی وزارت خارجه از بررسی وضعیت برجام پس از برکناری تیلرسون در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی خبر داد.

عباس عراقچی پس از جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: در این جلسه با توجه به ساختار جدید وزارت خارجه گزارشی از روابط خارجی در حوزه سیاسی و اقتصادی ارائه شد و همچنین درباره تحولاتی که در برجام شاهد آن هستیم و سناریوهای آینده در حوزه مسائل دیگر پاسخ‌ها توضحاتی ارائه شد و برای اولین بار بود به عنوان معاون سیاسی و اقتصادی به همراه آقای انصاری در مجلس حاضر شدیم.

وی درباره حمله به سفارت ایران در لندن هم گفت: در رسانه‌ها به اندازه کافی در این باره توضیح داده است. امروز هم در کمیسیون به سوالاتی پاسخ داده شد. ما معتقدیم پلیس انگلیس در دو حوزه کوتاهی کرده است؛ اول اینکه از قبل تمهیداتی برای جلوگیری از این حادثه نداشته است و دوم اینکه تعلل در اتمام ماجرایی که می‌شد سریعتر خاتمه پیدا کند، صورت گرفته است.

عراقچی گفت: در حال پیگیری این مساله هستیم. البته دولت انگلیس رسما عذرخواهی کرده تعهد داده‌اند امنیت سفارت را افزایش دهند و روال محاکنه تعرض‌کنندگان در حال انجام است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: در اتریش هم حادثه‌ای را داشتیم و ما مرتب در تماس با اروپا برای حفاظت از دیپلمات‌های خود هستیم.

بروجردی رئیس‌کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در گفت: روابط مجلس و وزارت خارجه از قبل روابط حسنه‌ای است و با ساختار جدید وزارت خارجه انقدر مسائل متعدد وجود دارد که نیاز به جلسات بیشتر برای بررسی این مسائل وجود دارد.

وی گفت: در مجموعه تحولات اخیر نقض برجام توسط آمریکا را داشتیم که آقای ترامپ اخیرا هم وزیر خارجه خود را با همین هدف برکنار کرده است. در این جلسه علاوه بر این درباره موضع اروپا و بسیاری مسائل دیگر بحث شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: درباره بحث سفارت ایران در لندن هم معتقدیم دولت انگلیس کوتاهی کرده است، ما قبلا هم در مجلس بحث کاهش روابط دیپلماتیک با لندن را تصویب کرده‌ایم برای همین می‌گویم به گونه‌ای عمل نکنند برای دفاع از منافع ملی تصمیم دیگری بگیریم. ما معتقدیم ارتباط مرتب مجلس و وزارت خارجه ضرورتی جدی است

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1396/12/23
فايده اي نداره بايد غرامت بدن اين دولت خيلي شل اومده بايد پاسخگو باشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
تا حالا کی دیده بودی یه کشور اروپایی از ایران عذرخواهی رسمی بکنه؟ این نتیجه معدود اقدامات مثبت همین دولته اتفاقا
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1396/12/23
بسه دیگه این مکر و حیله های نخ نما شده و مسخره
دیگه دست این انگلیسی ها برای تمام مردم دنیا رو شده و همه میدونن چه موزمارهایی هستن
مسخره ها
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1396/12/23
ای کاش مسئولین ما هم از کشور عربستان معذرت خواهی میکردند افسوس.....!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
مرگ بر آل سعود ملعون
از كي دفاع ميكني ميفهمي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
وقتی عربستان ملعون اون همه آدم کشت عذرخواهی کرد؟!!!
همیشه یادمان باشه با متکبر باید مثل خودش برخورد کنی مگر نه غلط گذشته رو تکرار میکنه
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1396/12/23
ای سگ پیر استعمار،با همکاری سعودیها دست به این کار زدند تا ایرانیها بیشتر از این بدنام بکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
کسی که رفتاراش درست باشه به این راحتیا بدنام نمیشه. ایراد از انگلیسیا نیست(کارشون هم برای عذرخواهی خیلی قشنگ؛متمدنانه و با فرهنگ بود).
شماها با هیچ چیز عاقلانه و خوب و انسانی سر سازگاری ندارید
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1396/12/23
عرف بین المللی را انجام داده چون نتوانسته از سفارت ایران درست محافظت کند کاری که ما باید یاد بگیریم گند که میزنیم حداقل عذرخواهی کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1396/12/23
آخه عربستان این همه مردم مارو شهید کرده آنوقت ایران معذرت خواهی کنه داعشی وهابی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
دو تا کشور جهان سومی و با فرهنگ پایین که هیچکدوم عذرخواهی و رفتار انسانی رو بلد نیستن! باید از این رفتار اروپاییا یاد گرفت
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1396/12/23
تو ایران یه جمعیت لشگرکشی کردن و به سفارت انگلیس حمله کردن ، .....دلار هم سرسام آور قیمتش رفت بالا و مردم عادی به خاک سیاه نشستیم. هیج کسی هم عذرخواهی نکرد
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1396/12/23
انگلیسیها همیشه ازاین روش استفاده میکنند تیرومیزنن کمان رو پنهان میکنن مرگ بربریتانیای مستکبر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
خوب یاد بگیرید چقدر باید از دست شماها ملت عذاب بکشن بخدا خون شهدای منا رو همین حمله کننذه ها پایمال کردند همه دنیا طرف ما بود با اینکار شدند علیه ما و همه چیز پایمال شد
Iran, Islamic Republic of
02:44 - 1396/12/24
عذر خواهی کلامی چه ارزشی دارد.
انها با سیاستهای کثیفشون به دار دسته شیرازی اجازه توهین به نطام
‌پرچم میدهند وقتی همه رسانها دیدن .
انوقت .خبر سوخت میگن ببخشی..
اینا همونهای هستن که دوران جنگ عده ای عراقی اجیر و سفارتخانه کشورو اتیش زدن و همه اسناد از دوره قاجار تا امروز سوختن و با یک شیطنتی کثیف همه گروگانگیرهای خلع سلاح شده کشتن .
که یکی زنده موند و اخیرا ازاد شد..
حرفای من هم ارزش ندارند که کسی به فکر کشور نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج