ترامپ با برکناری تیلرسون خروج از برجام را کلید زد
۶۹۲۴۳۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
۳۲۸۰ 
روزنامه صهیونیستی 'جروزالم پست' نوشت: برکناری 'رکس تیلرسون' از ریاست وزارت خارجه آمریکا منادی خروج نهایی 'دونالد ترامپ'، رئیس جمهوری آمریکا، از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.

خبرگزاری ایرنا: روزنامه صهیونیستی 'جروزالم پست' نوشت: برکناری 'رکس تیلرسون' از ریاست وزارت خارجه آمریکا منادی خروج نهایی 'دونالد ترامپ'، رئیس جمهوری آمریکا، از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.

این روزنامه در شماره روز یکشنبه نوشت، انگلیس، فرانسه و آلمان در تب و تاب تلاش ها برای حفظ توافقنامه هسته ای ایران، شاهد بی تابی ترامپ برای خروج از برجام هستند و تردید آنها در زمینه جدی بودن ترامپ برای اصلاح این توافقنامه از طریق دیپلماسی روز به روز بیشتر می شود.

این روزنامه با اشاره به سخنان ژانویه ترامپ و ضرب الاجل او برای اصلاح توافقنامه هسته ای ایران از سوی انگلیس، فرانسه و آلمان، افزود، تیلرسون که وزیر خارجه ترامپ بود، پس از سخنان تهدیدآمیز رئیس جمهوری آمریکا، برای یافتن راهی که ضمن فراهم کردن امکان پایبندی آمریکا به تعهدات به عهده گرفته در چارچوب این توافقنامه، موجب تقویت مفاد اصلی آن شود، بی درنگ مذاکره با این سه کشور اروپایی را شروع کرد.

با این حال، ترامپ هفته پیش تیلرسون را - تا حدی به خاطر دیدگاه هایش درباره برجام و مدیریت او در مذاکرات- برکنار کرد. با برکناری تیلرسون، این سه کشور اروپایی و ایران به این فکر می کنند که آیا امیدی به ادامه مذاکرات هست؟

متحدان کاخ سفید تحریم های اخیر پیشنهادی سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان را کمتر از مطالبات واشنگتن می دانند. دولت ترامپ در ژانویه نه تنها خواستار اعمال تحریم های جدید علیه ایران به خاطر رفتار شریرانه این کشور در منطقه و برنامه موشکی اش بلکه خواستار مذاکره دوباره و حذف بند انقضاء محدودیت های منظور شده در توافقنامه هسته ای برای فعالیت های هسته ای ایران شد.

اروپا با مذاکره مجدد درباره برجام و یا منظور کردن جایگزین هایی برای آن مخالف است و تهران از این اقدامات به عنوان موارد نقض توافقنامه هسته ای یاد خواهد کرد.

اروپا بر این باور است که ترامپ برای موفقیت، دو راه، نقض یکجانبه توافقنامه هسته ای یا واداشتن اروپا به همراهی کردن او، ترسیم کرده است. باید توجه داشت که اگر ترامپ باعث شکست توافقنامه هسته ای ایران شود، آنها(اروپا) دیگر بخشی از آن نخواهند بود. 

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1396/12/27
به گفته ی فرمایش حضرت امام امریکاهیچ غلطی نمیتواندبکند
الان ازبرجام خارج بشه که فردا دیره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
بعله،
ما هم راحت میشیم،خسته شدیم برجام،برجام
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1396/12/27
به نظر من این برجام که آقایان میگویند هیچ ارزشی برای مردم ایران نداشته نه کشوری درایران سرمایه گذاری کرده نه مشاغل ایجاد شده نه هیچ بانک خارجی با ایران همکاری میکنه خلاصه چند سالی همه مردم سر کار بودند اگر غنی سازی را ادامه میدادیم الان یک جزیره ای مثل بحرین که نمیشه اسمش را گذاشت کشور برای ایران با اون همه تاریخ وگذشته شاخ و شونه نمیکشید اگر کمی فکر بکنید برجام غیر از بدبختی هیچ چیز دیگری برای مردم ایران نداشته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج