بازار فروش گل‌های بهاری داغ شد
۶۹۳۱۲۸
۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
۴۲۰۵
فروش گل‌های بهاری در کنار سبزه عید چند سالی است که سفره‌های عید مردم را زینت می‌بخشد و به کسب و کار پررونقی در این روز‌ها تبدیل شده است.

خبرگزاری میزان: فروش گل‌های بهاری در کنار سبزه عید چند سالی است که سفره‌های عید مردم را زینت می‌بخشد و به کسب و کار پررونقی در این روز‌ها تبدیل شده است.

 در روز‌های پایانی سال علاوه بر خرید پوشاک و مایحتاج مخصوص شب عید افراد به فکر زینت دادن سفره‌های هفت سین خود نیز هستند.

در این بین گل عید یکی از چیز‌هایی است که در دقیقه‌های آخر مردم به فکر خرید ان می‌افتند تا در سفره هفت سین خود ان را جای دهند.

همیشه تا صحبت گل عید می‌شود فکر‌ها به سمت گل سنبل و لاله می‌رود و سال هاست که با آمدن بهار چنین گل‌هایی زینت بخش سفره‌های ایرانیان است، اما افراد از گل‌های پامچل و بنفشه نیز برای استقبال از بهار استفاده می‌کنند.

این گل‌ها معمولا در گل فروشی‌ها و بساط دست فروشانی که به فروش هفت سین وسبزه مشغول هستند به چشم می‌خورد و رنگ و بوی خاصی به محیط داده است.

لازم به ذکر است که اغلب گل‌های بهاری در گلخانه‌های بیرون از شهر توسط افراد پروش یافته و در روز‌های پایانی سال آماده‌ی فروش می‌شوند.

این گل‌ها عمر زیادی ندارند و ممکن است عمرشان به چند هفته بیشتر نرسد، اما باز هم خواهان بسیاری دارد و در سر اغلب سفره‌ها دیده می‌شود.

معمولا گل‌های سنبل از گل‌های لاله ارزان‌تر است به طوریکه گل سنبل حدودا ۱۰ هزار تومان و گل‌های لاله با قیمت ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

البته در ساعت‌های پایانی دست فروش‌ها برای جمع و جور کردن بساطشان گل‌ها را با تخفیف‌های بیش از ۵۰ درصد هم به فروش می‌رسانند که اغلب افراد هم خرید گل‌های بهاری را برای گرفتن تخفیف بیشتر به روز‌های پایانی سال موکول می‌کنند.

با این تفاسیر بازار گرم این روز‌ها به واسطه فروش گل‌های بهاری در کنار دیگر ملزومات زینت بخش سفره هفت سین برای عده‌ای کسب و کار مقطعی، اما پررونق به راه انداخته که تعداد دست فروشان این اجناس هم در این زمینه کم نیست.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج