تأکید آیت الله سیستانی بر حضور «حشد شعبی»
۶۹۲۴۸۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
۴۴۵۵ 
منابع حشد شعبی وابسته به مرجعیت دینی عراق اعلام کردند، آیت‌الله سید علی سیستانی بر ادامه نیاز به حضور حشد شعبی تأکید دارد.

ایسنا نوشت: منابع حشد شعبی وابسته به مرجعیت دینی عراق اعلام کردند، آیت‌الله سید علی سیستانی بر ادامه نیاز به حضور حشد شعبی تأکید دارد.

به گزارش شبکه خبری سومریه نیوز، میثم الزیدی، ناظرکل "لشگر العباس" نزدیک به سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان گفت: مرجعیت دینی بر ادامه نیاز به حضور حشد شعبی تأکید دارد. لازم است که این هیئت حفظ شود. ما نمی‌خواهیم فضای مبارزه برای نیروها به چالش‌های دنیوی تبدیل شود.

وی گفت:‌ حشد شعبی نقش مهمی در پیروزی‌های عراق بر داعش داشته و مساحت‌های زیادی را از خاک عراق آزاد کرده است برای همین ما همواره بر حقوق حشد شعبی متمرکز می‌شویم.

الزیدی درباره دستور مربوط به بررسی اوضاع حشد شعبی گفت: قانون کنونی حقوق حشد شعبی را با نیروهای نظامی دیگر برابر می‌داند. حقوق حشد شعبی در خور مأموریت‌هایی که مکلف به آن شده،‌ نیست. قوانین قبلی تنها ۱۰ درصد از مشکلات حشد شعبی را حل کرد.

وی تأکید کرد: ما خواهان این شدیم که حقوق حشد شعبی با حقوق دستگاه مبارزه با تروریسم برابر باشد اما اوضاع مالی مانع این شد. ما تلاش کردیم تا به فردی که از دانشکده نظامی فارغ التحصیل نشده درجه‌ای ندهیم اما منصفانه نیست که این فرد را کنار بگذاریم.

الزیدی گفت: ساختار حشد شعبی تغییر زیادی کرده است. رأس این هیئت به منزله پست وزیر خواهد بود و اداره بازرس کل و اداره حقوقی با آن مرتبط هستند. دادگاه‌های نظامی ویژه‌ای درباره حشد شعبی نیز وجود دارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج