درخواست ضرغامی از احمدی نژاد درباره بقایی
۶۹۶۰۰۲
۱۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸
۴۵۰۱
حمید بقایی از یاران محمود احمدی‌نژاد که اواخر سال ۹۶ پس از بازدداشت از سوی مراجع قضایی، به گفته وکیلش دست به اعتصاب غذا زد و تهدید کرده است که تنها در صورت اعطای مرخصی و برگزاری دادگاه علنی از این اعتصاب دست می‌کشد.

خبرگزاری ایسنا: حمید بقایی از یاران محمود احمدی نژاد که اواخر سال ۹۶ پس از بازدداشت از سوی مراجع قضایی، به گفته وکیلش دست به اعتصاب غذا زد و تهدید کرده است که تنها در صورت اعطای مرخصی و برگزاری دادگاه علنی از این اعتصاب دست می‌کشد.

مهران عبدالله‌پور، وکیل حمید بقایی در این زمینه مدعی است: دادستان تهران ذیل درخواست او نوشته که بقایی باید در زندان بماند و خودکشی در اسلام حرام است.

احمدی‌نژاد و اطرافیانش در حمایت از بقایی اقدام به بست نشینی را که پیش از این نیز انجام داده بودند، تکرار کرده‌اند و از او به عنوان مظلوم یاد می‌کنند.

عزت‌الله ضرغامی از اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در این راستا احمدی نژاد را به صبر فراخوانده و در کانال تلگرامی خود نوشته است: از جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، درخواست می‌کنم تا از جناب آقای حمید بقایی بخواهد، به اعتصاب غذای خود پایان دهد. او بجز ایشان، از کس دیگری تمکین نمی‌کند. این اقدام، در آستانه ۱۳ رجب برای فرزندان و خانواده محترم ایشان ضروری است و موجب خوشحالی همه خواهد شد. صبر و گذر زمان، موثرترین کلید برای باز شدن قفل‌هاست.

حسن قدیری ابیانه نیز در یادداشتی با عنوان « برای این احمدی نژاد، بقایی خوب یک بقایی مرده است!» در کانال تلگرامی خود نوشت:

۱. مشاهده بدن رنجور فردی که به خاطر اعتصاب غذا لاغر و نحیف شده است، فارغ از جرایم و کارنامه آن فرد ترحم بر انگیز است. اما از آن رقت انگیز تر مشاهده سیاستمداری است که طاقت نبودن در کانون توجه را ندارد و برای جلب توجه دست به هر کاری می زند.

۲. جسد بی جان بقایی، بیش‌تر از بقایی زنده ولی رسوا و بی آبرو به درد معرکه‌گیری‌های احمدی‌نژاد می‌خورد. بقایی همانگونه که قبلا خود اعتراف کرده است، دربرابر احمدی‌نژاد اراده‌ای از خود ندارد. بقایی گفته است که اگر احمدی‌نژاد بگوید بمیر، بدون سوال خواهد مرد. اکنون بقایی ظاهرا در تلاش برای خودکشی است اما یقین دارم که چشمان مضطربش به دهان احمدی‌نژاد است که آیا از تصمیمش مبنی بر وادار کردن بقایی به خودکشی منصرف خواهد شد و به او اجازه زنده ماندن خواهد داد یا این‌که نه، انتظار دارد بقایی این بازی جاهلانه را تا آخر به پایان برساند.

۳. چند سال پیش هم در نامه‌ای اعلام کرده بودم که بقایی فردی به شدت بی ریشه و دروغگو است و در تعجب بودم که چگونه احمدی نژاد با آن هوش سرشار، فردی با سطح درک و شعور بقایی را در پست های مدیریتی حساس و بالا به خدمت گرفته است. اکنون می فهمم که از ابتدا نقش او در پازل احمدی نژاد، یک بازیچه بی اختیار و مهره ای بی ارزش و بی اراده که نهایتا پس از رسوایی با کمی تشویق و تحریک حاضر به خودکشی شود بوده است.

۴. وضعیت قوه قضاییه ما، هرچقدر هم که نابسامان باشد که متاسفانه هست، بدون شک به سامان تر از بخش های تحت مدیریت آقای بقایی در زمان تصدی بدون صلاحیت او در سازمان میراث فرهنگی و معاونت اجرایی ریاست جمهوری است.‌ پس این خیمه شب بازی ها و اشک تمساح ریختن ها، حنای بی رنگ است. با جنجال‌های اخیر گروهک بهاری و مشی هیجانی و نیرنگ آمیز آن‌ها، جای تردید باقی نمی‌ماند که آن‌ها به هیچ وجه به دنبال اصلاح نقاط ضعف متعدد دستگاه قضایی نیستند. احمدی نژاد می خواهد بقایی را به عنوان مهره ای سوخته و رسوا، قربانی بازی سیاسی خود و انتقام گیری شخصی و کودکانه از برادران لاریجانی کند.

۵. خودکشی بقایی از همان جنس خودکشی افراد ضعیف و سست عنصر پس از رسوا شدن است که به دلیل ضعف شخصیت و نداشتن عقبه فکری و اعتقادی کافی، تحمل مواجهه با عواقب خطای خود و شروعی دوباره را ندارند و با اندکی تشویق یا تحریک دست به خودکشی می زنند. به نظر می رسد وقتی احمدی نژاد اعلام کرد آرزو ‌دارد جان خود را فدای بقایی کند، رندانه در حال تکمیل مراحل آماده سازی روانی بقایی مأیوس و ساده لوح برای خودکشی بوده است ‌‌و اینگونه بقایی را به نقطه ای رساند که صراحتا اعتراف کرد مرگ و‌زندگیش تابع تصمیم احمدی نژاد است. لذا واضح است که احمدی نژاد به بقایی حکم خودکشی داده است‌ و بقایی نیمه جان و چشم انتظار تغییر نظر احمدی نژاد چه بمیرد چه نمیرد، احمدی نژاد باید محاکمه شود؛ در صورت زنده ماندن بقایی، به دلیل تشویق به خودکشی، که خود جرم مستقلی است باید محاکمه شود و در صورت مرگ بقایی نیز به دلیل قتل عمد و اینکه در نقش سبب اقوی از مباشر بوده است باید چشم انتظار محاکمه خود باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1397/01/10
نظر و دیدگاه آقای ضرغامی اگر جنبه شرکت در کانون سیاسی بازی و دیده شدن وی نباشد از منظر خانواده دوستی و حس پدرانه در مورد بقایی صحیح و منصفانه هستش
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
آقای ضرغامی چند سالی هست به شدت عاشق دیده شدن هست و در مورد تمام مسائل نظر میده...
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/01/10
جناب آقای قدیری در فراز ی علت انتصاب فردی سست عنصر توسط آقای احمدی نژاد برای منصب بالا برایتان سوال برانگیز است افرادی از این دست برای حفظ پست ومقام ومنصب طبیعی است دست به هر کاری می زنند وبرای مافوق امتیازی است اما سوال اساسی این جاست چرا در زمانیکه آقای بقایی منصوب شد کسی معترض نشد اینگونه افراد ضعیف النفس وراحت طلب فکر می کنید اگر نظام دچار مشگل شود پای آرمانهای انقلاب ونظام ورهبری می ایستند فکر نمی کنید وقت آن رسیده باشد که درانتخاب مدیران دقت لازم بعمل آید
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1397/01/10
اخه این ضرغامی چه کاره است که دکتر احمدی نژاد به حرف ضرغامی عمل کند
United Arab Emirates
00:28 - 1397/01/11
اللهم اشغل ظالمین الظالمین
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1397/01/11
اینا اون بلا همشون باهم رفیق هستن به یکی کم میرسه به یکی زیاد قدرت هم اینه بعضی وقتها باید قربانی بگیره
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1397/01/11
باباشماهادیگه چگونه مخلوقی هستید کشورپهناورایران باهمه ثروتهای بیکرانش رادراختیارداریدبازهم بهم نمی سازیدوجنگ داخلی باهم دارید پس مابیچاره هاکه اسرای شماهستیم تکلیفمان چیست ؟
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/01/11
به به کیف کردم این ضرغامی چقدر قشنگ صحبت می کند الکی که نیست باسواد تحصیلکرده است!!!!!!!!!!!
Sweden
02:17 - 1397/01/11
چرا اینقدر هیاهو و هزینه درست میکنید خواسته اون اقا محاکمه علنی است این که چیز بد یا زیادی نیست .لطفا با اعصاب ملت بازی نکنید ما دشمن کم نداریم .بفهمید
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/01/11
حالم ازین مموتی بهم میخوره
کاش همینقدرکه به فکر مشایی به فکر مردمم میبود
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/01/11
افای رییس جمهور تورا جون جهانگیری یک پست هم به اینها بده بس دیگه اوثا هم قول میدند اون موقع یک پست به تو بدند جون جهانگیری انجام بده دیگه بیشتر از این قسم به اون عشقت ندم
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/01/12
ضرغامی هنوز هم طرفدار پروپاقرص ایشان هستند و او را نصیحت می کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج