افزایش نرخ ارز کمکی به صادرات ایران نمی‌کند
۶۹۱۳۶۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
۴۳۲۹ 
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران می گوید:« دستیابی به قیمت واقعی دلار در اقتصاد زمانی اتفاق می افتد که همه شاخص های اقتصادی در تعادل باشد و اقتصاد شرایط ملایم و متوازنی را طی کند.

خبرآنلاین: نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران می گوید:« دستیابی به قیمت واقعی دلار در اقتصاد زمانی اتفاق می افتد که همه شاخص های اقتصادی در تعادل باشد و اقتصاد شرایط ملایم و متوازنی را طی کند.

حسین سلیمی درباره تاثیر تحولات نرخ ارز بر اقتصاد ایران در سال آینده اظهارداشت:«واقعیت این است که تنها در زمان بحران اقتصادی، تحریم و نیازهای ارزی، نمي توان نرخ ثابتی برای دلار تعیین کرد. وقتی نیاز ارزی بالایی در کشور وجود دارد، عرضه و تقاضا قیمت را تعیین مي کند و کسی نمي تواند نرخ درستی را برای ارز تعیین کند. »

وی افزود:« بررسی میزان معاملات ارزی کشور در سال گذشته و مقایسه آن با سال جاری، نشان می دهد که میزان تقاضا افزایش داشته و نقل و انتقالات ارز از سال های گذشته بیشتر شده است.»

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه پیش بینی مي شد که نیاز ارزی کشور کمی افزایش داشته باشد،عنوان کرد:«اینکه عنوان می شود که افزایش نرخ ارز تاثیرات مثبتی بر صادرات خواهد داشت،اینطور نیست. در سالهای گذشته ما شاهد افزایش نرخ ارز از هزار تومان به 2 هزار و ۵۰۰ تومان آن هم ظرف مـدت ۵ ماه بودیم، اما در این مقطع افزایشی در صادرات دیده نشد. »

او گفت:« بنابراین افزایش نرخ ارز زمانی مي تواند در این بخش تجارت خارجی تاثیرگذار باشد که اقتصاد در شرایط بهینه ای قرار داشته باشد و متعادل شود. »

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1396/12/25
فقیرتر شدن مردم ایران در منطقه ، مقابل مردم شیوخ عرب پولدار ، مایع ننگ است ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج