سرمربی سیرالئون: در حال تغییر تیم ملی‌مان هستیم
۶۹۲۰۰۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲
۴۳۱۸ 
سرمربی تیم ملی فوتبال سیرالئون گفت: آنچه اهمیت دارد ما در حال تغییر تیم ملی‌مان هستیم و به همین دلیل چند بازیکن جوان‌مان را در این بازی به کار گرفتیم.

 خبرگزاری تسنیم: جان کیستر، سرمربی تیم ملی سیرالئون پس از شکست 4 بر صفر تیمش مقابل ایران در نشست خبری حضور یافت و اظهار داشت: بازی دوستانه خوبی برای ما بود. برای کشور سیرالئون این بازی مناسبی بود. ما دوره گذار را طی می‌کنیم و بعضی بازیکنان در حال تغییر هستند.

وی افزود: نکته مثبت این بازی برای ما این بود که از دو بازیکن 16 ساله استفاده کردیم. تیم ما چند وقتی است که تمرین می‌کند و امیدوارم به پیشرفتی که ایران به آن رسیده، ما هم در همین راه قدم برداریم. آنچه در این بازی اتفاق افتاد و پیروزی تیم ایران قابل پیش‌بینی، اما چیزی که اهمیت داشت این بود که به اهداف‌مان دست پیدا کنیم و در مسیر پیشرفت فوتبال سیرالئون قدم برداریم.

سرمربی تیم ملی سیرالئون در خصوص اینکه آیا این تیم اصلی سیرالئون بود، چراکه یکی از بازیکنان اصلی و با سابقه این کشور گفته بود این تیم محلی است که به ایران آمده، اظهار داشت: کاملاً صحیح است. ما یکی دو بازیکن در آمریکا و یکی دو بازیکن در ترکیه داشتیم. چون بازی با ایران در فیفادی برگزار نمی‌شود، به همین دلیل باشگاه‌های بازیکنان لژیونر ما موافقت نکردند که آنها ما را همراهی کنند. آنچه اهمیت دارد ما در حال تغییر تیم ملی‌مان هستیم و به همین دلیل چند بازیکن جوان‌مان را در این بازی به کار گرفتیم. از آنجایی که چند بازیکن ما هم مصدوم بودند و چند نفری باشگاه‌شان اجازه نداد ما را همراهی کنند، با این تیم مقابل ایران بازی کردیم.

کیستر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه قبل از بازی مشکلاتی وجود داشت و حتی صحبت‌هایی بود که بازی انجام نشود و آیا این موضوع روی روند آماده‌سازی سیرالئون تأثیر گذاشت یا نه، تصریح کرد: ما دنبال بهانه آوردن نیستیم. درست است برخی برخوردها و چالش‌ها وجود داشت، اما ما بازیکنانی را برای آماده‌سازی در اختیار داشتیم. دو بازیکن 16 ساله را در ترکیب داشتیم که این نکته مثبت این بازی بود. با این چالش‌های نیز دنیا به پایان نمی‌رسد و از اتفاقی که در این بازی افتاد، ما راضی هستیم.

وی در واکنش به این موضوع که فوتبال سیرالئون تعلیق است و فوتبال این کشور وضعیت مناسبی ندارد با این حال تیم ملی این کشور با چه شرایطی آماده شود و گفته می‌شود تمرین خاصی نداشتند، گفت: بله، یک سری مشکلات است. من به عنوان مربی تیم باید تمرکزم روی تیم باشد. نمی‌توانم دنبال بهانه باشم و بگویم به دلایل خارج از تیم نتوانستیم نتیجه بگیریم. با این حال باخت ما دلیلش فاصله بین فوتبال ایران و سیرالئون بود. شما درست می‌گویید وضعیت فوتبال ما درست نیست، لیگ کشور سیرالئون منظم برگزار نمی‌شود، من هم در کشور انگلیس بودم که به اینجا آمدم و این بازیکنان را دور هم جمع کردیم و این تیمی است که در راستای روند توسعه فوتبال سیرالئون به عنوان تیم ملی کار می‌کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج